Adam GoldbergI

Adam Charles Goldberg

7,4
6 325 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adam Goldberg

Nie znam jego pochodzenia, ale sądząc po wyglądzie, myślę, że ten aktor ma żydowskie pochodzenie. No i jeszcze to nazwisko.

Bestia

no i co z tego? a gdyby był np aborygenem też by powstał specjalnie post aby rozwikłać jego pochodzenie?

r0hnin

No i nic. O to mi chodzi, że po samym wyglądzie (charakterystyczny układ twarzy i nos) można poznać, że osoba ma żydowskie pochodzenie. A jak już wcześniej pisałem nie mam nic do Żydów.

Bestia

Bestia: jak dla mnie mogłeś równie dobrze dorzucić Sieg Heil na zakończenie wypowiedzi :P

karol_kafarski

bravo :D stary komentarz acjaki trafny

Bestia

Ciekawe czy po układzie twarzy da się inteligencję określić.

TheNaturat_2

Frenologia została obalona dawno temu

r0hnin

tak gdyby byl aborygenem nalezaloby tez to skomentowac, bo jest to rzecz bardzo istotna w ocenie czlowieka

r0hnin

Ona/on nie powiedział/a, że "coś z tego" tylko , że ma. Natomiast to w Twoim umyśle było że nie wolno mieć własnego zdania. Chyba, że będzie ono pozytywne.
Natomiast jeśliby napisała, że nie lubi zydów. To co ? Dlaczego musi lubić ?

Rocky2

I jeszcze 1:
w Hollywood ≈rzadko kto nie jest żydem. Rzadko kto. Natomiast ≈prawie wszyscy maja pozmieniane nazwiska na anglosasko brzmiące. Zatem dlaczego ?
Oraz dlaczego sami żydzi wstydzą się Swoich Własnych żydowskich nazwisk ?

Rocky2

żydowskie nazwiska(Goldberg, Goldman, Stern itp.) wynikają z tego że na przełomie XIX wieku na terenach głównie Prus(także zaboru na terenach Polski) administracja dokonywała spisów powszechnych i ot tak by ułatwić sobie życie zaczęto dawać żydom takie proste nazwiska.

r0hnin

Żydzi rządzą światem, to z tego.

Bestia

To nie takie trudne to wytropić, choćby w Wikipedii piszą, że ojciec Adama to Żyd, a matka katoliczka. Zresztą spory odsetek hollywoodzkich aktorów ma żydowskie pochodzenie, bo całe hollywood jest obecnie zażydzone niemiłosiernie.
Swoją drogą wedle judaistycznych reguł nie jest "prawdziwym" Żydem, bo musiałby mieć matkę Żydówkę. Taki więc Adam Goldberg np.nigdy nie dostanie izraelskiego obywatelstwa, bo w tym kraju decydują o tym kryteria rasowe.
Charakterystyczny układ twarz i nos bardziej zdradza Adrien'a Brody'ego;-)
@r0hnin - rozumiem, że gdyby ten aktor był Aborygenem i Bestia zapytałby o jego pochodzenie to jest OK i grzecznie byś koledze odpowiedział, a o Żydach zapytać nic nie można? Proponuję Ci szklankę zimnej wody i mniej Wyborczej tudzież tel-avizji TVN.

Jack_Holborn

Dzięki, za zrozumienie
Pozdro

Bestia

Dzięki Bestia, że sie podzieliłeś/aś swoim spostrzeżeniem.

miglu149

Nie mam nic do żydów, ale wiecie co? Praca czyni wolnym. Tyle w temacie.

Bestia

Widać jednak że Polacy są cholernie przewrażliwieni na punkcie Żydów!

Dla mnie ot on może być nawet Inuitą, bez znaczenia !!!

Battle

Dla mnie ot on może być nawet Żydem, bez znaczenia !!!

Bestia

jestes wlasnie przykladem nowoczesnego, tolerancyjnego TFU! Polaka (?) jeszcze pare lat to Polski nie bedzie. nie za taka Polske nasi dziadkowie oddawali zycie

kdbw

Po pierwsze nie martw się o Polskę. Mamy stolicę w Warszawie a nie w Tel Avivie i niech tak pozostanie.

Po drugie "tolerancja" to znaczy, że wszystkich musimy kochać, bo inaczej to kaplica, tak? Nie ma ludzi na świecie, którzy wszyscy jak jeden mąż lubią wszystkich bez wyjątków. Niby dlaczego mamy wszystkich kochać? Ludzie mają różne sympatie i antypatie. Lubimy Węgrów a nie lubimy (większość z nas) np. Ruskich czy Żydów. Wiele z tych antypatii ma swoje źródło w historii. Nic w tym dziwnego nie widzę. Podobne sympatie i antypatie ma każdy naród tego świata. I jeszcze, żeby było jasne: "nie lubimy" nie znaczy "bierzemy broń i strzelamy"... po prostu jednych lubimy bardziej innych mniej. Nas też w niektórych miejscach lubią, w niektórych jesteśmy komuś obojętni a w innych mogą nie przepadać za nami. Tak to już jest na tym świecie.

Po trzecie nie zaczynaj tematu "historia", bo mógłbym Ci tu podać kilka faktów odnośnie składu narodowościowego NKWD, narodowości sędziów i prokuratorów, którymi po wojnie Stalin obsadził polskie sądy i którzy zamordowali wielu polskich żołnierzy m.in. generała AK Augusta Fieldorfa ps. "Nil". Już nawet nie wspomnę, że później uciekli na Wyspy Brytyjskie i nie ponieśli ŻADNEJ kary za to co zrobili. Nie wspomnę także jak pewna nacja zamieszkująca Polskę we wrześniu 1939 roku witała najeźdźcę transparentami "Witamy Armię Czerwoną" i jak współpracowali z NKWD przy wyłapywaniu polskich oficerów (tak podziękowali krajowi, który dał im dom). Mam wymieniać dalej (mogę mówić i mówić) czy wystarczy?

Polecam od 1:45 do 2:28 na filmie(link). Żołnierz polski wspomina atak sowiecki na Polskę i to co w tym czasie miało miejsce na wschodzie Rzeczpospolitej :

http://www.youtube.com/watch?v=u0ciPnfXhhI

Bestia

Siemanko. Ciekawostka - w szeregowcu ryanie byla scena jak Goldberg pokazywal gwiazde dawida jencom niemieckim i mowil, ze jest zydem :) Pozdrawiam.

Fraktal

Dzięki za przypomnienie bo zapomniałem o tej scenie.

Bestia

Rasowa żyda, ale przynajmniej nie zakamuflowany za jakimś nieżydowsko-brzmiącym nazwiskiem.

victorr

Masz rację - przynajmniej nie założył maski tak jak to zrobiło wielu jego rodaków. Wstydzą się swoich nazwisk czy jak? A może pod innym nazwiskiem łatwiej jest wykonywać krecią robotę w strukturach społecznych innych państw? Ten przynajmniej nie wstydzi się swojego nazwiska (prawidłowo).

Bestia

Mi się kojarzy raczej z Hiszpanami, taki Enrique

jorger

nie, nie, typowy Żyd

Bestia

Podobny nieco do Jake'a Gyllenhalla

chemas

No Gyllenhall też ma żydowskie korzenie.

Bestia

To prawda, wygląda jak typowy żyd, i nazwisko typowo żydowskie to prawda. Trafne spostrzeżenie, też tak pomyslałem. Nie rozumiem czemu tyle ludzi uważa to za jakąś obrazę w stosunku do niego. Po to jest forum żeby dyskutować. Różnica polega na tym że gdyby ktoś powiedział to samo w towarzystwie na żywo nikt by się nie wzburzył bo mówienie obojętnie o czym jest normalne ale na forum wszystko jest roztrząsane i hejtowane bo każdy ma czas na przemyślenie swojej odpowiedzi, nie to co w normalnej rozmowie.

Bestia

Nie trzeba patrzeć na nazwisko, by i tak dopatrzeć się pochodzenia - zresztą wystarczy spojrzeć na forum tego aktora, by przekonać się, że i inni dostrzegają podobieństwo Goldberga do innych żydowskich aktorów. Ja dorzuciłbym od siebie jeszcze do kolekcji Simona Helberga i trochę Adama Sandlera.
Niezłe jest to oburzenie niektórych poprawnościowców na taką uwagę. W końcu taka jest rzeczywistość, to normalne że Żydzi są podobni do Żydów, a nie do Nigeryjczyków. Można by uznać nawet, że rasistowskie jest nie dostrzeganie takich różnic, ale ich dostrzeganie i zaprzeczanie ich istnieniu w imię antyrasizmu (czyli współczesnego nadrasizmu) ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones