• Drodzy Użytkownicy,

  Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

  W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

  Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

  Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

  Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/hel...

  Dziękujemy za wyrozumiałość,

  Zespół Filmweb.pl

  2849
  815odpowiedzi
  ost.
  • adamus0101
   adamus0101

   Ale to właśnie dzięki waszym samoodtwarzjącym się filmikom na każdej stronie, przez które można dostać zawału oraz biegającym reklamom od góry do dołu po całej stronie FW używam adblocka. I wcale nie zamierzam z niego rezygnować tylko po to byście mogli mnie bombardować swoimi głupkowatym video. Ja wiem że chcecie zarabiać ale co innego zwykła reklama u góry czy z boku strony, która nikomu nie przeszkadza a co innego wnerwiająca reklama która biega za tobą. Najwyżej nie będę wchodził na niektóre wasze podstrony.

   • hella_266
    hella_266

    adamus0101 w punkt !

   • _Garret_Reza_
    _Garret_Reza_

    Używam blokady z Opery a mimo to wciąż wiem o tych samoodtwarzających się filmikach. Bieda Dorota i jej Hot Shots, ludzie ją za to nienawidzą a to nawet nie jest jej wina.

   • mitrus80
    mitrus80

    bardzo bezczelnie wpieprzyli się z tą informacją "prośbą" gdyby to była prośba to by się tą informację dało usunąć a tak zasłania pół strony, masakra

    • CyboRKg
     CyboRKg

     Sposob wpieprzania tej informacji, jak i nachalne reklamy w przeszlosci swiadcza o tym, ze FW nie ma zadnego szacunku dla uzytkownikow.
     /Mitrus80 - da sie to ukryc nakladka na Adblocka.

    • CyboRKg
     CyboRKg

     https://adblockplus.org/e...

     • Marac
      Marac

      Ale przecież ten antyblocker ucina stronę... Naprawdę nie zauważyłeś?

      Da się go obejść, ale inaczej.

     • dewille
      dewille

      da - za niedługo powinno być w aktualizacji do antiadblocka ale pewnie samemu można dopisać regułę tylko nie wiem jeszcze jak

     • ZSGifMan
      ZSGifMan

      To ja Wam powiem jak :D

      Anti AdBlock Killer - to się googluje, można z Github, można z Openuerjs.

      Wczoraj się po weekendzie naciąłem, że mi się mój AdBlock do spółki z uBlockiem (tak używam dwóch na raz:) zbiesił i nie byłem wstanie dodać reguły blokady, choć znalazłem winowajcę w kodzie źródłowym, z przyczyn, których nie chce mi się, ani nie mam siły tutaj tłumaczyć. Grunt, że jedyne do czego mnie zmusił FW, to dołaczenie AdGuarda, działały trzy naraz! Jeden dzień. Działały, bo dzisiaj się i AdGuard postawił.
      To mnie zirytowało i uciekłem się do ostatecznych środków, gdyż nie chciałem instalować skryptera, ale czego się nie robi by się uwolnić od reklam??? ;)

      Tak więc potrzebne jest na Foxa GreaseMonkey, a na resztę (Chrome, Opera, Safari itd.) TamperMonkey i meldujemy się na Githubie, skąd instalujemy listę filtrów, po czym skrypt Anti AdBlock Killera i gotowe!

      Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania, bo strona wygląda pięknie jak . . . w zeszłym tygodniu :D
      Czyli wielki zachwyt nad czymś oczywistym, że wracamy do tego co już mieliśmy, ale próbowano nam to zabrać!
      Reklam zero, komunikatów brak, żadnych głupich uwag, ani jednego morału...
      Dalej mam swój(!) FW taki jaki chcę mieć!
      Czyściutki.

     • Guilder
      Guilder

      Działa, dzięki!

     • ZSGifMan
      ZSGifMan

      Proszę.

     • ZSGifMan
      ZSGifMan

      Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

     • Melchan
      Melchan

      Też jestem ciekawa. U mnie zadziałało, dziękuję za pomoc! Co raz więcej stron wymaga wyłączenia adblocka, a czasem reklamy mają tak okropne seksualne treści, że bałabym się dzieciom dawać komputer.

     • Amerrozzo
      Amerrozzo

      No wiesz, teraz w modzie są reklamy kontekstowe. Czyli wyświetla ci się to, co sama wyszukujesz w Sieci. Wejdziesz parę razy na strony dla dorosłych, to będą pikantne reklamy, np. portali randkowych czy sklepów z akcesoriami dla kochanków. Będziesz szukać informacji o literaturze, to będą reklamy książkowych dyskontów i księgarń.

     • ZSGifMan
      ZSGifMan

      :D
      To już przynajmniej wie, co jej facet grzebie w sieci...

     • Melchan
      Melchan

      Zgadzam się, ale tutaj nie mam z tym problemu. Mówię o stronach, przykładowo Alltube, gdzie reklamy są ciągle takie same i większość ma charakter seksualny. Reklamy wyświetlane są na każdym komputerze na jakim przyszło mi wchodzić na tą stronę. Już nie chodzi o skąpo ubraną kobietę, ale okropne akty ;/ A teraz, dzięki komentarzowi powyżej, który został zablokowany, mam problem z głowy :)

     • Melchan
      Melchan

      I właśnie Alltube prosi o wyłączenie adblocka, co zwykle robiłam, ale teraz cieszę się, że nie muszę już tego robić ;D

     • ZSGifMan
      ZSGifMan

      Proszę bardzo, cieszę się, że pomogłem.
      Swoją drogą jakoś mnie omija cenzor - już prawie doba jak post wisi...
      A może dali za wygraną?

     • ZSGifMan
      ZSGifMan

      Jednak nie dali...

     • Brumhilda
      Brumhilda

      Zenon, help !

     • ZSGifMan
      ZSGifMan

      No, co się dzieje?
      Jak pomóc?

     • Brumhilda
      Brumhilda

      Jak to wyłączyć ?

     • ZSGifMan
      ZSGifMan

      Czemu nie odpisujesz na priva, co?

      Wygoogluj sobie: wykop koszalin123
      Tam poczytaj, a nie ma tego wiele i zrób co napisane.
      Tyle.

     • Brumhilda
      Brumhilda

      OK

     • ZSGifMan
      ZSGifMan

      Przeczytaj wiadomość, co jeszcze o filtrach napisałem.

     • SpiQe
      SpiQe

      ukrywa to okno ale nie puszcza na dół strony....

     • CyboRKg
      CyboRKg

      Odpowiadasz na posta z przed 11 dni? Od tego czasu pojawily sie dwa nowe anty-adbloki i 3 nowe sposoby ich ominiecia.

   • dewille
    dewille

    spoko - teraz wymuszacie wyłączenie adblocka a kiedy wreszcie baza zacznie być aktualizowana ?? W ogóle jestem w szoku, że jest jakaś administracja FW!!! WOW!!
    Tysiące kontrybucji czekają na akceptacje - już nie wiem jak bardzo nieaktualna jest baza, ale praktycznie każde nowe wydanie BR jakiegoś filmu (czyli kilka ładnych miesięcy po premierze) na FW nie ma ma zarysu fabuły (który użytkownicy sami wrzucają w sekcji komentarzy!!!) - reszta danych albo pusta albo szczątkowo. Żeby nie być gołosłownym:
    http://www.filmweb.pl/fil...
    http://www.filmweb.pl/fil...
    http://www.filmweb.pl/fil...
    http://www.filmweb.pl/fil...
    http://www.filmweb.pl/fil...

    i tak mógłbym długo.. Co się dzieje z FW od 1.5 roku co najmniej ? Jeszcze tak źle nie było, a z administracją jest kontakt tylko wtedy, kiedy ogłasza nam niusa o wprowadzeniu antyadblocka....
    I tak zaraz dopiszą regułę do antiadblock killera więc nic to Wam nie da - skupcie się na bazie bo to clue tego portalu, szczególnie, że jest aktualizowana przez Nas samych - przez społeczność! Po Waszej stronie jest tylko moderacja kontrybucji! Jestem z FW prawie od początku, ale tak źle jak jest teraz jeszcze nie było - serio!
    A... i przy okazji - co ze znikającymi ocenami filmów ?? Pytam o to sukcesywnie od 2007 roku....

    • Marac
     Marac

     "Pytam o to sukcesywnie od 2007 roku"

     A oni sukcesywnie udają, że to się nie zdarza, wysrywając tylko z siebie SOA#1.

     • dewille
      dewille

      a oceny jak znikały tak znikają. Akurat mało użytkowników zdaje sobie sprawę z tego problemu, bo zwyczajnie nie zauważyła bo np. nie przykłada wagi do swoich ocen, ale ja traktuję wystawioną przeze mnie ocenę jako informację, że dany tytuł już oglądałem. Tak że jak wrzucam w wyszukiwarkę zapytanie o tytuł "xxxxx" który nic mi nie mówi, bo mogłem oglądać to X lat temu i zwyczajnie nie kojarzę, to dzięki ocenie wiem, że już go kiedyś oglądałem. Dlatego ZAWSZE wystawiam ocenę. I ile to miałem kiedyś zagwozdek, jak to możliwe, że nie ma oceny, jak jestem pewien, że oglądałem. Oglądam ponownie i wiem, że kiedyś oglądałem....ale OK, może przez FW, a może wyjątkowo zapomniałem ocenić...Dopiero po jakimś czasie, kiedy Helikopter w Ogniu mi wyskoczył jako nie oglądany wiedziałem, że coś nie tak. Przeszukałem forum FW i okazało się, że parę osób o to samo pytało. I tak od 10 lat co chwila komuś giną oceny a ja uzupełniałem swoją bazę już ze 3 razy. A i tak cały czas coś "ginie".....Zer o odzewu od "administracji"

     • Marac
      Marac

      Raz widziałem, jak bodajże Wizard raczył odpowiedzieć, ale była to właśnie jakaś wariacja SOA#1. "To się nie zdarza, robisz coś źle".

     • Nnorm
      Nnorm

      Ja zawsze sądziłem, że po prostu zapomniałem jakiś film/obsadę ocenić. To dziwne dla mnie gdy spoglądam na jakiś obejrzany przeze mnie film i pół obsady ma ocenę, a pół nie. Faktycznie tym (jak i kontrybucjami, jedna moja wisi od lipca 2016) powinni się zająć w pierwszej kolejności.

     • Ysabel_1986
      Ysabel_1986

      Co to jest SOA#1?

     • Marac
      Marac

      A co mówi wujek Gugiel?

      (Nie, nie jestem złośliwy, tylko daję poradę, która bardzo ułatwia życie, bo pozwala uniknąć zadawania takich pytań i długiego czekania na odpowiedź.)

     • Ysabel_1986
      Ysabel_1986

      Na pytanie o SOA zwracał mi głównie wyniki z Sons of Anarchy, ale dziś był bardziej rozmowny ;>
      (A ja zwykle nie pytam, jeśli sama jestem w stanie znaleźć odpowiedź)

     • Marac
      Marac

      Aaaa... Bo to źle zapytałaś. :) Trzeba było zapytać dokładnie o "SOA#1". U mnie pierwszy wynik to artykuł z Wikipedii.

    • kina
     kina

     popieram !!!

   • leniwa_cisza
    leniwa_cisza

    Ostatnio właśnie autoodtwarzane filmiki na fw skłoniły mnie do zainstalowania oddzielnego blockera autoodtwarzania. Mam utworzone wyjątki dla wielu ston, co więcej, czasem specjalnie klikam im w jakąś reklamę (D:), ale na fw nigdy się to nie stanie bo fw nie słyszał o czymś takim jak "umiar". Banerek z boku chętnie zniosę dla strony, którą lubię, ale fw od razu musi zasrać tym całą stronę tak, że reklamy jest więcej niż filmwebu. (btw ta dyskusja dała mi flashbacki do "Powrót do filmwebu", mam nadzieję że już tego nie robią bo auć.)

   • FreeFilm76
    FreeFilm76

    Przez te UPORCZYWE reklamy przechodzę na FDB.pl (jest to alternatywa FilmWeb).
    Byłem z nimi długo, ale reklam nie zniosę.

   • FreeFilm76
    FreeFilm76

    Przez te UPORCZYWE reklamy przechodzę na FDB.pl (jest to alternatywa FilmWeb).
    Byłem z nimi długo, ale reklam nie zniosę.

   • Calmin
    Calmin

    Zgadzam się. Ja również byłbym skłonny zerzygnować z uBlocka, gdyby reklamy nie były tak irytujące.

  • Nevarius
   Nevarius

   Wyłączony uBlock, dodana strona do listy filtrów, proxy zaaktualizowane i nadal mam zablokowane strony przez komunikaty o wyłączeniu AdBlocka.

   Ja wiem dlaczego (na 99%). Bo używam Opery, która ma domyślnie w sobie blokery reklam i tym podobne silniki. Mam zrezygnować z dobrej przeglądarki dla Filmwebu?

   • Wizarrd
    Wizarrd

    Opera nie jest przyczyną. Próbowałeś kilkukrotnie odświeżyć stronę? Może masz zainstalowaną jeszcze jakąś inną wtyczkę?

    • Nevarius
     Nevarius

     Ok, była jeszcze jakaś domyślna wtyczka w operze. FIlmweb w wyjątkach i już działa.

    • KRCK
     KRCK

     Skoro już Pan jest "pod ręką", to proszę o zablokowanie podróby mojego konta i wskazanych tematów, bo moderacja nie zdążyła, nie miała czasu lub chęci^.
     ///
     http://www.filmweb.pl/use...
     http://www.filmweb.pl/for...
     http://www.filmweb.pl/for...
     ///
     I tematy z kont już zablokowanych.
     http://www.filmweb.pl/for...
     http://www.filmweb.pl/for...

    • KRCK
     KRCK

     Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc! Niestety jest to ciągła i jak najbardziej rozmyślna praktyka.
     ///
     Wiem, że miał Pan okazję śledzić moją dyskusję z jedną z co najmniej dwóch osób odpowiedzialnych za tego typu działalność. Mam nadzieję, że wyciągnął Pan jakieś wnioski.
     ///
     Pozdrawiam,
     KRCK

    • Marac
     Marac

     Kiedy naprawicie wyszukiwanie osób?

     "Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu."

     Więc może łaskawie przestać nas olewać, co? Takie coś nie przyszło do głowy?

   • KRCK
    KRCK

    Nevarius, ja też korzystam z Opery, na jakich stronach FW miałeś prośbę o wyłączenie AdBlocka?
    ///
    I jaką domyślną wtyczkę dodałeś do wyjątków?

    • Nevarius
     Nevarius
     » KRCK

     W zasadzie każda, nawet zobaczenie obsady jakiegokolwiek filmu jest niemożliwe.

     Taka niebieska tarcza "Blokowanie reklam"

     • KRCK
      KRCK

      Właśnie widzę, że mi też blokują prawie wszystko... :(
      ///
      Zrobiłem tak jak Ty, tzn. wyłączyłem niebieską tarczę na FW, ale nie da się normalnie funkcjonować bez blokady reklam^.
      ///
      Nic, pokombinuję z innymi przeglądarkami, ale żal mi będzie Opery. Jeszcze pomyślę nad ustawieniami filtrów w blokerach, może to coś pomoże. Dzięki.

strona 1