Jeżeli szukasz kreskówki, serialu, filmu to napisz tu. Chętnie pomogę:-)

Lu_Lu_filmweb

https://www.filmweb.pl/serial/Marcella-2016-744868 ?

adamus0101

dzięki wielkie :)))

uglyboy

Cześć!Kilka lat temu oglądałem film o porwaniu dziewczynki którą opiekował bodyguard.Ktotegos dnia po wyjściu dziewczynki ze szkoły,zostaje ona uprowadzona.W finale zostaje ona wymieniona za brata porywacza dziewczynki.Wymiana odbyła się na moście.Pamietam scenę w której z jednej strony na moście idzie oswobodzony brat a z drugiej uprowadzona dziewczynka.Pokazano w tej scenie,jak snajper mierzy do dziewczynki na wypadek,gdyby bodyguard coś zaczął kombinować.Pamietam też piękny podkład muzyczny do tego filmu.Bede wdzięczny za przypomnienie tytułu tego filmu.Dziekuje

Stas1957

https://www.filmweb.pl/Czlowiek.W.Ogniu

uglyboy

Szukam filmu produkcji chyba usa, z lat mysle ze okolo 2006-2012, gatunek horror, thriller.
W grze gra mało aktorów może z 4 osoby.
Akcja dzieje się w jakimś opuszczonym/remontowanym domu do którego przyjeżdża główna bohaterka razem z 2-3 facetami do pomocy aby chyba ten dom wyremontować.
W trakcie przebywania wewnątrz kobieta ma co chwile jakieś niepokojące wizje i ogólnie nieprzyjemne doznania.
Pod koniec filmu gdzieś w którymś z pokoi znajduje się zakryty stół a pod nim kobieta znajduje fotografie na których sama się zaczyna rozpoznawać.
Ostatecznie okazało się, że ona w tym domu została zgwałcona czy coś w tym stylu i te wszystkie horror wizje i niepokój to były konsekwencje dramatu jaki przeżyła i wyparła z pamięci.

uglyboy

witam. szukam takiego filmu. USA chłopiec ma urodziny i nagle zostaje porwany przez ufo. Rodzice biorą jakiś kolesi naukowców żeby to zbadali film kręcono jak by amatorską kamerą jak by aktorzy chodzili z kamerami. widziałem bo dość dawno i nie mogę przypomnieć sobie tytulu

natala9084

Strzał.... https://www.filmweb.pl/film/Dark+Skies-2013-660365

Montago

nie to nie ten. Ogólnie ten film wygląda tak: dom na kompletnym zadupiu jakiś 13 letni synek ma urodziny chcą mu zrobić zdjęcie oddała się na trochę i po prostu znika. Rodzice załatwiają jakiś kolesi co badają sprawy paranormalne rozstawiaja kamery w całym domu mają jakieś czujniki itp i się zaczynają dziać dziwne rzeczy i ich zabija różne dziwne rzeczy potem kto przeżył ucieka z tego domu wchodzą w jakieś jaskinie znowu uciekają i chcą całkiem dojechać z tego domu i ich wtedy wszystkich zabija

natala9084

Może jakaś wcześniejsza wersja Sierocińca?

uglyboy

Okej - spróbujmy...

Poszukuję tytułu filmu z gatunku Film-Noir (lata 40-te lub 50-te), którego główną bohaterką jest kobieta, wokół której ludzie zaczynają umierać w tajemniczych okolicznościach - bodaj brat/siostra i matka - a ona staje się głównym podejrzanym. Jakąś rolę odgrywa tam chyba również bratanek/siostrzeniec.
Nic więcej na jego temat nie pamiętam.

uglyboy

Witam. Otóż w latach 90-tych w TVP ( to była albo jedynka, albo TVP Polonia) był transmitowany taki rosyjski/radziecki czarno-biały serial. Chodziło tam o to, że dwie rodziny się wprowadziły do kamienicy i od początku się nie lubili. Pamiętam scenę, w której facet się szarpał z chłopcem, bo jeden i drugi mieli takie same torby podróżne i każdy z nich mówił, że to jego. Gdyby ktoś znał ten serial, to prosiłbym o podanie jego tytułu. Z góry dziękuję!

uglyboy

Serial jest w latach 50-60 opowiada o seryjnym gwałcicielu i mordercy kobiet, pamiętam scenę jak bierze kobietę do samochodu, chyba czerwony mustang i ona robi mu loda a ten ja po tym zabił od razu, wiem że ten serial leciał jakieś 3 lata temu na tvn 7 ale nigdzie nie mogę tego znaleźć, nie jeste to o Tedzie Bundym bo już te kroniki taśmy sprawdzałam... Błagam pomóż

emma69xxx

Może Wicked City? https://www.filmweb.pl/serial/Miasto+z%C5%82a-2015-742652

FeluzMK

Taaaaak! Dziękuję Ci dobry człowieku

emma69xxx

Cieszę się, że mogłam pomóc! :D

uglyboy

Witam, szukam filmu produkacja raczej gdzieś powyżej 2000roku, nie pamietam dokładnie całej fabuły ale pamietam ze w jednym filmie (było kilka części) głowni bohaterowie walczyli z innymi wiampirami którzy chyba ostatecznie zostali pokonani przez światło słoneczne, nie jestem tego pewna bo bardzo dawno temu oglądałam . Film ogólnie opierał się na przygodach przyjaciół którzy byli wampirami jeśli dobrze pamiętam, imie jednego z głównych bohaterów brzmiało Leon, z tego co pamiętał miał dziewczynę. Prosze o pomoc :D

Risafi

https://www.filmweb.pl/Blade.Wieczny.Lowca ?

Risafi

?? https://www.filmweb.pl/film/Daybreakers+-+%C5%9Awit-2009-209723

Montago

Na głównym forum Vigo już załatwił sprawę. :P
https://www.filmweb.pl/forum/filmy/Szukam+filmu,3154262

adamus0101

No tak... Vigo ;) To nie człowiek, a sztuczna inteligencja znużona monotonią laboratorium, którą czasem wyrywa się na wolność i z przekory pomaga swoim stwórcom vel strażnikom :D

uglyboy

Jak miło, że ktoś oferuje swoją pomoc! Nie wiem czy uda się znaleźć, ale kto wie... oglądałam kiedyś bajkę na kasecie VHS. Była tam dziewczynka i chłopiec chyba rodzeństwo i przenieśli się w senne marzenia i tam szli drogą i były przeróżne postacie. Bajka sądzę z lat 90.

JadziaSmosarska

Może to...
https://www.filmweb.pl/film/Przygody+ma%C5%82ego+Nemo+w+krainie+sn%C3%B3w-1989-3 0962/descs
Było w wypożyczalniach z identyczną okładką, tylko po polsku.

Montago

Nie, niestety to nie to :(
Ale dziękuję :)

uglyboy

To nie jest film ,,W rytmie hip-hopu". Hej, widzę, że umiesz odnaleźć filmy. A więc oglądałam może 2 lata temu film, w którym była taka ruda dziewczyna i ona trenowała balet, ale z powodów, że jej ojciec nie płacił, zostali wyrzuceni z domu. No i ona nikomu się nie przyznawała, że mieszkają w gdzie indziej, a musiała dojeżdżać na zajęcia baletowe i często się spóźniała. No i pewnego dnia spotyka chłopaka, który trenuje hip hop albo breakdance ( nie pamiętam) ze swoją ekipą i on zaczyna ją uczyć. Spodobali się nawzajem, ale ona miała chłopaka, ale nikomu o niczym nie powiedziała. I później jej chłopak na imprezie u niego dowiaduje się, że ona się spotyka z tym gościem, a ten gość dowiaduje się, że ona ma chłopaka. Ale ona z tym gościem się godzi kiedy występują w bitwie przeciwko sobie.

Sara_Skowronska

hej, a nie było to przypadkiem Step up 3? Podobne wątki, tylko, że tam to bodajże ona była bogata a on biedny - jej ojciec był po części odpowiedzialny za to, że chłopak miał stracić "miejsce zamieszkania" jakiś taki hangar i ona bała się przyznać przez to kim jest.

natalia_libumska

Nie, ale już wiem.

Sara_Skowronska

Jeśli wiesz to podaj tytuł, taka informacja zawsze jest potrzebna dla przyszłych poszukiwaczy. Czasem nawet i po 10 latach może się przydać...

uglyboy

hej szukam filmu, zupelnie nie pamietam tytulu. Bohaterka miala luki w pamieci, tracila przytomnosc i nie wiedziala co sie z nia dzieje. Budzila sie w roznych miejscach. slyszala smiech dziecka, w koncu zostaje podejrzana o morderstwo. Na koncu okazuje sie, ze to jej maz / partner ja w to wszystko wrabia, podaje jakies srodki a w piwnicy umiescil magnetofon z nagraniem smiechu dziecka. Czy ktos kojarzy ten film ?

uglyboy

Hej hej, szukam serialu animowanego, który oglądałam jeszcze przed 2000 rokiem na kasecie VHS. Dużo rzeczy jest tam dla mnie do końca pewnych, na jakieś 90% była to Hanna-Barbera ( szukając po produkcji nic nie znalazłam :<), był to serial o rodzinie, bodajże jakiś zwierząt, mogły to być psy lub niedźwiedzie, ale nie wykluczam, że mogło to być też coś innego - może też ludzie, nie wiem. Taka standardowa jak na tamte czasy rodzina - tata, mama, córka i syn. Wydaje mi się, że córka była nastolatką - być może studentką już, syn był na pewno młodszy. Kojarzy mi się, że ojciec był motorniczym lub pracował w jakieś podobnej profesji, o matce nie pamiętam zupełnie nic. Z drugiej strony jego praca mogła zupełnie nie mieć związku z prowadzeniem czegokolwiek. Z tego co pamiętam to posturą przypominał Freda Flinstona i Yogiego, taki grubszy, z krótkimi nóżkami.

Kojarzę, że miałam dwa odcinki, pierwszy - byli w jakimś "wypasionym" biurze podróży gdzie kupowali jakąś wycieczkę, na papierze wszystko było świetnie, pięknie i cudownie a w momencie jak pojechali tam autem okazało się, że super domek itp. to tylko jakby tło rozciągnięte na takim stojaku a tak naprawdę są to bagna. Pamiętam też, że próbowali przejść przez jakąś rzeczkę/strumyk po kamieniach a ta kamienie okazały się być głowami aligatorów. Było tam też dużo komarów.

Drugi odcinek miał jakiś większy związek z tą córką, chyba z jaką pracą w radiu czy z jakimś wywiadem. Kojarzy mi się też, że przez to co ona zrobiła/powiedziała był jakiś strajk, albo ona po prostu uczestniczyła w jakimś strajku a ponadto działo się to w miejscu pracy jej ojca. Pamiętam jakiś gabinet szefa oraz, że ten ojciec biegał od szefa do przedstawicieli tego strajku i coś uzgadniał.

Wszystko to pamiętam jak przez mgłę, strasznie mnie męczy co to była za bajka - niestety mama wyrzuciła już te kasety VHS i nie ma szans tego poszukać w ten sposób. Animacja ta może być dużo starsza niż ja (1994) ponieważ mam starsze rodzeństwo, po którym wydaje mi się, że odziedziczyłam te kasety oraz nie był to żaden oryginał tylko kilka bajek nagranych na jednej kasecie. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale kojarzę, że na tej samej kasecie mógł być Lucky Luck - może to nie przypadek tylko jakaś taka seria z Barbera? Jeszcze ostatnia rzecz jaka może się przydać to bardzo charakterystyczna melodyjka na początku i końcu, która niestety tylko siedzi mi w głowie i nie mam jak jej przekazać oraz to, że CHYBA tytuł mógł być jednym słowem, a dokładnie The ..., gdzie CHYBA było to nazwisko tej rodziny.

Dzięki wielkie za wszelką pomoc, pozdrawiam!

natalia_libumska

Może to:
https://www.filmweb.pl/serial/Misiowanki-1985-261638

de_Franco

niestety nie

natalia_libumska

The Hillbilly Bears?

Akhpu

To jest bardzo podobne, ale tamte postaci były bardziej cywilizowane, mieszkały na 95% w mieście i chodziły do pracy/szkoły.

uglyboy

Hej szukam filmu, jest to raczej stary film . Mężczyzna przebiera się za kobietę i zabija inne kobiety. Jest on psychologiem albo sam chodzi do psychologa dokładnie nie pamiętam. Zabija matkę pewnego chłopaka i ten zaczyna go poszukiwać. Na końcu filmu tworzą zasadzkę i go łapią, a dziewczynie, która pomogła w jego złapaniu jeszcze się śni że wkrada się do jej domu i ją zabija.

CitosQ

Może ten https://www.filmweb.pl/film/W+przebraniu+mordercy-1980-11297 ?

hella_266

Strzał w dziesiątke :D , dzięki hella .

uglyboy

Cześć,
Szukam tytułu filmu, jeszcze z czasów VHS, kino akcji klasy B/C, widziałem go jako dzieciak na początku lat '90.
Z tego co pamietam, w tytule było słowo 'misja', ale nie jestem pewien na 100%, 'Ostatnia misja' czy coś w tym stylu, Ale mogę się mylić...

Generalnie chodziło chyba o to, że koleś miał kogoś zabić, dużego bossa, ale nie pamiętam samej końcówki.

Była tam jedna scena która bardzo utkwiła mi w pamięci, kiedy główny bohater ucieka przez jakąś wioskę, i mieszkańcy próbują go złapać i zabić. I to jakby wszyscy, w tym jakieś stare babcie w chustach, z widłami. Był otoczony na środku małego placu przez tych wieśniaków i chcieli go tymi widłami tam zadźgać, ale oczywiście jakoś im uciekł, wspiął się na wysoki mur po jego ścianach w wąskiej uliczce. Strasznie mroczne to było dla mnie wtedy.

Akcja toczyła się chyba współcześnie, w Europie wschodniej, coś jakby Rumunia, Albania, było tam chyba sporo scen walki wręcz, główny bohater był jakimś karateką i był cały na czarno ubrany.

Będę mega wdzięczny za pomoc w znalezieniu tytułu!

_B_a_r_t_

Strzał, bo mało fabułę pamiętam, trochę taką ucieczkę przez miasteczko kojarzę...
https://www.filmweb.pl/film/Mistrz+gymkata-1985-127376

Montago

Hehe, ta scena z pościgiem to była niezła. Ucieka sobie karateka-gimnastyk przed całą wioską wariatów i nagle na środku ulicy stoi sobie kozioł gimnastyczny jakby specjalnie dla niego ustawiony. To już wtedy wydawało mi się naciągane. :P

Ostatnio oglądałem którąś z części "Amerykańskiego Ninja" i rzuciła mi się w oczy podobnie naciągana scena. Goni facet jakiegoś ninja przez las i nagle za drzewem wpada na tor przeszkód z latającymi ostrzami i innym duperelami. Oczywiście przechodzi przez niego, chociaż wystarczyło zrobić 5 kroków w bok i go obejść. xD

adamus0101

Oglądałem ''Gymkata" pomiędzy rokiem 92 a 94 i właściwie pamiętam tylko jakieś chaty/domy drewniane, płot i skaliste zbocze przy tym miasteczku.
Nic więcej, ale to nie dziwne bo film mi się wtedy bardzo nie podobał, również w wypożyczalni "nie chodził".
Inni też wtedy woleli typowe walki wschodu (ewentualnie Ninje) niż popisy gimnastyczne.

"American Ninja" ( pięć części ) również wtedy oglądałem i oprócz "1" (widzianej z 3 razy) nie kojarzę szczegółów fabuły.
Poza tym 4 i 5 to były części kręcone parę lat później z inną obsadą i najpewniej tam takie sceny mogły być...

Montago

To ten film! Wielkie dzięki!
Też pamiętam tą scenerię, jakaś biedna wiejska okolica, szarobury jesienny klimat. Ale tylko tą jedną scenę mam do dziś w głowie, była dla mnie przerażająca jako dziecka :) Zobaczymy po latach, pewien gryzoń już dopomógł w znalezieniu!

uglyboy

Dzień dobry ! Jestem prawie pewien, że oryginalna wersja BULLITT'a była z udziałem Jethro Tull. Czy mam rację ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

uglyboy

Witam może ktoś podpowie bo nie pamiętam tytuł.
Było małżeństwo z problemami finansowymi i żona aby ich uratować zgodziła się być kochanką bogatego czowieka z tym,że on nie wiedział,że ona jest mężatką oboje się w sobie zakochali.
Nie chodzi o film 'Niemoralna propozycja'

uglyboy

SZUKAM TYTUŁU FILMY OPOWIADAJĄCEGO O KOBIECIE KTÓRA PRZYJECHAŁA DO WŁOCH MOŻLIWE ŻE ZE SWOIM FACETEM LUB TEŻ NIE I TAM SPOTKAŁA MŁODEGO WŁOCHA Z KTÓRYM ZACZĘŁA SPĘDZAĆ DUŻO CZASU I SIĘ NIM ZAUROCZYŁA

dominikakucer

https://www.filmweb.pl/Pod.Sloncem.Toskanii ?

adamus0101

niestety to nie to

uglyboy

Czy pamięta ktoś może taki program w TVP, coś jakby parodia programów popularnonaukowych, była to chyba połowa lat '90. Program był chyba puszczany normalnie w środku dnia, prawdopodobnie w okresie wakacyjnym.

Pamiętam tylko jeden odcinek i 2 poruszane tam wątki:
1) archeolodzy odkryli gdzieś na wykopaliskach szkielety pierwszych ludzi Adama i Ewy, a dowodem miało być leżące przy ich szkieletach nadgryzione, skamieniałe jabłko
2) Bierut był kosmitą i miał na ryju pod wąsami ukryte antenki, dlatego nigdy ich nie golił (tzn. wąsów, a nie antenek)

Nie wiem ile było odcinków tego czegoś, ale chętnie bym sobie odświeżył...

uglyboy

Szukam filmu , którego nie pamietam dokładnie, z gatunku familijny/ fantazy ☺️jest rodzina,chyba bez matki , rodzeństwo, albo mieszkają koło lasu albo się tak przeprowadzają , nie wiem czy ojciec gdzieś nie znika, dzieci znajdują chyba jakaś księgę magiczną, wokół domu zaznaczają krąg i jakies stworki nie mogą jej przekroczyć.W domu te są jakieś stworzonka, nie wiem czy nie są przypadkiem niewidoczne, robią dzieciakom jakieś psoty.??? Film myślę że tak po 2010 kręcony
Ktoś coś? Nie pamiętam za wiele

aga8282

Może Kroniki Spiderwick ?
https://www.filmweb.pl/Kroniki.Spiderwick

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones