PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807210}

Ziemski raj

La Terra Buona
5,5 251
ocen
5,5 10 1 251
Ziemski raj
powrót do forum filmu Ziemski raj

Lubię jego percepcję. Odpoczywam przy jego filmach, nabieram wytchnienia i przez to do nich wracam.
Ciekawa wrażliwość wśród młodych twórców włoskiego kina.
Ponadto i tu miła, prosta muzyka, zdjęcia, może nawet opowiadana historia. Nowe, ciekawe twarze wspierane przez starszych aktorów.
Czasem każdemu brakuje tego ciepła.

ocenił(a) film na 4
Dolce_far_niente

Ty widziałeś to, a ja - tamto: nieporadność aktorską i realizacyjną ocierającą się o amatorskość.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Ty zazwyczaj krytykujesz, a mnie film się podobał, po prostu. Przeczuwałem treść posta. Często wolę naturszczyków niż np. mamlającą Close dwunastą rolę w roku, bo może w końcu zmęczy Oscara.
Facet kręci niskim kosztem, ale ja tam Matwiejczyka nie widzę. I co ja niby takiego widziałem? Jest amatorsko, bo to nie debiut Antka Królikowskiego, gdzie za kamerą jedzie ciężarówka pieniędzy. Tematyka jego filmów też nie jest mainstreamowa. Te filmy inne nie będą.
Pozdrawiam

ps. lubię Twoje posty, ale to jeden ze słabszych.

ocenił(a) film na 4
Dolce_far_niente

Dzięki za te i tamte słowa. Pozdrowienia.

ocenił(a) film na 8
Dolce_far_niente

z tą Close to prawda. I generalnie sie zgadzam.

ocenił(a) film na 7
Dolce_far_niente

Przypomniał mi się JJ Kolski, z tym że tu mamy jednoznacznie optymistyczny przekaz. I kolejna historia z życia wzięta.

ocenił(a) film na 7
Chrus_T

Miałem odpisać wcześniej. Przeczytałem, chciałem się zastanowić i zapomniałem. Przepraszam.
Nie wiem czy on jest tak do końca optymistyczny, on chyba liczył na miłość. U JJK jest gorzka prawda, morał i właściwie powrót do tego co było, tyle że bohaterowie mądrzejsi. Naturalnie odnoszę się do tych starszych filmów, bo najnowsze to już coś nie tak, może poszliśmy w inną stronę, może trauma przełożyła się zbyt mocno u niego, a może zwyczajnie jestem głupszy. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam uczestników rozmowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones