Najlepszy film:
Bękarty wojny

Najlepszy aktor pierwszoplanowy:
George Clooney

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa:
Carey Mulligan

Najlepszy aktor drugoplanowy:
Christoph Waltz

Najlepsza aktorka drugoplanowa
Penélope Cruz

Najlepszy reżyser
James Cameron


Najlepszy scenariusz oryginalny
Bękarty wojny

Najlepszy scenariusz adaptowany
Była sobie dziewczyna


Najlepszy film nieanglojęzyczny
Gorzkie mleko

Najlepsza charakteryzacja
Młoda Wiktoria

Najlepsza muzyka oryginalna
Avatar

Najlepsza piosenka
Nine - Dziewięć

Najlepsza scenografia
Sherlock Holmes

Najlepsze efekty specjalne
Avatar

Najlepsze kostiumy
Coco Chanel

Najlepsze zdjęcia
Biała wstążka

Najlepszy długometrażowy film animowany
Koralina i tajemnicze drzwi

Najlepszy dźwięk
Avatar

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski
Kavi

Najlepszy krótkometrażowy film animowany
Logorama

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
Królik po berlińsku

Najlepszy montaż
Avatar

Najlepszy montaż dźwięku
Avatar

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
Człowiek, który pokonał Pentagon




ciekawe ile się sprawdzi...

p/s znowu TVP nie będzie miała transmisji oj wstyd, wstyd....



kivinka

Powiem tak, najlepszy film
Avatar
Tak będzie choć osobiście go nienawidzę.
Najlepsza scenografia
Avatar
Choć znowu go nienawidzę. Zagłosowałam na Holmesa, ale oczywiście to jest Ameryka. W Ameryce nie ma szału na Holmesa, jest na Avatara, więc wszystko się wyjaśnia.
Najlepsze kostiumy
Parnassus
Za Heatha (wszystko wyjaśnia, zmarło mu się więc jeszcze dostanie film z jego udziałem oscara)
I to chyba tyle. Z resztą się zgadzam ;D

użytkownik usunięty
Osoba_bez_imienia

A gdzie znowu w Avatarze była scenografia? Mylę się?

użytkownik usunięty
kivinka

"Najlepszy aktor pierwszoplanowy:
George Clooney "
w zyciu

"Najlepsza piosenka
Nine - Dziewięć "
w zyciu. Oskara zdobedzie piosenka z Creazy Heart; bije na leb przepelniona instrumentami;chaotycznoscia;melodiami piosenke Marion Cotillard z nine

No i jedna z 2 najwazniejszych nagrod dostanie THL; przeciez wiekszosc amerykanow glosujem, a ten film jest mega poprawny politycznie i przedstawia narod USA za niewiadomo jakich bohaterow ludzkosci(w rzeczywistosci na odwrot jest). Gdy to pominiemy(wcielamy sie w mozki wiekszosci amerykanow) to dostajemy bardzo dobry film.

użytkownik usunięty

powinny byc 2 formularze:
OSKARY ZASLUZONE
OSKARY wedlug akademii

inaczej nie ma to sensu; bo albo bedziemy sie oszukiwac i wystawiac wedlug kryteriow akademii; albo postapim zgodnie z sumieniem(ktore w zaleznosci od poziomu swiadomosci/wiedzy jest prawdziwsze)

arpa16-zgadzam się powinny być dwa formularze te które typuje "jaki faktycznie wygra OSCARA" i te którym sami przyznalibyśmy TE NAGRODE
(WG NASZYCH OSOBISTYCH KRYTERIÓW_

zobaczymy jak będzie:)
POZDRAWIAM:)

użytkownik usunięty
kivinka

"zobaczymy jak będzie:)"
źle:)

Tak naprawde to w tym roku na film roku nie zasluguje zaden FILM! każdemu jednak coś brakuje... szkoda, że nie ma opcji: brak zwycięscy

Zgadzam się z Tobą, piosenka z Crazy Heart bije resztę na głowę, a Clooney nic specjalnego nie zagrał, zwyczajna rola, zresztą podobnie jak Bullock.

shady_88

No nareszcie słyszę jakieś mądre głosy :p Bullock najwyżej Popcorna za Blind Side, Cruz tez za Nine.
Moje typy:
Aktor P.:
Jeff Bridges
Aktorka P.
Meryl Streep
Aktor D.:
Stanley Tucci
Aktorka D:
Monique

Tyle :PP

kivinka

Penelopa nic nie dostanie bo i też nie ma za co. Ledwo rok temu dostała nagrodę, więc jak na razie jej wystarczy. Szczerze nawet nie rozumiem dlaczego ją nominowano i dlaczego tyle osób na nią głosuje w ankiecie (osobiście nic do niej nie mam i ją nawet lubię, ale nie porwała mnie w Nine na tyle żeby dostać nominacje do Oscara nie mówiąc już o samej nagrodzie) Nagrodę dostanie Mo'Nique na 90%. Bękarty dostaną za drugoplanową role Waltza i ewentualnie za scenariusz. W walce o główną nagrodę (najlepszy film) nie są chyba nawet brane pod uwagę, bo w tej kategorii liczą się tylko Avatar i The hurt locker. I myślę że wygra Avatar a Kathryn Bigelow dostanie Oscara za reżyserie. Nagrody muzyczne powtórzą się ze Złotych Globów (piosenka- Crazy heart, muzyka-Odlot). Nagrody techniczne podzielą się głównie między Avatarem a The hurt locker. Takie są moje typy, ale osobiście muszę się przyznać że mam swoich ulubieńców, których jednak nie typuje bo wiem że Akademia ich nie nagrodzi. Podeszłam do tego czysto rozsądkowo, a nie na podstawie swoich sympatii:)
AHA! i aktorzy;P tutaj Jeff Bridges i Sandra Bullock, ewentualnie Meryl Streep:D
Miłego oglądania transmisji;)

kivinka

Zapewne większość Oscarów(jeśli nie wszystkie ze swoich nominacji) dostanie Avatar. Nie oszukujmy się.
Pomysł z podziałem na "najlepsze" i "zapewne zostaną nagrodzone" nie jest zły. Ale liczę na to, że przynajmniej w paru miejscach Akademia nas zaskoczy, bo jeśli kolejny raz da plamę, jak kiedyś nagradzając "Chicago" to chyba będą moje ostatnie oscary...

tysenna

jest transmisja na programie "E" w okienku kablówki UPC /tam gdzie wcześniej był "tv 1000" potem |"Universal" teraz jest "E"

TERAZ Z CZERWONEGO DYWANU ALE BYĆ MOŻE POKARZĄ TEZ TRANSMISJE OSKARÓW...

kivinka

trafiłam 3 Oscary

he he he he

Najlepszy aktor drugoplanowy:

Christoph Waltz

Najlepsze efekty specjalne

Avatar (2009)

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

Logorama (2009)

:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones