Alan Arkin

Alan Wolf Arkin

7,9
13 713 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alan Arkin

Widziałem dotychczas jeden film z panem Arkinem w roli głównej, z tego co kojarzę... Był to "Paragraf 22" Wg mnie film świetny, a rola perfekcyjna, jedna z moich ulubionych ról wszechczasów. Która jego rola jest wg Was najlepsza, chętnie sprawdzę;) z góry dzięki (mam nadzieję, że będzie za co, bo sądząc po ilości głosów to jego sylwetka do najpopularniejszych nie należy)

km_13c

Najlpesza Rola? - MAŁA MISS.

km_13c

Dokładnie Yossarian z Paragrafu 22 to jego najświetniejsza kreacja.
Bo ta z "Mała Miss" jest bardzo podobna do "Slumsów Beverly Hills" czy nawet "Edwarda nożycorękiego".
Warto zobaczyć go na przykład w "Hawanie".

km_13c

A mnie się zdaje, że najlepiej zagrał w "Doczekać zmroku" - Wait Until Dark (1967). Gra tam właściwie 3 role. Jest genialny i bardzo wiarygodny jako czarny charakter.

Polecam ten film!

P.S. A tak na marginesie Alan wygląda tu jak Sławomir Szczęśniak (jeden z T-raperów znad Wisły) w okularach "Lennonkach" :)

miwlo

Hie hie, najwidoczniej razem oglądaliśmy wczoraj TCM. ;-) . Mi też bardzo się spodobała ta postać, no w tych okularkach robił niezłe wrażenie.

Glen_Miller

z tych 9 filmów co widziałem z jego udziałem to Mała Miss i Czekając na Cud - świetne kreacje

Pauleta

Znakomite wrażenie robi też w duecie z JAMESEM CANNEM w "SZALONYCH DETEKTYWACH",
no i w "ZABIJANIU NA ŚNIADANIE" jako psychiatra płatnego zabójcy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones