Czyli dajecie swoje opinie, jaki film lub jaka osoba wygra daną kategorię. To znaczy: jeśli ktoś woli "Minari", ale uważa, że wygra "Nomadland", daje tę drugą produkcję.

Insiles

W kategorii najlepszy film i reżyser wygra nomadland to jest pewne

Insiles

A co do najlepszy aktor to albo Gary Oldman albo chadwik bosman ale podejrzewam tego pierwszego

Insiles

oj póki co jeszcze ciężko przewidzieć wszystkie kategorie, zwłaszcza po globach które były rozdaniowym zaskoczeniem :P łatwiej chyba przewidzieć kto nie wygra. Film i reżeserka to raczej na bank Chloe Zhao i Nomadland;

aktor pierwszoplanowy- wcześniej wszystko wskazywało na Riza Ahmeda, teraz prawie na pewno wygra Chadwick Boseman, rozdanie SAG tak na prawdę zadecyduje; Oldman i Yeun raczej nie ma co ich brać pod uwagę, ewentualnie jeszcze Hopkins mógłby namieszać w co również jednak wątpię

aktorka pierwszoplanowa- wątpię żeby przyznali trzeciego oscara tak szybko Frances McDormand, Viole wykluczam kompletnie, Carey Mulligan obstawiałem na globach a jednak nie sprawdziło się; bafty ją pominęły, więc gdyby dostała SAG to byłoby duże zaskoczenie; tym razem raczej bym celował w Kirby- zaliczyła też rolę w "The Crown", a akademia lubi takich aktorów na topie i ma jeszcze nominacje zarówno do SAG i BAFTA...Andra Day, niby ma tego globa, choć to nie wyznacznik, ale jednak już samą nominacje dostała. Chyba jedyną czarnoskórą aktorką nagrodzoną za pierwszy plan była Halle Berry 20 lat temu, więc taka możliwość też jest.

aktor drugoplanowy- Kaluuya

aktorka drugoplanowa- serce mówi Glenn Close <3 szanse według mnie ma, gdyby jej nie chcieli w końcu nagrodzić to może by jej nie nominowali? No ale z baaardzo prawdopodobna jest powtórka sprzed dwóch lat (o ironio gdyby znowu Colman dostała oscara :>>), wtedy niby była praktycznie pewniakiem, a jednak nie; choć wg mnie Colman miała lepszą rolę, no ale gdyby wtedy wygrała Close to też byłoby to sprawiedliwe i wcześniejsze rozdania nagród na nią wskazywały :) jednak będąc realistą najgłośniej przed sezonem było o Bakalovie i Yuh-Jung Youn; będzie przykro, ale nie tak niemożliwe że jednak wygra któraś z tych a nie Close, ja bym bardziej przychylał się ku tej drugiej, chyba jeszcze nie nagradzano aktorów koreańskich.

Ja czekam na jakieś zaskoczenia, w kategoriach kobiecych jest bardzo ciekawie w tym roku :) może jeszcze pokuszą się w którejś kategorii o nagrodzenie dwójki nominowanych, dotąd taka sytuacja zdarzyła się raptem jeden raz...a teraz ten cały wirus to może zaserwują dodatkową niespodziankę :)

Insiles

Film, reżyseria - Nomadland i Chloé Zhao to raczej pewniak (byłaby wdedy drugą, po Kathryn Bigelow, laureatką oscara za reżyserię). Nagroda za scenariusz tez nie jest chyba niemożliwa.
W katedoriach aktorskich: Riz Ahmed, Vanessa Kirby, Sacha Baron Cohen lub Daniel Kaluuya i Maria Bakalova.
Scenariusz orginalny: Emerald Fennell (Obiecująca młoda kobieta)
Film animowany: Co w duszy gra
Film międzynarodowy: Na rauszu

Lukasz_Hass_fw

Mi się wydaje że zamiast Vanessy kirby wygra carry muligan

Insiles

Najlepszy film Proces siódemki z Chicago lub Nomanland najlepszy aktor: Chciałbym Hopkinsa lub Ahmeda chociaż raczej wygra Boseman :( Najlepsza aktorka:Carey Mulligan Najlepszy aktor drugoplanowy Sacha Baron Cohen Najlepsza aktorka drugoplanowa: Glenn Close Reżyseria Chloe Zhao Scenariusze pójdą do Proces siódemki z Chicago lub Nomanland Film animowany Sekret Wilczek gromady Film nieanglojezyczny Na rauszu

Insiles

U mnie wygląda to tak:
Najlepszy film - Nomadland
Najlepszy reżyser - David Fincher
Najlepszy aktor - Chadwick Boseman
Najlepsza aktorka - Carey Mulligan
Najlepszy aktor pierwszoplanowy - Sacha Baron Cohen
Najlepsza aktora drugoplanowa - Glenn Close
Najlepszy oryginalny scenariusz - Obiecująca. Młoda. Kobieta.
Najlepszy scenariusz adaptowany - Nomadland
Najlepszy film animowany - Co w duszy gra
Najlepszy film międzynarodowy - Na rauszu
Najlepszy film dokumentarny - Czego nauczyła mnie ośmiornica
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentarny - Piosenka dla Latashy
Najlepszy film krótkometrażowy aktorski - Dwóch nieznajomych
Najlepszy krótkometrażowy film animowany - Jakby coś, kocham was
Najlepsza muzyka - Co w duszy gra
Najlepsza piosenka - "Fight for You" - Judas and the Black Messiah
Najlepszy dźwięk - Sound of Metal
Najlepsza scenografia - Mank
Najlepsze zdjęcia - Nomadland
Najlepszy makijaż i stylizacja - Elegia dla bidoków
Najlepsze kostiumy - Emma.
Najlepszy montaż - Sound of Metal
Najlepsze efekty specjalne - Tenet

Insiles

Moje typy, aczkolwiek nie sądzę, żeby faktycznie tak to się rozegrało:
Najlepszy film - Obiecująca. Młoda. Kobieta.
Najlepszy reżyser - Chloé Zhao
Najlepszy aktor - Anthony Hopkins
Najlepsza aktorka - Carey Mulligan
Najlepszy aktor drugoplanowy - Sacha Baron Cohen
Najlepsza aktora drugoplanowa - Glenn Close
Najlepszy oryginalny scenariusz - Obiecująca. Młoda. Kobieta.
Najlepszy scenariusz adaptowany - Ojciec

Insiles

Film - Nomadland
Reżyser - Chloe Zhao
Aktor pierwszoplanowy - Chadwick Boseman
Aktorka pierwszoplanowa - Frances McDormand
Aktor drugoplanowy - Daniel Kaluuya
Aktora drugoplanowa - Yuh-Jung Youn
Scenariusz oryginalny - Obiecująca. Młoda. Kobieta.
Scenariusz adaptowany - Nomadland
Film animowany - Co w duszy gra
Film międzynarodowy - Na rauszu
Muzyka - Co w duszy gra
Piosenka - "Io si" Laura Pausini (Życie przed sobą)
Dźwięk - Sound of Metal
Scenografia - Mank
Zdjęcia - Nomadland
Charakteryzacja: Ma Rainey- Matka Bluesa
Najlepsze kostiumy - Ma Rainey- Matka Bluesa
Najlepszy montaż - Proces siódemki spod Chicago
Najlepsze efekty specjalne - Tenet

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones