PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719855}

Zupełnie Nowy Testament

Le tout nouveau testament
6,1 27 650
ocen
6,1 10 1 27650
6,2 17
ocen krytyków
Zupełnie Nowy Testament
powrót do forum filmu Zupełnie Nowy Testament

Rozczarowany jestem

ocenił(a) film na 4

Świetny zwiastun, fabuła brzmiaca na ciekawa. Wykonanie beznadziejne. Film po prostu jest nudny. W całym filmie jest kilka śmiesznych scen, ale większość jest totalnie słaba

ocenił(a) film na 7
niktar

Wykonanie akurat moim zdaniem na wysokim poziomie. Całość jest spójna, ale różnorodna zarazem. Myślę, że pomysł fabularny Ci się spodobał, ale już scenariusz zupełnie nie, a najbardziej zmiana "tonu" filmu, gdy zarówno córka, jak i Bóg "schodzą" na ziemię. Od tego momentu film ma bardzo subtelny, abstrakcyjny humor, a nawet staje się smutną, gorzką opowieścią.

ocenił(a) film na 3
tocomnieinteresuje

ten goryl w łóżku z Catherine Deneuve na pewno nie był subtelny tylko wręcz PRYMITYWNY

ocenił(a) film na 7
mat_queen

Goryl kojarzy się z czymś pierwotnym, ale nie nazwałbym tego typu humoru prymitywnym.

ocenił(a) film na 3
tocomnieinteresuje

a ja nazwałem

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 10
niktar

Był strasznie artystyczny. Miała być komedia a tu takie coś :P

ocenił(a) film na 4
Tusilos_2

nie rozumiem Twojej oceny na 10? co bylo w tym filmie, czego ja niezauważyłem ?

ocenił(a) film na 10
niktar

Nie wiem co w nim było. Po prostu mi się podobał :P Może jestem po prostu dziwny.

Tusilos_2

Też jestem dziwny. Mi się BARDZO podobał. Pomysł , scenariusz , gra aktorów , zdjęcia.
Nie mam się do czego doczepić.
Do tego parę razy parsknąłem śmiechem. Czego chcieć więcej.

ocenił(a) film na 7
Tusilos_2

Nie jesteś dziwny... Jak już to wrażliwy, spostrzegawczy, inteligentny... To film dla inteligentnych ludzi... Rozumiejących podteksty...
Ten film ma głębszy sens...

ReniaLanda87

Nie idzie patrzec, niestety po okolo 35 minutach musialem sie poddac. Nie oceniam filmu, bo nie dalem rady dokonczyc, ale pierwsze 30 lrocent iscie zenujace.

ocenił(a) film na 8
niktar

@niktar pomysł świetny! Bóg to staruch w szlafroku, nieufający żonie i córce. Zazdrosny o dokonania syna. Zgorzkniały ramol życzący wszystkim problemów. I do tego gra go Benoît Poelvoorde, mistrz komedii. Zobacz proszę jak zagrał syna Cezara w "Asteriksie i Obeliksie na olimpiadzie" - urodzony komik i do tego profesjonalny aktor. Córka Boga też niczego sobie aktorka. Jak w jej wieku chyba bym po jednym dniu zdjęciowym się zmył z planu.

ocenił(a) film na 3
niktar

Zgadzam się, dawno tak się nie "nabrałem na film" , zupełnie jak produkcje pod multipleksy, zwabić jak najwięcej osób i rozliczyć dochód. Jedyne na plus- zdjęcia, fabuła, co mogę powiedzieć, naiwna? Wszystko to stara się być czymś więcej niż jest, niby coś oryginalnego a dostajemy odgrzanego kotleta, z powtarzalną symboliką, w skrócie "nihil novi" , całość jest tak zlepiona że bardzo ciężko się to ogląda bez poczucia że brniemy w coraz większe bagno.

ocenił(a) film na 2
jakubski

Absolutnie zgadzam się z nikar i jakubski.

ocenił(a) film na 8
gr1oszek

Absolutnie się nie zgadzam z G1roszek, nikar i jakubski.

ocenił(a) film na 2
niktar

Też się zgadzam, czasem trafia w mój gust coś "innego", "niszowego", tu liczyłam na "ucztę", a raz że się wynudziłam, dwa jeśli już wysilałam się nad wczuciem w film, to po prostu męczył mnie. Teoretycznie można byłoby z tego pomysłu zrobić coś "wielkiego" ale dla mnie wyszła bezpłciowa papka, bez logiki i morału.

niktar

Mnie również zwiastun zmylił. Spodziewałam się czegoś zabawnego ze świeżym podejściem do kwestii religijnych. Cóż... Pomysł na film jakiś był, ale zdecydowanie coś nie wyszło w akcji. Jest nudno, początek z wprowadzeniem Adama itd. był kompletnie bez sensu i nie mam pojęcia, jaki miał być tego cel. Oglądałam ten film, kilka razy parsknęłam śmiechem, ale cały czas zastanawiałam się co to ma być. Fabuła nie ma żadnej głębi, bohaterka ma jakiś plan, ale nie podano zbytnio powodów wyjaśniających jej zachowanie. Brakuje mi jakiegokolwiek uzasadnienia.
Ot film o o niczym. Jeśli ktoś chce się skusić na oglądanie, to polecam w gronie znajomych, bo tylko komentowanie między sobą ratuje niektóre sceny i ogólnie cały zamysł.

użytkownik usunięty
notmi

amen brother. ze zwiastunu wyglądało to na naprawdę fajną komedię, a wyszło coś między komedią, a dramatem. W konsekwencji ni to dobra komedia, ni to dobry dramat. Motyw z gorylem, ptakami i rybą nad głową arcysłabe.

niktar

Wydaje mi się, że jesteś rozczarowany, bo po prostu nastawiłeś się na super komedię, jak ja. A prawda jest taka, że stworzyli kiepski i mijający się z całością zwiastun. Po obejrzeniu go też myślałem, że będzie to super komedia gdzie wreszcie będę mógł się uśmiać. Tak czy inaczej film mi się zajebiście spodobał! Co prawda w niektórych scenach brakuje jakiejś spójności logicznej: co? dlaczego? o co tu w ogóle chodzi? ALE: Wreszcie coś nieszablonowego! Wreszcie jakiś ciekawy pomysł na scenariusz! Jak ktoś twierdzi, że oklepany to niech mi pokaże coś podobnego.

ocenił(a) film na 4
niktar

Tez po zwiastunie liczyłem na coś innego. Nastawiałem się na dobrą komedię, a to jest bardziej komediodramat czy cos w tym stylu. Mimo to film na swoj sposob intrygujacy.

ocenił(a) film na 3
niktar

też się zgadzam

ocenił(a) film na 7
niktar

Zależy czego oczekiwałeś, chociaż muszę przyznać, że zwiastun pokazał większość fajnych scen, a sam film czasami mi się dłużył (po prostu chciałem od razu co ma się wydarzyć, a za to musiałem trochę czekać) tak nie rozumiem niskiej oceny, film ma dobre zdjęcia i ciekawy scenariusz, podejście od tematu i wątpię czy wykonanie było beznadziejne. Po za tym wszystkim trzeba mieć na uwadze że to francuskie/belgijskie kino, które też ma swój charakter i humor.

ocenił(a) film na 7
Szaman90

Zwiastun i w ogóle cała promocja była myląca. Jest to zrozumiałe, bo chodzi o dotarcie do większej ilości widzów. Jednak komedia się kończy po pół godzinie i zrozumiałe również jest rozczarowanie, jeśli nastawiamy się na fajną rozrywkę. Ja się obawiałem jedynie spuentowania i tutaj widzę największą bolączkę filmu.

ocenił(a) film na 7
tocomnieinteresuje

Dobrze, z tymi słowami ciężko się nie zgodzić, patrząc na gatunek czyt. komedia można wymagać trochę więcej a film czasami zupełnie inne emocje wywoływał

ocenił(a) film na 7
Szaman90

Ja mało oglądam komedii. Jeśli już to nietypowe, a gatunek jest pojemny, bo i Solondz i Anderson są w jakimś sensie zabawni.

ocenił(a) film na 8
tocomnieinteresuje

@tocomnieinteresuje dokładnie!

ocenił(a) film na 4
niktar

Są bardzo dobre sceny, jednak jako całość - film się nie broni ;/

ocenił(a) film na 6
niktar

A mnie pozytywnie zaskoczył,długo się zabierałem żeby go obejrzeć i w końcu to zrobiłem i się nie zawiodłem.Fajne teksty i przyjemnie się ogląda,oceniam na mocne 6.

niktar

Najwidoczniej film nie był w Twoim guście. Możliwe że spodziewałeś się typowej komedii a nie coś niszowego.

niktar

Ja również liczyłam na coś lepszego po opisie i zwiastunach. Niestety ten film nie jest ani śmieszny (a w opisie na filmwebie ma, że to komedia), ani specjalnie ambitny. Nie jest też na tyle kontrowersyjny i antyreligijny, żeby coś ugrać na tym i wzbudzić dyskusje. Pomysł był spoko, ale zabrakło dla mnie dopracowania i powstał chaos.

http://pudelka-zapalek.pl/zupelnie-nowy-testament/

ocenił(a) film na 1
niktar

Przyłączam się do opinii - film bardzo słaby. A Poelvoodere staje się już zbyt monotonny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones