Akira Toriyama

8,3
394 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Akira Toriyama

Ja was przepraszam, ale Toriyama napisał tylko scenariusz do tandetnego Dragon Balla i odrazu 6 miejsce? Jest wielu lepszych scenarzystów i pewnie może nawet Japońskim co mogliby tu być na 6 miejscu.

The_Fallen

nie postraj sie.

sanczopansa

Nie stroje się, a i nie sram, no chyba że do kibla.

The_Fallen

http://www.pown.it/4872


*nie POSRAJ sie:)

sanczopansa

O poprawiłes, wow

The_Fallen

Zrób 10k multikont i obniż mu ocenę, jak większość podobnych tobie popleczników.

mmc7

Nie jestem takim debilem jak ty, żeby robić multikonta i obniżać komuś ocene. Oceniasz mnie po tym, że skrytykowałem twojego kochanego twórce. Brawo.

The_Fallen

precz!

sanczopansa

fuj fuj

The_Fallen

Ja natomiast nie jestem takim abderytą, by kogoś wyzywać od "debili" (swoją drogą, jakim trzeba być chamem i nie mieć taktu za grosz, by uwłaczać ludziom, którzy są naprawdę niepełnosprawni umysłowo). Żeby komuś ubliżać, nie musisz cienkimi inwektywami rzucać, wystarczy sarkazm.

mmc7

Fajnie, że jesteś polonistą

The_Fallen

A co ma polonistyka do soczystości naszego pięknego języka? Ty natomiast jesteś świetnym przykładem jego zubożenia u naszej "cudnej" młodzieży. I teksty w stylu "Wow, mądrala się znalazł/fajnie, żeś polonista" są tak bardzo oklepane, aż wstydził byś się wypowiadać w ten sposób.

mmc7

Tak, tak tylko się nie popłacz

The_Fallen

Już się popłakałem, ze śmiechu ;) Nara frajerku.

mmc7

Sam jesteś frajer, tylko jeszcze o tym nie wiesz.

The_Fallen

Też jestem oburzony. 6 miejsce to zdecydowanie za nisko xD

yoker1

Co on niby według was dobrego zrobił? Przecież scenariusz DB to kupa mułu

The_Fallen

Kupa mułu? Albo nie widziałeś/czytałeś DB lub dr. Slumpa, albo nie wiem co. To pełna przygód magiczna i wciągająca historia, opatrzona sporą dawką humoru i akcji. Wspaniałe charakterystyczne postacie, których nie da się nie lubić. Nie umiem opisać słowami jak bardzo podoba mi się twórczość tego sympatycznego mangaki. A swoją droga to: Co On takiego złego zrobił, że tak go nie lubisz?

yoker1

Ja do mangaki nie mam nic fanboju, ale do miejsca jakie zajmuje. 6 miejsce? Pfff DB jest tandetny, próbowałem oglądać, ale to jest tak głupie i durne, że aż żal.

The_Fallen

Do momentu w, którym Toriyama w pełni odpowiadał za fabułę, DB naprawdę trzyma poziom. Nie ma się tam czego przyczepić, no może niektóre momenty zahaczają lekko o infantylność, ale takie było załozenie (przynajmniej tak m się wydaję). Po za tym Toriyama stworzył jeszcze prześmiesznego dr. Slump'a. nie wiem czy miałeś okazję czytać? Oba te dzieła są kultowe. Przedstawiają istotne w życiu wartości. Wiem, że pan Akira nie porusza w swojej twórczości największych problemów ludzkości itd. Ale uważam, że nawet najwybitniejsi scenarzyści nie byliby w stanie na tak długa metę stworzyć czegoś tak spójnego i wciągającego jak DB czy dr.Slump.

yoker1

W naruto i bleach też są przedstawiane istotne w życiu wartości.Nie fanbojuj kolego, wiem, że koffasz db, ale daruj se. Nawet najwybitniejsi bla bla bla, żygać się chce.

The_Fallen

Bleach, czy Naruto sporo wzorców zaczerpnęły z DB ;) No ale, cóż - kwestia gustu. To, że Toriyama ma tylu fanów znikąd się nie wzięło, a fakt iż ma swoich hejterów tylko potwierdza, że 6 miejsce zupełnie zasłużone.

yoker1

no teraz ma 7 i oby wypadł poza setke

The_Fallen

z jednej strony mam wrazenie ze nie ma co dyskutowac z panem The fallen, który najwyraźniej wyrobił sobie jakies fałszywe wrażenie na temat Toriyamy,,, z drugiej jednak nie moge nie obronic wielkiego DB. xP Negując tak wielka i epicka mange, która zyskała miliony fanów na całym świecie pokazujesz tylko swoja ignorancje i głupote. Odnosze wrazenie ze nalezysz do nowego pokolenia, przyzwyczajonego do komputerowej kreski Naruto czy bleacha [ wspaniałe mangi BTW]. DB to dziadek w takim porównaniu, nie ma sie wiec co dziwic ze grafika jest jaka jest. Jesli chcesz sie kłócic dla samego kłocenia Twoja strata. Mozesz jednak spróbowac DB Kai, gdzie poprawiona oprawe wizualną, muzyczną oraz pozbyto sie monotonnych fillerów. Bo nie wierze zeby ktoś kto lubi np twórczość Kishimoto moze tak nie lubic DB. [BTW Son-Goku rozniósłby w pył Naruto i Ichigo :P]

50kol

bla bla

50kol

Ten Fallen napisal posta chyba tylko dla tego ze to masochista i lubi jak sie jezdzi po nim... No chyba ze mówi tu o wersji aktorskiej anime to sie z nim zgodze ze film to dno i 5 metrow mułu..

Don_Jaras

ahahah dragon ball to nudna i denna bijatyka. Naruto to jest coś

bondzias

ahahahaha chyba ci sie sufit na łeb spadł ...Naruto to marna kopia DB, chociaz przyznam manga Naruto o wiele leprza niz Naruto anime.

Don_Jaras

Marna kopia db <hahaha> jeżeli kopia to 100 razy lepsza :) przy Naruto można odczuć smutek i radość bohaterów a przy DB nie ma żadnych emocji. DB to beznadziejna nawalanka i do tego odcinki są na siłę przedłużane i są nudne jak cholera. A do tego te zarąbiste komentarze osób przyglądających się walce..

bondzias

Koleś oglądam Naruto i powiem że dragon Balowi to ssie smutek hehe tam gówno sie dzieje i przez 2 odcinki krzyczą Naruto!!! Saske!!! przez większość serii same fileri i to w dodatku smuty większość anime typu shounen jest właśnie na podstawie dragon ball jak by nie było tej"Głupiej nawalanki" to byś gówno oglądał a nie Naruto nawet żal mi na ciebie słów bo na gównie sie znasz

The_Fallen

poprawka 4 miejsce :) sam jesteś tandetny :P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
The_Fallen

No wybaczam Ci że taki jesteś :p

Kai1989

Stare, wysil się na coś nowszego.

The_Fallen

A po co??? nie chce Cie upokorzyć :) jeszcze sie po płaczesz i bd mieć cb na sumieniu :P

Kai1989

Z tym upokarzaniem to powodzenia. Zresztą nie wiem co wam nie pasuje, ja tylko wyraziłem swoje zdanie o miejscu jakie ma Toriyama.

The_Fallen

Tandetna to była prezerwatywa którą twoi rodzice użyli 9 miesięcy przed twoim nadejściem na ten łez padół...

Fractal

Ale to było proste. Wow.

Fractal

Nie karmcie trolla.

Swoją drogą, polecam: http://www.youtube.com/watch?v=Vx-E9pzOFPM

Fan made wersja real life anime... spędzili dobre kilka miesięcy na tworzeniu tego, ale po obejrzeniu uważam że było warto. Marzeniem wg mnie byłoby gdyby dostali propozycje i środki na adaptację sagi.

The_Fallen

A czy zobaczyłeś chociaż Dragon Balla Całego?

Mikaku

Dragon Ball to nie jest dzieło które miałoby doprowadzić do tego, że autor zasługuje na tak wysokie miejsce. DB to w większości zwykła napieprzanka z niezbyt ambitną czy nie wiadomo jaką csuper fabułą.

The_Fallen

DB nie jest złe, źle się wtedy wyraziłem, jednak bez przesady by dzięki tej serii trafił na 6 miejsce. To kpina.

The_Fallen

oczywiście rozumiem że nie jesteś tego fanem, ale uważam że jak byś widział całą serie od dragon ball'a do dragon balla z to byś zrozumiał, o co chodzi wszystkim fanom tej oto serii i do tego każdy ma swój własny gust co do takich rzeczy więc niektórym ludziom może sie to nie podobać bo nie umią sie w to wczući zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi

Mikaku

Nie wciskaj mi tu kitu, żeby dostać 6 miejsce trzeba na nie zasłużyć, a DB to tylko DB. Przestańcie nim żyć i wmawiać, że to best anime ever bo tak nie jest.

The_Fallen

Uparłeś sie na te anime jak cholera,ty chyba masz jakiś uraz życiowy odnośnie dragon ball bo mimo braku zeznajiomienia z tym anime gadasz że jest złe i wgl. ale niestety prawda jest taka że ponad milion ludzi uważa db za bardzo dobre,zobaczyłem ponad 200 serii anime i stwierdzam że dragon ball jest u mnie na pierwszym miejscu

Mikaku

Naucz się czytać, nie powiedziałem że jest złe, ale DB to tylko zwykły staroć już dziś. Nie jest na tyle dobre by było tak wysoko, to zwykły fanboizm. Jest setki lepszych anime.

The_Fallen

a skąd wiesz że nie zasłużyło nie oglądając tego

Mikaku

Nie muszę oglądać by wiedzieć, że DB na pierwsze miejsce nie zasługuje.Owszem dla kogoś może być wysoko w rankingu, ale pirwsze miejsce? nieeeee

The_Fallen

Wypowiadasz sie na temat czegoś czego nie widziałeś to świadczy o tym że nie grzeszysz brakiem inteligencji, aczkolwiek tylko pokazuje twoje uwzięcie na tę serie,nie wiem dlaczego tak myślisz ale widze że z jakiegoś powodu nie lubisz tej serii,lecz to nie oznacz że zaraz sie na ten temat muszisz wyrażać publicznie gadając że to głupie

Mikaku

Nie wmawiaj sobie,l że nie lubię tej serii. Jest mi obojętna, trochę pewne rzeczy mi się podobają, a jedyny powód tego co mówię to logika. Wiem co nieco o tej serii, sporo słyszałem.
Dobra skończmy temat, bo ileż można pisać o tym? Ja kończę i nie zamierzam już odpowiadać!

E.N.D !!! !!! !!!

The_Fallen

HAHAHAHAHAHAHAHA (śmiech mrocznej postaci z anime)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones