PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030489}
7,5 64 196
ocen
7,5 10 1 64196
6,7 32
oceny krytyków
Znachor
powrót do forum filmu Znachor

Jednak nie…

ocenił(a) film na 5

Obsada jest jeszcze Ok (choć dla mnie p. Lichota w każdym filmie jest taki sam), pierwsza połowa filmu tez OK ( fajny pomysł z „silna” Mlynarzowa i karczma). Niestety druga połowa filmu (od wypadku) to już porażka scenariuszowa. Nic tam się kupy nie trzymało (po co Marysia wyjeżdżała, po co Antonii się przyznawal, po co Hrabina pomagała synowi odnalesc Marysię i jakim cudem na końcu Profesor ożenił się z Mlynarzowa (o czym beda rozmawiać jak się wesele skończy?) itp. Niepotrzebnie na sile zrobiono tu czarnych bohaterów (Dobraniecki, Hrabina),których w oryginale nie było co miało swoj urok. Słabo rozegrany wątek miłosny …szkoda bo potencjał na Znachora dla współczesnych naprawdę był…

ocenił(a) film na 7
Mankha

[SPOILER]

Wyjazd Marysi jest skutkiem jej rozmowy z hrabiną Czyńską. Hrabina zaoferowała jej pieniądze na studia, ale i obiecała, że jeśli Marysia zniknie z życia Leszka, Antoni nie zostanie oskarżony o kradzież narzędzi. Honorowa Marysia pieniędzy nie wzięła, ale uciekła, zniknęła z życia Leszka, żeby uchronić Antoniego przed więzieniem. Tak samo Antoni poświęca się dla Marysi. Przyznaje się sam do kradzieży, żeby Marysia mogła być z Leszkiem bez wyrzutów sumienia, że przez to on siedzi w więzieniu. Czy hrabina pomogła Leszkowi znaleźć Marysie nie wiem, jego rozmowa telefoniczna z matką była po francusku ;)

ocenił(a) film na 8
Venus_Vulgivaga

Leszek poprosił matkę o pomoc w tej rozmowie telefonicznej. Dlaczego hrabina ostatecznie mu pomogła to jest dobre pytanie. Moze dlatego, ze mąż ją zwyzywał i przejrzała na oczy:)

Mankha

Znachora nagrywali na podstawie książki, a nie filmu z 1982r. który wcale nie jest oryginałem. W książce jak najbardziej Dobraniecki był czarnym charakterem. Jasne, nowa wersja nie jest zgodna w 100% z książką, ale kilka wątków których nie było w filmie Hoffmana jest zawartych w tej wersji. Oglądałam 3 ekranizacje i każdą postrzegam jako odrębny twór, nie porównuję i dlatego każda mi się podobała :)

ocenił(a) film na 7
Mankha

"Profesor ożenił się z Mlynarzowa (o czym beda rozmawiać jak się wesele skończy?) "

Myślisz, że coś zmieni się w jego nastawieniu po odzyskaniu pamięci? Kocha się sercem a nie rozumem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones