BADZIEWIE

użytkownik usunięty

Jedynym dobrym filmem 2009 roku jest "Stan gry". Cała reszta z Bękartami Wojny i Avatarem na czele to przeciętniaki. Współczesne kino stoi na tak marnym i żałosnym poziomie, że chcę się wykupić całą kolekcję filmów z Henry Fonda. W ciągu 2007 - 2009 był tylko jeden rewelacyjny film - Zapaśnik. O reszcie szkoda gadać.

ja też jestem fanem starego kina, ale potrafię również docenić dzisiejsze. Uważam że w latach 2007-2009 powstały 2 świetne filmy: Aż poleje się krew i To nie jest kraj dla starych ludzi.

użytkownik usunięty
Christopher_Moltisanti

Aż poleję się krew to można rzec genialny film, ale jest ciężki w odbiorze i generalnie trudny dlatego dałem mu 7. To nie jest kraj uważam za film najsłabszy film jaki dostał oscara, z czystym sumieniem dałem 3/10. Śmieszny scenariusz. Przyznam, że Mroczny Rycerz też z ostatnich lat jest filmem rewelacyjnym. Prosty film, lecz Joker - mistrzostwo.

mroczny rycerz nie umywa sie do batmana burtona, a powiem szczerze, ze choc ledger zagral swietnie bo to b dobry aktor, to oscar raczej powinien trafic w rece philipa seymura hoffmana za watpliwosc, ten film to aktorski majstersztyk(wogole nie wiem czemu nominowali go za postac drugoplanowa, byla raczej 1-planowa). a to nie jest kraj... to jeden z lepszych filmow ostatnich lat, i najlepszy sensacyjny. zapasnika nie widzialem, ale mam duze nadzieje, bo uwielbiam rourka

DonVitoCorleone

''Aż poleję się krew to można rzec genialny film, ale jest ciężki w odbiorze i generalnie trudny dlatego dałem mu 7''

trochę nie rozumiem tej wypowiedzi, bo z reguły stare filmy, które jak piszesz lubisz, są bardzo trudne w odbiorze np Taksówkarz czy Czas apokalipsy, dlatego ja lubię te filmy gdyż mają przekaz, w przeciwieństwie do nowych.

użytkownik usunięty
Christopher_Moltisanti

Taksówkarzem się nie zachwycam, dla mnie taki przeciętny, ale fakt on jest trudny w odbiorze troszkę. Ale czas apokalipsy? Nie powiedziałbym, to Pluton jest ciężki.

A jak dla mnie, w ostatniej dekadzie powstała cała masa świetnych filmów. Takich jak np.: To nie jest kraj dla starych ludzi, Wszystko za życie, Labirynt Fauna, Motyl i Skafander, Tańcząc w ciemnościach, Pokuta, Piękny umysł, Requiem dla snu, Wyznania Gejszy czy Złodziej życia. To wszystko filmy z ostatnich 10 lat.

Oczywiście mam wielką słabość i sentyment do klasyki i takich pozycji, jak: Ojciec Chrzestny, Scareface, Lot nad kukułczym gniazdem, Lśnienie, Milczenie Owiec, Pulp Fiction czy Skazani na Shawshank. Ale w mojej opinii obecnie powstająca kinematografia (z wielu części świata) jest bardzo interesująca. Należy tylko dokonać odpowiedniej selekcje i wybrać co najlepsze ;)

Kamil0607

Pluton to trudniejszy film niż Czas apokalipsy? Nie wiem w którym momencie.
A Taksówkarz dla mnie to istne arcydzieło.

Teraźniejsze filmy są też genialne wyszło wiele dobrych produkcji.I nie zgadzam się że bękarty i Avatar to gówno według mnie te filmy są bardzo dobre.A do Oscarów 2010 mam wielkie zastrzeżenia Oscara za najlepszy film według mnie powinien dostać Avatar albo Bękarty.Wydaje mi się że wiele Oscarów tegorocznych powędrowało w złe ręce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones