Akira Kurosawa

8,6
3 691 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Akira Kurosawa

Kurosawa - wybitny reżyser

użytkownik usunięty

Pierwszy film mistrza obejrzałem kilkanaście lat temu , "Kagemusha" bo tak się nazywał wywołał u mnie mieszane uczucia bo z jednej strony był to magiczny seans podróż do dawnej Japoni za tzw."frajer" a zdrugiej miał kilka wad jak np. długość (z tego co pamiętam ) i momentami akcja stawała w miejscu było dużo dialogów więc byłem średnio zadowolony ale po kilku latach ukazał się pakiet filmów mistrza ze wschodu i "Tron we krwii" pochłonął mnie bez reszty , później była średnia "Ukryta forteca" , następnie "Pijany anioł" ; "Zbłąkany pies" ; "Straż przyboczna" ; "Sanjuro-samuraj znkąd" ; "Piętno śmierci" ; "Rudobrody" i na koniec film którego nie dałem rady obejrzeć bo w mojej opini był to jeden wielki bełkot o niczym "Dodes'ka-den" najgorszy z filmów mistrza , jedyny na szczęście.
Akira Kurosawa to reżyser wybitny i specyficzny , nikt inny nie potrafi z taką lekkością opowiadać o ciężkich sprawach i tworzyć legend dawnej Japonii , dla mnie to jeden z największych mistrzów kina , szkoda że

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones