PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31538}

Zmęczona śmierć

Der müde Tod
7,9 2 921
ocen
7,9 10 1 2921
7,9 15
ocen krytyków
Zmęczona śmierć
powrót do forum filmu Zmęczona śmierć

W tamtych czasach mógł się kościołowi nie podobać. Popatrzcie:
*duszami zmarłych ludzi zarządza Śmierć, która współczuje ludziom i której nie podobają się boskie wyroki
*nie istnieje coś takiego jak Piekło czy Niebo
*główna bohaterka nie jest postacią całkiem etyczną i czystą, a mimo to na końcu odnajduje swoje szczęście pozagrobowe, mimo że odbiera sobie sama życie
*wyroki boskie są odwracalne

Mnie się film podobał. Dałem mu 8/10. Motyw chiński w mojej opinii troszkę nieudany. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

ocenił(a) film na 9
Qsy666

Po części przesadzasz. Śmierć w jednej ze scen wyraźnie mówi, że tylko wykonuje 'wyroki boskie'. Nie zarządza nimi, jest 'podwykonawcą'. Że wyroki są niezgodne z teologią? Podejrzewam, że Lang zwyczajnie to olał i zajął się swoją własną, niezwiązaną z interpretacją religii opowieścią.

Qsy666

To jest film z 1921, średniowiecza już wtedy nie było.

użytkownik usunięty
Qsy666

polecam książkę http://lubimyczytac.pl/ksiazka/58457/rozmowy-ze-smiercia ;)

ocenił(a) film na 8
Qsy666

Film powstał w przegranych powojennych Niemczech. Nie koniecznie skierowany był lub odbierany pod względem religijnym - tym bardziej, że jego fabuła jest mocno baśniowa (zainspirowana hinduską bajką ludową).

Qsy666

ja liczyłem, że zaraz po samobójstwie głównej bohaterki śmierć jej oznajmi, że w niebie dla samobójców miejsca nie ma, więc o spotkaniu z ukochanym w ogóle nie może być mowy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones