Akira Kurosawa

8,6
3 689 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Akira Kurosawa

Dokładnie 102 lata temu narodził się największy reżyser w historii.

pumpernikiel_2

Szkoda że w tv z tej okazji nie wyemitowali żadnego dzieła Mistrza.

klejstos31

Dzisiaj na Ale Kino leciał Tron we krwi (i w najbliższej przyszłości znów pokażą). Z resztą na Ale Kino raz po raz puszczają Rashomon i 7 samurajów. Z innymi produkcjami (np. Rudobrody, Yojimbo) jeszcze się nie spotkałem na tym kanale, aczkolwiek wiem, że kiedyś emitowali.

pumpernikiel_2

Tak. Tam dosyć często raczą widza nader interesującymi dziełami. Szkoda że nie jest to ogólnodostępny kanał :/
Szczerze mówiąc raz na rok tvn polsat czy inne takie stacje mogły by się postarać i uczcić jakoś urodziny pana Kurosawy...

klejstos31

To jest tylko TVN, i tylko Polsat. Kanały przerywające filmy 15 czy 20 minutowymi reklamami nie zasługują na emisję któregokolwiek z filmów Kurosawy. No niestety, ja mam Ale Kino natomiast ubolewam, że nie mam kanału Zone Europa. Nie da się mieć wszystkiego :)

pumpernikiel_2

W sumie masz rację... szczególnie przy Jego filmach przerwy nie są wskazane. Ja nie mam ani Ale Kino ani Zone Europa (kiedyś miałem ale w promocji a ta szybko się skończyła czyniąc nie mały ból) jedynie ratuję się starym dobrym TCMem :)

użytkownik usunięty
pumpernikiel_2

Cesarz, jego dzieła przetrwają wieczność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones