PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797912}

Znikająca wyspa

Anote's Ark
6,6 242
oceny
6,6 10 1 242
Znikająca wyspa
powrót do forum filmu Znikająca wyspa

Jesteśmy coraz bliżej niemożliwej do powstrzymania katastrofy klimatycznej, za którą wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. I przyspieszamy proces naszej własnej destrukcji. Naukowcy są zgodni, że zmiany środowiskowe są nieodwracalne. Niby coraz więcej się mówi się o tym, jak niszczona jest Ziemia. I to my, ludzie poniesiemy tego katastrofalne konsekwencje. Przez nie przyjmowanie faktów do wiadomości, chciwość, głupotę i samolubstwo.
Niestety niemalże na całym świecie zdobywają władzę politycy przeciwni podejmowaniu zdecydowanych i konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska i niszczą to, co już zostało zrobione. Najlepszym przykładem skrajnej ignorancji, jest Trump. Dla niego i wielu mu podobnych (w Polsce też) liczą się tylko władza i kasa. Działania takich bezmyślnych osobników kradną naszą przyszłość. To, co robią to już nawet nie bezczynność, to przestępstwo na skalę globalną. .

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Na początek proponowałbym powstrzymanie emocji i skupienie się na faktach. Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów." – tak pisał pewien myśliciel co znajduje odzwierciedlenie w Twoim pełnym ogólników i przekłamań wpisie. Poza tym proponowałbym przekłucie balonu emocji i spojrzenie spokojnie, z dystansu na swój wpis. Siedem miesięcy to chyba wystarczający dystans?Ja zamieszczę tutaj swój wpis, sprzed sześciu lat, dotyczący podobnego, tak myślę, dokumentu. Oto on: "Gdzieś 10 lat temu tego rodzaju "specjaliści" ogłosili, że w ciągu najbliższych 40 lat na skutek topnienia lodowców, oczywiście z winy ludzi i to ich celowego działania, poziom wody w oceanach i morzach podniesie się o 6 do 8 metrów, zalewając duże połacie naszego globu. Wręcz straszyli, że niektóre państwa typu Holandia znikną pod wodą. Eksploatowano do znudzenia tą samą scenę jak od jakiegoś lodowca odpada duży fragment i z hukiem wpada do wody. Wielu teflonowych widzów mogło być pod jej wrażeniem.Więc wziąłem prosty kalkulator do ręki i policzyłem, że rocznie poziom morza powinien wzrastać o minimum 15 centymetrów, a tu niespodzianka. Jeżdżę co rok o tej samej porze nad Bałtyk i poziom wody ani drgnie. Czyli banda głupców próbuje zrobić mnie w balona, samemu z różnych instytucji wyciągając sporą kasę i śmiejąc się ze strzyżenia baranów oraz głupków, którzy w te brednie wierzą.Czy sami w to wierzą, tego nie wiem, ale wiedzą gdzie leży kasa do zagospodarowania i sięgają do niej bez skrupułów.Wiek głupoty i głupców."

ocenił(a) film na 7
pessoaa

Nie będę dyskutować, bo być może zanadto ulegnę emocjom. Proponuję przeczytaj artykuł https://special.gazeta.pl/special/1,170590,24907552,dowody-na-zmiany-klimatu-sa- mocne-jak-odpowiadac-niedowiarkom.html

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Nie wiem czy wiesz, ale już 40 lat temu wieszczono z wiadomych źródeł, że ponieważ klimat się ociepla to około 2010 roku kilka krajów może być zalanych na skutek wysokiego poziomu wód. I co? Jajco, jak się kiedyś mówiło. Co jakiś czas temat wraca i zdobywa nowych, młodych wyznawców ponieważ ta religia jak każda inna potrzebuje kasy aby istnieć, a jej kapłani żyją na wysokim poziomie nabijając się z wiernych. Nie tak dawno jeden z kapłanów, amerykański ekolog przyznał publicznie, że "oszukiwalismy w kwestii zmian klimatycznych". Oszukiwali i oszukują dalej bo wiedzą gdzie są frukta, granty i chcą żyć nic nie robiąc i to na dotychczasowym poziomie. A każdy wierny tej religii musi mieć swego Trumpa. Proponuję przeczytaj artykuł:
https://wgospodarce.pl/opinie/60918-klimatolodzy-oszukuja-nas-od-dekad
A wyspa Kiribati dalej istnieje, a jej problemy są zupełnie innej natury, przeczytaj:
https://podroze.onet.pl/ciekawe/poland-na-kiribati-problemy-i-projekt-pomocy-dar iusza-zdziecha/enxr5jh

ocenił(a) film na 7
pessoaa

Nie jestem fanatyczną ekolożką, ale ginące gatunki, plastik w oceanach i Mount Evereście, smog w naszych miastach, podnoszenie się temperatury, sytuacja białych niedźwiedzi itd. są faktami.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Zaczęłaś od niemożliwej do powstrzymania katastrofy klimatycznej, skończyłaś przestępstwem na skalę globalną, po drodze osądziłaś rzekomych ignorantów bez podania argumentów, a teraz schodzisz na poziom zaśmiecania planety. Co mają zostawiane śmieci w Himalajach przez wspinaczy i turystów do rzekomej i to z winy człowieka zagłady wyspy Kiribati???

ocenił(a) film na 3
Agatonik

http://www.solidarnosc.org.pl/~opole/new/index.php?option=com_content&view=artic le&id=2753:czoowy-ekolog-przeprasza-za-alarmizm-klimatyczny&catid=1:nowiny&Itemi d=114

ocenił(a) film na 7
pessoaa

https://tvn24.pl/tvnmeteo/informacje-pogoda/ciekawostki,49/naukowcy-z-pan-niezbi te-dowody-na-to-ze-za-ociepleniem-klimatu-stoi-czlowiek,295931,1,0.html
Każdy szuka argumentów popierających swoją tezę

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Kapłanką tego kościoła nie będziesz, ale jako wyznawczyni możesz aspirować na funkcję kandydatki na ministrantrzycę /cokolwiek to znaczy/. I nie chodzi o każdy szuka argumentów popierających swoją tezę lecz o postawę, którą prof. Leszek Kołakowski określił jako odmowa wiedzy. Jest to postawa konformistyczna i przynależy do dużej grupy ludzi.

ocenił(a) film na 7
pessoaa

Jakiego kościoła? A "odmowa wiedzy" jest w stosunku do mnie argumentem gorszym niż kulą w płot. Nie obrażajmy się tylko dlatego, że mamy inne poglądy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones