Adam Pawlikowski

8,0
12 319 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adam Pawlikowski

Aktor niezawodowy, bijacy jednak na glowe wielu wyksztalconych w zawodzie aktorskim kolegow.

Epizodem zycia pozstaje oczywiscie slynna scena wspominkowa z Popiolu i diamentu.

Bede mial tez w pamieci jego znacznie wieksza role niemieckiego oficera Wehrmachtu prowadzacego psychologiczna rozgrywke ze swoim "wiezniem" schowanym w przebraniu bialego niedzwiedzia - zbieglym Zydem w niedocenionym i juz zapomnianym filmie Jerzego Zarzyckiego "Bialy niedzwiedz", gdzie "zmierzyl sie" aktorsko z samym Gustawem Holoubkiem.

Epizod z Januszem Szpotanskim niestety polozyl sie mrocznym cieniem na jego zyciu. Wielka szkoda.

torgm

Komentarz sprzed 10 lat, ale doceniam wpis o "Białym niedźwiedziu" - Pawlikowski mówił po niemiecku tak dobrze, że myślałem, że zatrudnili aktora z DDR.

torgm

Tak, to zdumiewające, jak bardzo zapada w pamięć nawet po jednej drobnej roli. Ja go zapamiętałam po raz pierwszy po małym epizodzie radiowca w "Czterdziestolatku".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones