AdeleI

Adele Laurie Blue Adkins

6,3
6 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adele

..

użytkownik usunięty

Nie wiem dlaczego wszyscy się nią zachwycają. Ma ładny głos ,ale nie jest też to jakieś olśnienie. Poza tym ma niezbyt ciekawe piosenki jak dla mnie.

użytkownik usunięty

Wszyscy?
Promuje się ją w komercyjnych mediach, bo nagrała trzy "hiciory", a lud takie "hiciory" zawsze kupuje. Jestem świeżo po przesłuchaniu jej płyty "21" i jest to obiektywnie albumik zwyczajnie przeciętny, a subiektywnie dla mnie wręcz przeraźliwie nudny i zbyt prosty. Z tych sławnych śpiewających sporo lepsza jest Duffy.
Ale 1/10 od Ciebie to raczej lekka przesada ;)

użytkownik usunięty

Wiesz, w oceniamy talent aktorski tak ?

użytkownik usunięty

To wpisz sobie w wyszukiwarce filmwebowej Guns N' Roses i postaw im 1 za talent aktorski, wtedy będzie sprawiedliwie.
Kto powiedział, że tu się ocenia tylko rzeczy związane z filmem i aktorstwem? Na filmwebie są nawet gry. To już nie jest portal wyłącznie filmowy. Albo zawsze możesz np ocenić jej teledyski w których występuje - jest to pewna forma filmu i pewna forma aktorstwa.

użytkownik usunięty

No to w takim razie tym bardziej nalezy jej się 1/10. Siedząc na krześle raczej sie zbytnio nie nagrała.

użytkownik usunięty

. .,.......................-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/
. . . .. .{.._..;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .q
. . . . . . . . . . . . .. . .. .\.................. . . .. . ./ ..

użytkownik usunięty

Brawo:D

użytkownik usunięty

Jeszcze coś mądrego ukrywasz co chcesz zamienić na słowa? Jak tak to się nie krępuj...

użytkownik usunięty

Myślę ,że nie warto się rozpisywać.

użytkownik usunięty

I tak to tylko kwestia czasu zanim przywlecze się tu jakiś fan Adele, wtedy się rozpiszesz hehe.

użytkownik usunięty

:D wiesz, prawdę mówiąc wątpie. Znudziło mi się już trochę dyskutowanie z niektórymi użytkownikami , bo po prostu jest to bezsensu. Mam swoje zdanie ,wyraziłam je i tyle z mojej strony. Komuś sie nie podoba to przykro mi. Nie muszę się nikomu usprawiedliwiać .

Jej piosenki są nudne i jakby bez duszy:/ Ale głos ma świetny - taki mocny i czysty

A ja się nie zgodzę :) Dla mnie ,,21" jest świetnym albumem. Ale wiadomo, każdy ma inny gust. Mam tylko nadzieję, że nie jesteście z tych, którzy cieszą się z okrzyknięcia Artystką Roku Lady Gagi...

użytkownik usunięty
kacperpiotrkow2

Nie , nie, spokojnie ;) Ja jeszcze siedzę w latach 70-90 ,więc ani Gaga ani Katy Perry czy inne podobne gwiazdki nie robią na mnie wrażenia.

użytkownik usunięty
kacperpiotrkow2

Znam mnóstwo albumów stworzonych przez kobietę, które są nieporównywalnie lepsze niż "21".

A co miało na celu wstawienie tu ,,kobiety"?

użytkownik usunięty
kacperpiotrkow2

To co widać. Co tu jest do nierozumienia?

użytkownik usunięty
kacperpiotrkow2

Chodzi o konkretny "gatunek" śpiewania, czyli że babka tworzy album sama, albo album jest w większości zasługą danej babki. Gdybym pisał ogólnie o albumach to by było - "Znam setki, albo tysiące albumów, które są lepsze niż "21".

Na początku nawet lubiłam piosenki Adele, dopóki nie zapoznałam się z twórczością Amy Winehouse. Wtedy Adele dużo straciła w moich oczach. Piosenki Adele szybko się nudzą, są jakieś takie...denne, teksty są nieco ckliwe. Po prostu nie ma w sobie tego czegoś co miała Amy. Jej piosenek mogę słuchać w kółko i nigdy mi się nie nudzą. Miała piękny głos, prawdziwe,szczere teksty, świetną muzykę.

Tortuga033

To fakt utwory Amy są fenomenalne jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt w jakiej sytuacji życiowej była Amy. Ona całe swojej życie odwzorowywała w piosenkach a jak wiadomo to co działo się jej jest diametralnie inne od tego co dzieje się u Adele. Jeżeli chodzi i płytę "21". Uważam że jest perfekcyjna i świetnie oddaje nastrój jaki niesie ze sobą okres nieszczęśliwej miłości. Muszę jednak stwierdzić że wiele utworów na tej płycie może wciągnąć człowieka w stan depresyjny. A teraz odchodząc od płyty. Adele zyskała taki rozgłos z jednego prostego powodu. Jej utwory są normalne. Nie przepełnione są erotyką i nie poruszają tematu np. religii w taki sposób jak np. Gaga czy Rihanna (zresztą co to za porównanie, trzeb zacząć od tego, że to nie są piosenkarki) co coraz bardziej podoba się publiczności. A i za jedną rzecz jestem Adele wdzięczny. Dzięki jej pojawieniu się na scenie Christina postanowiła w końcu wrócić do tematyki soul i jazz. W końcu będzie bez udziwnień.

kamil10025

W jednym się zgodzę: Lady Gaga to nie piosenkarka. To prawdziwa artystka.

Soffcik

Powiedz ty mi z której strony Lady Gaga jest artystką? Przez doczepianie sobie jakiś rogów czy kości? Artystką można nazwać np. Christinę Aguilerę, Cher, Adele, Tinę Turner, Madonnę ale na pewno nie ją. Poza tym jej album został zmiażdżony przez krytykę i widać na nim wiele inspiracji Madonną np. Born This Way. Sama Madonna zauważyła w tym utworze zmianę akordów. A tak na marginesie z niej taka artystka jak ze mnie światowej sławy aktor. Gdyby miała jakikolwiek szacunek do samej siebie to nie wynajmowała by kogoś by zgnoić inną artystkę w tym przypadku Krychę. Już dawno wyszło na jaw że zapłaciła zarówno Perezowi Hiltonowi i Akonowi sporą sumę pieniędzy aby doprowadzili do porażki płyty Bionic.

kamil10025

Mogę o tym dyskutować godzinami, więc postaram się streścić :)
Dlaczego Gaga jest według mnie artystką? Bo tworzy muzykę z ogromnym przesłaniem. Nie interesując się nią w większym stopniu nie jesteś w stanie nawet wyobrazić sobie, ilu ludziom muzyka Gagi dała chęć do życia. I piszę to z pełną świadomością. Wystarczy zerknąć na wpisy Little Monsters na facebooku czy twitterze. W swoich piosenkach, w każdym razie tych pochodzących z ery "Born This Way", mówi o rzeczach najważniejszych: samoakceptacji, tolerancji, poznaniu własnej wartości, równości, sile ducha. Trudno porównać mi to z 11 piosnekami Adele, z których wszystkie są dokładnie o tym samym... Wysłuchaj proszę, ale WYsłychaj, nie POsłuchaj, kilku utworów z BTW: "Hair", "The Queen", "Marry the Night", "Highway Unicorn", oczywiście tytułowego "Born This Way". Ja też nie jestem fanem Gagi od zawsze, ale te kilka piosenek dało mi do myślenia. Są one tak mądre, a przy tym proste i przystępne, że aż dziwne wydaje mi się, że ludzie potrafią być na tyle płytcy i ograniczeni, by oceniać BTW tylko i wyłącznie ze względu na stronę techniczną... A sama Gaga nie jest w swoich tekstach gołosłowna. Czy jesteś świadom faktu, że kilka dni temu Lady G. utworzyła ze swoją matką, Cynthią, fundację broniącą ludzi dyskryminowanych, nie odnajdujących akceptacji w swoich szkołach? Że w trakcie pobytu w Indiach niezapowiedzianie odwiedzała sierocińce w których przebywały dzieci chore na AIDS? Jak aktywnie walczyła z systemem dowiedziawszy się, że jeden z jej fanów, Jamie, popełnił samobójstwo po tym jak wyjawił swój homoseksualizm? Wsłuchaj się w to, co mówi w trakcie The Monster Ball Tour do fanów, ile daje im siły i radości, jak ich dowartościowuje, daje poczucie wolności, którego wielu brakuje... Być może jesteś pewnym siebie i pozbawionym kompleksów człowiekiem i nie wiesz jak to jest bać się świata i tego jakim się jest człowiekiem, ale na własnym przykładzie mogę cię zapewnić, że to nie jest szczególnie miłe uczucie :) Zapewne wobec powyższego nie wiesz także, jak to jest zacząć żyć na nowo w pełni akceptując samego siebie. A to z kolei jest naprawdę zajebi**e! Dlatego Gaga jest artystką. Nie zajmuje się wyłącznie śpiewaniem, tylko w całości jest swoją własną muzyką, ideami, poglądami. Jest absolutną wizjonerką, i nawet jeśli czerpie pomysły z twórczości innych artystów to 1) sama do tego otwarcie się przyznaje, 2) wymyśliła też setki własnych kreacji, koncepcji, stylizacji i przede wszystkim piosenek, o czym większość ludzi bardzo łatwo zapomina :))
Inną sprawą jest to, że pisze wybitne teksty, świetną muzykę, zawsze śpiewa na żywo, zwykle jednocześnie grając na pianinie i tańcząc, daje genialne show (nie umniejszając: nie ograniczające się do siedzenia na stołku przez cały występ). Ma też niezwykły głos, chociaż tego masz prawo nie wiedzieć nie słuchając wykonań Gagi na żywo. Jednocześnie sam muszę oddać pełny szacunek Aguilerze, która także posiada głos wybitny (Adele, wbrew temu co może ci się wydawać, wcale nie śpiewa lepiej od L.G., a Madonna, nie ma co ukrywać, jest poza tą kategorią).
O doczepianiu rogów i kości nic mi nie wiadomo :) Może jakieś źródło? W każdym razie wychwalając Madonnę trochę nie wypada objeżdżać Gagi, bo obie upodobały sobie obrazę uczuć religijnych i kontrowersję, więc to chyba nie ma większego znaczenia. Zaznaczam od razu, że Madonna nie jest alfą i omegą i nie jest jedyną i wyłączną twórczynią tego typu stylizacji - nie wszystko co kontrowersyjne zaczerpnięte musiało być z Madonny... Zresztą owe "kontrowersje" w przypadku Gagi nigdy nie są bezcelowe. Byłbyś zaskoczony jak szeroką symbolikę stosuje w swojej twórczości Gaga. Wszystko ma swój cel i znaczenie, choć jeśli ktoś nie chce ich dostrzec, to na pewno nie dostrzeże.
Piszesz o wielu inspiracjach. Oczywiście, tylko co w tym złego? Gaga inspiruje się też Michelem Jacksonem, Whitney Houston, Brucem Springsteenem, Mötley Crüe, Cyndi Lauper, zespołami KISS, Iron Maiden, En Vouge, Pat Benatar, Boney M, Depeche Mode i wieloma innymi. Osobiście nie widzę w tym nic złego, więc proszę o uściślenie tego zarzutu :) Ma ona swoje ideały i dla wielu stała się ideałem. Myślę, że nie ma w tym nic niewłaściwego.
Pierwszy raz słyszę też, żeby "BTW" został zmiażdżony przez krytykę. Przez recenzentów Pudelka i Onetu być może, ale prawdziwe media: Metacritic.com, About.com, czasopisma Slant Magazine, BBC Music, Rolling Stone, Spin, Entertainment Weekly czy NME i ich najważniejsi krytycy muzyczni wystawiły bardzo pozytywne komentarze... Obawiam się, że brak ci wiedzy w tym temacie... Już pomijam liczne miejsca na rankingach najlepszych albumów roku, nominacje do nagród, pierwsze miejsce na listach przebojów w przynajmniej 33 krajach świata... Wymieniać mogę długo.
Co do jednego z twoich zarzutów dotyczących Express Yourself - Born This Way, to sama Madonna nie miała NIC przeciwko wydaniu singla przez Gagę i w pełni ją popierała. Więc ten zarzut jest trochę pozbawiony sensu... Warto jeszcze wspomnieć, że pozytywnie o Lady Gadze wypowiadali się Steve Tyler, Bjork, Ellen DeGeneres, Oprah Winfrey, Deepak Chopra, KISS, Tony Benett, Sting, Cher, Elton John, Queen, współpracowała ona z Eltonem, Stingiem, Brianem Mayem, Tonym Benettem... Na mnie to robi wrażenie, nie wiem jak na tobie :))
Co do przyczynienia się do porażki "Bionic" - znów nic mi o tym nie wiadomo. Mogę tylko napisać, że Akon i Perez Hilton nie mają chyba wpływu na to, ilu fanów kupi krążek czy jakie dostanie recenzje. Być może należy rozważyć możliwość, że Aguilera wydała słabą płytę, albo "kończy się", co tak często powtarzają antyfani wobec Gagi. Nie trudno domyślić się, że jesteś fanem Christiny Aguilery, więc nie ma co się oszukiwać - nie przekonam cię, że Gaga wcale nie jest kompletną porażką a ja nie dam przekonać się że jest pozbawioną szacunku do samej siebie plagiatorką. Ty stoisz murem za swoją idolką - ja za swoją. Z tym, że mnie Gaga nauczyła, że jesteś wartościowym człowiekiem bez względu na to, jakiej muzyki słuchasz, a tobie takiej tolerancji muzycznej odrobinę brakuje. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :))

Soffcik

Jakoś udało mi się przeczytać cały ten elaborat :D Jeżeli chodzi o wkład typu pomoc, charytatywność to ok. Za to ma u mnie dużego plus i powiem szczerzę że z ciekawością sledze te informację bo to wiele świadczy o niej jako osobie. Jednak to że ona robi coś dla kogoś nie świadczy o niej jako o artyście. Robi to tylko i wyłącznie z dobrego serca. A wracając do jej tekstów czy wideoklipów. Może faktycznie wiele osób podniosło się na duchu i nie przeczę faktu że Born This Way miało ogromnie pozytywne przesłanie jednak do utworów takich jak Beautiful czy Like a Prayer dużo brakuje. Poza tym wiele utworów na płycie miało podteksty religijne a co gorsza seksualne co u mnie już kompletnie nie przejdzie. Większość utworów jest taka, no może za wyjątkiem Merry the Night które już wymieniłeś. A tak a propo. Nie mówię, że Gaga jest kompletną porażką, broń Boże jednak aby u mnie zaskarbiła sobie na miano prawdziwej artystki musi jeszcze bardzo ciężko popracować bo tak jak napisałem do artystek pokroju Christiny, Whitney, Arethy Franklin jej dużo brakuje. Pierwsza płyta była rewelacyjna i powiem szczerze, że pokładałem w niej ogromne nadzieje i oczekiwania, jednak te oczekiwania zawiodły. Im dalej tym coraz gorzej.

kamil10025

Wiem, wiem dlatego też darzę sympatią Amy bo mamy z sobą trochę wspólnego.
Adele jest po prostu dla mnie denna, nie ma w sobie charyzmy, charakteru, no "tego czegoś".
Z jej albumu "21" na 15 piosenek spodobały mi się tylko 3, które i tak szybko mi się znudziły. To już wolę Lane Del Rey, która ma świetne piosenki i praktycznie podoba mi się każdy jej kawałek. Szkoda tylko że podobno nie zamierza już nagrać więcej albumów. Oby jednak to nie była prawda.

xD.

użytkownik usunięty

za to gAgA ma super

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones