Więcej "Igrzysk śmierci" i "Zmierzchu" w kinach

  • News
  • Variety
Od 2015 roku studio Lionsgate nie miało w amerykańskich kinach hitu, który zarobiłby co najmniej 200 milionów dolarów. Od trzech lat żaden ich tytuł nie przekroczył 300 milionów dolarów. To właśnie wtedy dobiegły końca cykle "Igrzyska śmierci" i "Zmierzch". Nie powinno więc dziwić to, co wczoraj inwestorom z Wall Street powiedział szef wytwórni, Jon Feltheimer.

The-Hunger-Games-Mockingjay.jpg


Zadeklarował mianowicie, że Lionsgate planuje powrót do kin obu najbardziej kasowych cykli. Jego zdaniem i "Igrzyska śmierci" i "Zmierzch" mają w sobie potencjał na wiele dodatkowych historii. Mogą one przybrać formę na przykład spin-offów.

Dodał jednak, że przyszłe projekty filmowe będą powstawać we współpracy z autorkami literackich pierwowzorów: Suzanne Collins i Stephenie Meyer. Do kin trafią tylko te filmy, które zyskają aprobatę pisarek.

"Igrzyska śmierci" to największy przebój studia Lionsgate. Globalne wpływy czterech filmów wynoszą prawie 3 miliardy dolarów.

"Zmierzch" to z kolei największy przebój studia Summit, które w 2012 roku zostało przejęte przez Lionsgate. Globalne wpływy pięciu filmów wynoszą ponad 3,3 mld dolarów.

3 21

Powiązane:

Zobacz też:

Powrócimy na arenę "Igrzysk śmierci"?

"Kosogłos 2" z zaskakującym plakatem dla IMAXów

"Kosogłos 2" z zaskakującym plakatem dla IMAXów

BIULETYN: Plakat "Scouts Guide to the Zombie Apocalypse"

BIULETYN: Plakat "Scouts Guide to the Zombie Apocalypse"

"Przed Świtem. Część 2" od 2 marca na DVD i Blu-rayu

"Przed Świtem. Część 2" od 2 marca na DVD i Blu-rayu