Aidan Gillen

Aidan Murphy

8,2
26 495 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Aidan Gillen
Elinor

serial "Prawo ulicy " z 2002 :)

Elinor

Blitz wprawdzie sam film średni ale zagrał świetnie psychola,zresztą on zawsze dobrze gra

Elinor

Tak btw. to kocham jego wykon jako LF.
Zdecydowanie na początek poleciłabym odcinek Poirota sezon 9 epizod 1 pt."5 małych świnek" - to zamknięta historia bez obaw. Niby serial ale tak zrobione że się idzie połapać we wszystkim. Bardzo dobra rola AG. Potem zdecydowanie Queer as Folk UK... Gra tam najbardziej seksownego serialowego geja ever^^ Kto by przypuszczał że "Littlefinger" się tam umie lizać i to jeszcze z płcią przeciwną^^ Ale serio, świetnie tam gra i chociaż jego postać to skończony dupek i tak bardzo ją polubiłam. Mnie odpowiadał przede wszystkim humor w tym serialu i dystans do tematu. No i Aidan wisienka na torcie:) Odcinki są krótkie i jest ich mało więc nie zajmie wiele czasu.

"The Wire" oglądam fr. serialu (od 3 sezonu występuje) z jego postacią i gra tam polityka, postać podobną do LF, tyle nie taki "sztywniak" hah. Rewelka.

Z filmów to polecam 'Rycerze z Shanghaju", "Lorna Donne" tam też gra dupka ale i tak mu kibicowałam^^. Genialny w Treacle Jr. kompletnie inna postać od LF, możesz nawet początkowo nie uwierzyć że to Aidan;)
Bardzo mi się podobał jego występ w Safe, Antonii Bird, jest na youtubie ale uwaga bo raczej + 18 i full frontal^^. "Buddy Boy" mnie prztpadł do gustu. choć specyficzny i Aidan za partnerkę ma żonę Polańskiego;)
Zaczęłam też Identity i też fajnie tam gra.

WhiteDemon

dzięki! już wiem co oglądać przez najbliższe miesiące :D

Elinor

Love/Hate i Wire.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones