Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
1a. Wg niepisanej zasady graczy, nie używany w zagadce słów istniejących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

VanKert

Jak masz chęć to zadaj coś :)

FankaKinomanka

eee, nie mam ;)

VanKert

Ok coś mam

zweistein

w sumie takie se... ;)
raczej nie umieją latać... :P ;)
ciekawe co na to dziewczyny? pewnie będą miały jednak kilka pytań ;)

VanKert

Ale już wspiąć się chyba mogą?

zweistein

wspiąć się? na wyraz? ;)
naprawdę byś tak powiedział? olśniło go faktycznie... hehe

spox, możemy naciągnąć braki w opisie... pewnie tam jakaś belka była, dadzą radę ;D :)

VanKert

Szefowi się nie odmawia ;p
Jakoś sobie poradzą :) Może drabinę ma albo cuś ;)

FankaKinomanka

aha, no serialów nie sprawdzałem...
były "Dziewczyny górą" i "Dziewczyny do wzięcia" i jeszcze coś tam...

VanKert

Faktycznie to serial, nie zauważyłam szczerze mówiąc, to pewnie dlatego wcześnie na to nie wpadłam a teraz zerknęłam tylko i od razu na ten tytuł się natknęłam, czyli dodatkowe utrudnienie to było.

FankaKinomanka

Brawo, świetna dedukcja ;)

Rozgryzłaś Zweisteina :P

Montago

Hehe, bo od rana myślałam ;)

VanKert


No i tyle zachodu żeby dziewczynom na drabinie pod spódnicę zajrzeć ! :o :P
A przecież już na początku podałem racjonalizatorski sposób działania temu Szefowi... :D
A on jakieś wspinaczki wymyśla...

Montago

fakt, pierwszy pomysł najlepszy ;)
prosty i bez zastrzeżeń... ;)

Montago

Oj, taki bezpośredni jesteś, czasem trzeba trochę pokombinować żeby dziewczynie pod spódnicę zajrzeć ;p

FankaKinomanka

to nie ja, Monti jest fachowcem od tych spraw i ja mu wierzę ;))
szczery chłopak z małą prośbą... ;)
po co kombinować czy też się gimnastykować... ;)

FankaKinomanka

No fakt, czasem to może być równie ekscytujące co wizualny finał ;)

Ale to był Szef któremu się nie odmawia, do tego hostessy miały być wykorzystane, więc logicznie wynikało że nie będzie się bawił w żadne podchody, tylko wyda polecenie służbowe :PP :D

Montago

Film jest o Babci która nakradła się różnych klejnotów np. krwawe diamenty i planuje włamać się do pałacu Buckingham i ukraść koronę królowy Elżbiety pomaga jest wnuk. co to za film ?

Montago

Zagadka, wymyślona na szybko...

Gdy równie mocno kochasz PiS i PO a trzeba oddać głos.

FankaKinomanka

losowanie ?

krokok100

oco chodzi ? ja tylko szukam nazwy filmu xd

FankaKinomanka

Schizofrenia ;)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones