Akira Kurosawa

8,6
3 689 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Akira Kurosawa

Jakie filmy Kurosawy polecacie? Nie widziałam wielu jego filmów a jestem bardzo ciekawa
jakie są :)

martosz345

Tron we krwi, siedmiu samurajów i saga o dżudo na początek ;-)

martosz345

Na ale kino będzie Rashômon i Tron We Krwi. Może też będzie jeszcze powtarzany Siedmiu Samurajów.

martosz345

Z tych nie samurajskich powinnaś obejrzeć Piętno śmierci, Zbłąkany Pies, Pijany Anioł, Sny. Pozdrawiam :)

martosz345

Nie wiem jaki masz gust? Jeśli nie znasz literatury klasycznej, historii Europy i Japonii, jeśli obce ci jest malarstwo klasyczne, impresjonistyczne oraz akademickie, jeśli nie znasz muzyki klasycznej i nie smakujesz oper Wagnera, Verdiego to filmy Kurosawy w najlepszym wypadku pozostawią cię obojętnym.

W innym wypadku musisz mieć 8 lat i umysł nieskażony sieczką tv to wtedy może Tron we krwi, lub RAN staną się przełomem w twoim życiu.

unimatryca2009

Mam nadzieję, że to żart.

pan_dziejaszek

Dlaczego?

unimatryca2009

Bo literaturę klasyczną znam jako tako, historię Europy jako tako, historii Japonii wcale, obce mi jest malarstwo klasyczne, impresjonistyczne oraz akademickie, muzykę klasyczną znam (jako tako), ale nie smakuję oper Wagnera, Verdiego, a mimo to filmy Kurosawy które do tej pory obejrzałem wywarły na mnie kolosalne wrażenie.

PS. Nie mam 8 lat.

pan_dziejaszek

to znaczy, że jesteś białym krukiem, osoba wrażliwą. To naprawdę powód do dumy w tych spauperyzowanych czasach.
To trzecia możliwość , o tej zapomniałem. Wrodzona wrażliwość.

unimatryca2009

Myślę że przesadzasz, bo znam od cholery i jeszcze trochę ludzi mi podobnych.

pan_dziejaszek

to masz szczęście... bo ja mniej, ale teraz już znam ciebie.

użytkownik usunięty
martosz345

Moje ulubione to: "Rashomon", "Ran" i "Piętno śmierci", ale na początek poleciłbym najbardziej "Siedmiu samurajów" no i może właśnie "Rashomona" :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones