Adam WestI

William West Anderson

6,7
234 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adam West

Adam West w "Johnnym Bravo"

użytkownik usunięty

Adam West to jedna z postaci mojego dzieciństwa, ale nie dzięki Batmanowi, tylko dzięki kultowej kreskówce z niepoprawnym podrywaczem w roli głównej. W jednym z odcinków pojawił się Adam West, który występ miał znakomity (chociaż animowany). W polskiej wersji językowej dobrze zdubbingował go Jacek Kopczyński, który w udany sposób podkreślił komizm tej postaci. W jednym z odcinków Johnny Bravo zauważył, że jego mama nie wróciła po określonej godzinie, a gdy minęła minuta, a potem następna, jego przerażenie sięgnęło zenitu (cały Bravo...). Udał się więc po pomoc do Adama Westa, którego zobaczył w telewizji.

West prowadził program, w którym pomagał różnym dzieciakom z ich problemami z rówieśnikami. W odcinku, który zobaczył Johnny Bravo, znalazł się przypadek chuchrowatego okularnika skarżącego się na bycie prześladowanym przez miejscowego osiłka. West poszedł do tego łobuza i grzecznie się przywitał, a potem spokojnie pokazał mu dwa dosyć wściekłe psy. Jedno ujęcie - psy. Drugie ujęcie - łobuz z oczami jak talerze. Trzecie ujęcie - psy. Czwarte ujęcie - łobuz z oczami jak talerze po lekkim zbliżeniu. Piąte ujęcie - psy. Szóste ujęcie - oczy łobuza wielkie jak talerze wypełniają cały ekran. Następuje cięcie - i Adam West razem z okularnikiem patrzą w ekran. West powiadamia widzów o swoim sukcesie, któremu nie przeszkadza fakt, że West nieustannie myli imię swojego protegowanego...

... a my możemy się tylko domyślać, co się stało z owym nieletnim "łotrzykiem". xD

To jeden z tych odcinków Johnny'ego Bravo, który broni się do dziś. Koniecznie muszę go sobie odświeżyć. Jest tak dobry, że zachwycił mnie aktorem w ogóle nieznanym w Polsce. Dopiero później się dowiedziałem, że to był jeden z protoplastów Batmana w sztuce wizualnej... Warto dodać, że tamten odcinek nawiązywał swą czołówką do słynnego intra ze starego serialu o Batmanie.

No nie powiem, zaintrygowałeś mnie. Wiesz może, jak nazywa się ten odcinek i gdzie można go obejrzeć ?

użytkownik usunięty
Krytykant

"Johnny Bravo Meets Adam West!". Sezon pierwszy, odcinek 13 (część 1.). Polski tytuł to "Johnny ratuje mamę!".

Masz szczęście: poszperałem trochę w internecie i znalazłem ten odcinek na dailymotion. ;) Życzę miłego oglądania:

http://www.dailymotion.com/video/x5nct2y

Jeśli jesteś zaintrygowany, to Adam West pojawił się jeszcze w sezonie 4 w odcinku 63. pt. "Adam West's Date-O-Rama" (pol. "Adam West i randka w ciemno") gdzie odegrał rolę śmieszną, ale drugoplanową. Przypomniałem sobie o tym odcinku na anglojęzycznej wikipedii. Adam West prowadził w nim telewizyjny program randkowy, w którym Johnny Bravo poznał Czarną Wdowę - kobietę w mrocznym stroju, która po jednym wieczorze spędzonym z Johnnym została doprowadzona do szału, po czym główny bohater serialu... skończył na pajęczynie. ;)

Dzięki wielkie, obejrzałem i miałem niezły ubaw :)
Teraz poszukam sobie wersji bez dubbingu, a potem ten drugi odcinek o którym wspomniałeś.

użytkownik usunięty
Krytykant

Adam West pojawił się również w serialu "Family Guy". Jednym z odcinków, w których można go zobaczyć, jest "Road to the Multiverse" (sezon 8, odcinek 1). W tym odcinku chłopak i pies udają się w podróż do różnych wymiarów. Jednym z nich jest... świat Disneya, w którym Adam West ma swój epizod... w mysiej postaci. :)

Można go dostrzec np. na tym screenie:

https://vignette3.wikia.nocookie.net/familyguy/images/1/13/Pie%21.jpg/revision/l atest?cb=20091217184321

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones