Al PacinoI

Alfredo James Pacino

9,0
131 250 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Al Pacino
TangoAndWaltz

'Chciałbym być ośmiornicą, pie*rzoną ośmiornicą. Osiem czułych ramion i wszystkie te przyssawki.' (Anioły w Ameryce)

TangoAndWaltz

[Tłumaczenie własne z tekstu dramatu Kushnera.]

TangoAndWaltz

'Nigdy go [mojego dziecka] nie widziałem, nie wiem nawet czy to chłopak czy dziewczynka. Dlatego kupiłem [mu] lampę. Pomyślałem sobie, że tak czy inaczej lampa będzie odpowiednia, kapujesz?' (Strach na wróble)

TangoAndWaltz

'Chcę cię o coś zapytać. Dlaczego wszyscy twoi przyjaciele próbują robić coś innego niż robią? Zastanów się. Każdy chce być kimś innym. Zrobisz coś dla mnie? Nie mów nikomu, że jestem policjantem. Pozwól mi się przedstawić samemu.' (Serpico)

TangoAndWaltz

'Powiedziałem, że może coś odwróciło jego uwagę. Coś... Coś na torze. Pies, królik albo coś innego.' (Bobby Deerfield)

TangoAndWaltz

'Ah! Wherefore did I give my oath? Kings ought never to pledge their word. If they keep it not, it is terrible, and if they keep it, it is terrible also.' (Salome)
----------------
'Ach! Pocóż dałem moje słowo? Królowie nie powinni dawać słowa. Jeśli nie dotrzymają słowa strasznem jest i jeśli je dotrzymają, również jest strasznem...' [tłum. Jadwiga Gąsowska]

TangoAndWaltz

'Widzisz te frytki? Żywię się tym odkąd skończyłem dziesięć lat. To dlatego wyglądam tak dobrze!' (Narkomani)

TangoAndWaltz

'Panie i panowie przysięgli, oskarżenie nie dobierze mu się dziś do d*py. Nie. Bo ja to zrobię!" (...i sprawiedliwość dla wszystkich)
[Jedno z ostrzejszych tłumaczeń. Można nieco łagodniej: 'nie dorwie tego gościa'. Ale za to brzmi... ]

TangoAndWaltz

'- Jesteś biegły w sportach wodnych? - Nie, ja tylko... lubię patrzeć.' (Sprawa specjalna)

TangoAndWaltz

['Zadanie specjalne' znaczy się.]

TangoAndWaltz

'Spójrz na siebie. Nastoletni dzieciak... w kwiecie swojego atletycznopłciowego życia, i jesz takie g*wno jak to. Jak istny szop.' (Autor! Autor!)

TangoAndWaltz

'Jak wygląda praca w drukarni? - Drukarni? - Tak. - Pełno tuszu.' (Morze miłości)
[Innymi słowy - jako tajniak zawsze rób research...]

TangoAndWaltz

'W moim otoczeniu, jeżeli kobieta nie nosi norek, to nie nosi niczego.' (Dick Tracy)

TangoAndWaltz

'Taka szansa może się już nie powtórzyć. Trzeba ją wykorzystać, bo przepadnie na zawsze. l skończysz, nie tylko - powiem to po raz ostatni, o, pardon - pi*eprząc się z jakimś facetem, myśląc, że go kochasz, ale i wyjdziesz za niego.' (Frankie i Johnny)

TangoAndWaltz

'Mówią, że powinno się pić wodę, ale podpisuję się pod prawem zróżnicowanej opinii publicznej. Jeśli każdy myśli o czymś w jeden sposób, twierdzę, że zawsze istnieje inny.' (Glengarry Glen Ross)

TangoAndWaltz

[Paradoksalnie wysławiane 'Say hello to my little friend' z 'Człowieka z blizną' jakoś przemknęło mi niezauważone podczas seansu. Na tyle, że googlowałam klip, żeby w ogóle to znaleźć. Może dlatego, że swego czasu naoglądałam się Rambo...]

TangoAndWaltz

[A przy okazji zachęcam do grzebania w mniej znanych pozycjach w filmografii pana A.P. Mniej znane nie oznacza w tym przypadku gorsze.]

TangoAndWaltz

'Nigdy nie płacę za seks, Ray, ponieważ Jezus Chrystus zapłacił za nasze grzechy.' (Local Stigmatic)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones