PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719855}

Zupełnie Nowy Testament

Le tout nouveau testament
6,1 27 676
ocen
6,1 10 1 27676
6,2 18
ocen krytyków
Zupełnie Nowy Testament
powrót do forum filmu Zupełnie Nowy Testament

Kiedy zobaczyłam trailer "Zupełnie Nowego Testamentu" nie mogłam doczekać się premiery. Spodziewałam się lekkiego, zabawnego obrazu na temat Brodatego i jego psikusów. A co dostałam? Oszustwo. Czuję się oszukana. Mogło być tak pięknie, a wyszło niesmacznie.

Co mi się podobało?
Obsada, świetnie dobrana do konkretnych postaci.
Motyw z inwentaryzacją życia w obliczu poznania daty jego zakończenia.
Teoria, że naszą dorosłość kształtuje dzieciństwo i wydarzenia (często pozornie nieistotne) które w tym czasie mają miejsce.
Niektóre teksty sprawiały, że niemal pękałam ze śmiechu, nawet jeśli mogły być ciut przesadzone i dyskusyjnie poprawne.

Co mi się nie podobało: ogólne przesłanie - możesz być kim chcesz, robić co chcesz. Bóg (tym razem w postaci Bogini) kocha Cię i ściele Ci niebo kwiatami, a Ty miej romans z gorylem, bądź chłopcem pragnącym zostać dziewczynką, bądź facetem-cyklopem oraz mężczyznom, który nosi w sobie dziecko, a którego partnerka jedynie o co prosi to o golenie nóg.

Nie moja estetyka. Szkoda. Nie pamiętam kiedy europejskie kino mnie tak silnie rozczarowało.


vanilla_sky85

*mężczyzną, który nosi w sobie dziecko.

Ups :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones