Akira Kurosawa

8,6
3 689 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Akira Kurosawa

Możecie mi polecić jakiś film Kurosawy? Nie oglądałem jeszcze żadnego jego dzieła, a chciałbym zapoznać się z jego twórczością.

andriej2

Ja mogę Ci polecić Sny - dla niektórych trudny w odbiorze (a przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie ^^"), ale warto go oglądnąć :)

Kuroi

Dzięki.

użytkownik usunięty
andriej2

Wszystkim wielbicielom japońskiej estetyki i kultury oraz oczywiście zagorzałym fanom Kurosawy, którego ostatni w życiu scenariusz zainspirował reżysera Takashi Koizumiego do stworzenia filmu polecam kontemplacyjny obraz Ame Agaru(Po deszczu).Wyjątkowo refleksyjny nastrój bliski medytacji.
Japoński minimalizm,honor,konflikty moralne,miłość,szacunek...idealny początek podróży z Kurosawą.
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
andriej2

Ewentualnie proponuję zacząć od pierwszego filmu Kurosawy,chronologicznie przemierzając przez kolejne tytuły aby zobaczyć jak rozwijał się jego talent.
arigatō arigatō:)

użytkownik usunięty
andriej2

Na początku oglądałem w kolejności Siedmiu samurajów > Tron we krwi > Ran i tak mnie to wciągnęło, że nadrobiłem resztę filmografii, a Akira ciągle okupuje pierwsze miejsce w prywatnym rankingu reżyserów. :}

andriej2

Na początek proponuję "Siedmiu samurajów", "Ukryta forteca", "Yojimbo".

andriej2

Jeśli mogę, chciałbym podłączyć się do tematu.
Które filmy samurajskie, lub dziejące się w historycznej Japonii są godne polecenia? Obejrzałem większość "klasyków" Kurosawy, Straż przyboczną, Samurajów, Ran, Sobowtóra, Tron, Sanjuro, Fortecę, Rudobrodego i to chyba tyle.

użytkownik usunięty
pendrive_non

Wielki Masaki Kobayashi ma tego trochę, na początek Harakiri i Bunt.

andriej2

Jeżeli zaczynasz, to najlepszy na początek będzie film Siedmiu Samurajów. Klasyka kina japońskiego którą trzeba znać.

andriej2

Dziękuję wszystkim za pomoc, ostatecznie zdecydowałem się na "Tron we krwi" i jestem zachwycony, niedługo zapoznam się z resztą Jego dzieł.

andriej2

Obejrzyj "Siedmiu samurajów". A potem obejrzyj amerykańską wersję: "Siedmiu wspaniałych", żeby się przekonać, że zdarza się, że remake jest lepszy od oryginału.

moooras

W żadnym wypadku wersja amerykańska nie jest lepsza. 7 samurajów to arcydzieło, 7 wspaniałych to film "jedynie" bardzo dobry.

Kamileki

No cóż, przynajmniej jesteśmy zgodni co do tego, że oba filmy są dobre :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones