Akira Kurosawa

8,6
3 689 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Akira Kurosawa

Niektórzy chyba uważają, że jeśli reżyser nie jest dość znany to trzeba od razu zaniżać ocenę, aby pierwszy był np. Spielberg, Zemeckis czy Cameron. Przecież Filmweb to nie ranking popularności. Może ta trójka reżyserów, którzy są na czołowych miejscach rankingu nie jest przez niektórych znana, ale ich filmy to klasa sama w sobie. Hayao Miyazaki i Isao Takahata tworzą najpiękniejsze, najmądrzejsze i najbardziej krzepiące anime. Z kolei Akira Kurosawa tworzy filmy epickie, monumentalne, w których jest pełno rozmyślań nad ludzkim losem i duszą.
Wiele osób na pewno się ze mną zgodzi.

HardvanCore

Wiesz, powiem ci tak - a po cholerę ci ten ranking, czy ktoś się nim wogóle sugeruje, ja na przykład mam daleko gdzieś kto jest na pierwszym miejscu w danym rankingu i kto jest w czołówce, ranking jest ogólny i akurat na tej stronie najwięcej osób lubi właśnie spielberga, zemeckisa itd.
A odnośnie popularności to Kurosawa, no sorry cię bardzo ale Akirę akurat większość ludzi zna, może im nie odpowiada jego twórczość, no bo to jest w sumie takie kino specyficzne nie dla wszystkich, wiesz sporo osób korzystających z tej strony ma poniżej 20 lat i oni akurat nie mieli może nawet możliwości nigdzie obejrzeć żadnego filmu Kurosawy a jak gdzieś zobaczą to odrzuca ich od razu to że są to filmy czarno białe.
I taki ranking nic nie znaczy.
W telewizji raczej nie puszczają filmów Kurosawy, a już napewno Miyazakiego czy Takahaty albo reżysera "Buntu" czy "Harakiri" stąd takie oceny.
Pozdrawiam

Lenino1

Źle mnie zrozumiałeś.
Ten temat jest skierowany do ludzi, którzy dają jeden tym reżyserom 1 "za skośne oczy". No to jest przecież rasizm. Wiem, że kino tych reżyserów jest, jak to ująłeś, specyficzne, ale ich kino ma wielu zwolenników.
Po prostu wkurza mnie takie zachowanie na forum.
Pozdro

użytkownik usunięty
HardvanCore

Przecież tacy ludzie nie czytają komentarzy. Jeśli chcą po prostu dać minimum punktów, to dają i nie bawią się w oglądanie tej strony. A ci, którzy dają tyle punktów, ile uważają za słuszne po obejrzeniu większości filmów wg mnie nie powinni się przejmować rankingami. Kurosawa jest na tyle znany, że sam się broni.

HardvanCore

spielberg to żyd - 1/10 :]


za krótki <br/>

elte18

Odezwał się przygłup z debilnym zdjęciem białej kiły. Ty elite18 lepiej się schowaj gdzieś głęboko i nie wypisuj tych swoich bzdur już więcej. Nie jesteś obiektywny 1/10 dajesz tylko za to że jesteś idiota i rasista. A na dodatek sądząc po twojej liczbie 18 to o zgrozo idolem jest dla ciebie myster Adolfik. Nawet mi nie jest ciebie żal, a już myślałem że tacy neandertalczycy jak ty wyginęli już bardzo dawno.

Lenino1

Serio tak myślałeś?

ShadowDrake

To znaczy? rozwiń swoje pytanie bo nie wiem dokładnie o co ci chodzi
Napisałem koleszce wyżej bo mnie denerwują tacy ignoranci jak on, poniosło mnie trochę i tyle.
Pozdrawiam

Lenino1

Pytanie, zadane trochę ironicznie, dotyczyło twojego ostatniego zdania. Tacy ludzie jak elite18 nie są wcale rzadkością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones