PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789750}

Zygota

Zygote
6,5 2 137
ocen
6,5 10 1 2137
Zygota
powrót do forum filmu Zygota

Oates Studio jedzie po bandzie :) Wszystkie trzy dotychczasowe shorty dają radę i mogłyby stanowić bazę do klimatycznych horrorów SF. Tutaj mamy motyw, który wydaje się być głębokim ukłonem w stronę pierwszego (i imho jedynego słusznego) "The Thing". Trzymam kciuki, żeby chłopaki od Bloomkamp'a zrealizowali chociaż jeden z pomysłów :)

ocenił(a) film na 6
sid_ney

Pierwszego "The Thing" w sensie tego z lat '50?

ocenił(a) film na 8
RutaL

Być może nadużyłem terminu "jedyny słuszny". Jestem fanem wersji Carpentera, ale niezatarte wrażenie pozostawia na mnie pierwowzór w reżyserii Christiana Nyby i Howarda Hawks'a. Wiele filmów oglądanych w dzieciństwie nie robi już wrażenia będąc tzw. dorosłym - ten trzyma fason. Poza tym był pierwszy w temacie, więc przez sam ten fakt, jest oryginalny i należy mu się chyba palma pierwszeństwa :)

ocenił(a) film na 8
sid_ney

Według mnie Zygote bije na głowę wszystkie inne krótkie metraże, które dotychczas wypuścili.

ocenił(a) film na 8
kamil12580

Tak właściwie to "Rakka" i "Firebase" są rozwiniętymi wstępami do pełnometrażowych filmów sugerującymi co stanie się potem. Pełno w nich flashbacków dla naświetlenia historii, świata i bohaterów. Jako osobne krótkometrażówki strasznie rozczarowują brakiem zwieńczenia historii i brakiem wyjaśnień niektórych elementów.

"Zygote" dużo lepiej sprawdza się jako osobny twór. Nie ma obszernego wstępu, jest tylko dwójka bohaterów i jasny cel. Tym razem dzięki skupieniu się na jednej konkretnej scenie otrzymaliśmy krótki skondensowany wstęp w słowach górnika, rozwinięcie czyli właściwy pościg i jego finał. "Rakka" i "Firebase" budowały otoczkę wokół wydarzeń których w krótkim metrażu nam nie pokazały (wzbudzając przy tym ogromny niedosyt), zaś "Zygote" budował poczucie zagrożenia wobec istoty z którą zmagania zostały pokazane.

Dla mnie też "Zygota" jest jak na razie najlepsza. Plus całkiem fajny twist z syntetykiem - w obrębie tej krótkiej sceny był tylko miłym dodatkiem, ale w pełnym metrażu mógłby wywołać większy efekt.

ocenił(a) film na 8
Khaosth

Zobaczymy. Mam nadzieję, że wszystkie tematy zostaną w jakiś sposób rozwinięte :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones