Alan RickmanI

Alan Sidney Patrick Rickman

8,9
89 104 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alan Rickman

Nie licząc oczywiście profesora Snape'a bo to klasa sama w sobie :)

Anonimus19

Cały czas gra tak samo, czyli ślamazarnego profesorka.

Kulfonidas

Uhm. Zwłaszcza w "Szklanej pułapce" i "Robin Hoodzie".

ACCb

Obawiam się, że nie zrozumiał Twojej ironii :)

Kulfonidas

Chyba sobie zartujesz.

Kulfonidas

Obstawiam, że widziałeś/aś z nim tylko "Harry'ego Pottera", skoro twierdzisz, że gra 'ślamazarnego profesorka'. Gdzieżby indziej on jeszcze grał 'profesorka', bo nie kojarzę?
I tak, w "Harry'm Potterze" gra tak samo, bo gra cały czas jedną i tę samą postać, więc dziwne by było, gdyby np. w "Kamieniu Filozoficznym" nienawidził Pottera, chodził po Hogwarcie wściekły i ponury, a już w "Komnacie Tajemnic" faworyzował Gryffindor i śmiał się. Polecam przeczytać książkę, wtedy dojdzie do Ciebie fenomen Rickmana jako Snape'a.
A więc, słaby troll.

Pearl158

Haha, dokładnie :D Najbardziej ślamazarny to on był w "Szklanej pułapce". A w "Rasputinie" jaki był ślamazarny! I to do tego profesorek.
Pozdrawiam Kulfonidas, za wyjątkowy brak taktu :)

Anonimus19

Moim osobistym faworytem jest Alex ze "Snow Cake". Nie dał się przyćmić Sigourney Weaver, który mogła aktorsko "szarżować"; oddał emocje i rozterki granej postaci wręcz idealnie. Wiarygodny, prawdziwy, każda kwestia, gest, mina, są zachwycająco spójne. Film sam w sobie nie jest genialny, ale ta rola jest doskonałym przykładem talentu Rickmana.

Shayera

Song of the Lunch i Rasputin.

Anonimus19

Jako mistrz ceremonii w "The Bell" Mike'a Oldfielda oraz oczywiście Hans Gruber.

Anonimus19

role w filmach "Snow cake", "Closte land" i "Rasputin"

a także pułkownik Brandon żywcem wyjęty z książki Jane Austen oraz Hans Gruber i Szeryf z Nottingham jako wspaniałe czarne charaktery :)

Anonimus19

Closet Land. Idealny duet aktorski. Dowód, że prawdziwy talent obroni się sam i nie potrzeba wiele więcej.
Poza tym Alan Rickman you are so damn hot!

Cheshire_Cat

Do mnie chyba również najbardziej przemawia właśnie ta rola. Skądinąd zwyczajny człowiek zmuszony do bycia oprawcą, nie znajdujący w tym przyjemności, lecz wypełniający swoje zadanie nad wyraz sumiennie, targany na przemian chęcią dopięcia celu, czyli złamania przesłuchiwanej, jak i wątpliwościami...

ulalume

Kurczę, zapomniałam, że już tutaj komentowałam, tyle, że pod nickiem Ulalume (musiałam go porzucić, gdyż nie udawało mi się zalogować).

Anonimus19

Pułkownik Christopher Brandon w filmie Rozważna i romantyczna :)

Anonimus19

Closet Land i Snow Cake, zdecydowanie najlepsze moim zdaniem.

Anonimus19

Oprócz demonicznego Grubera ze "szklanej pułapki", Dr Lazarus z "kosmicznej załogi" ze względu na motyw komediowy ;)

Anonimus19

Mnie osobiście zachwycił swą grą w "Rasputinie". Poza tym "Closet Land" i "Robin Hood" :)

użytkownik usunięty
Anonimus19

Jako Snape właśnie niespecjalnie mnie zachwycił, wielu innych mogło by równei dobrze wypaść ale ok rozumiem e to kwestia dyskusyjna. Najlepszy był w "Robin Hood", granie czarnych charakterów się ceni a on był bardzo przekonywujący.

Jasne, ja nie twierdzę, że wyłącznie on mógł dobrze wypaść w tej roli, ale trzeba przyznać, że zagrał go bardzo dobrze. Takie jest przynajmniej moje zdanie. I zgadzam się - czarne charaktery w jego wykonaniu to mistrzostwo!

Anonimus19

"Rasputin" to mistrzostwo. Chyba najlepiej zagrana postać wszechczasów. Nie da się tego opisać- kto widział Rickmana w jakimkolwiek innym filmie, a oglądnie "Rasputina" to zaręczam, że go nie pozna. I nie jest to efekt charakteryzacji. Genialna mimika, za każdym razem praktycznie inna i adekwatna do sytuacji, ruchy i gesty typowe jak dla Rasputina, odpowiedni ton głosu i świetnie manipulowanie nim. Widać, że Alan dużo naczytał się o rosyjskim mnichu. Poza tym w filmie idealnie wczuł się w nasze 'słowiańskie' klimaty. Mógłby przyjechać do Polski i zamieszkać tu na stałe, ale wiadomo, jaka sytuacja...
I jeszcze "Szklana pułapka"- genialny psychopata. Świetnie wykreowana rola. Mimika- całkiem inna niż w HP czy "Rasputinie". A jak mówił po niemiecku... Ten aksamitny głos... :)

Yennefer_de_Vengerberg

Czytałam wczoraj na imdb teksty ze "Szklanej pułapki" i tak sobie pomyślałam: "No, no, no, ależ zasuwał po niemiecku... Gdzie się tego nauczył, jak, skąd?" :O A film muszę koniecznie obejrzeć.

Anonimus19

Rasputin. Mistrzostwo świata

sirCharles00

Closet Land, skromny kameralny z dziwnym zakończeniem, ale to co tam wyprawia...............,poza ty oczywiście Robin Hood oraz Szklana Pułapka

Anonimus19

To jest mój:
https://www.youtube.com/watch?v=-mEUTq6R2oU
bo nikt nie mówi lepiej "yippee-ki-yay" od Rickmana, nawet Bruce Willis
https://www.youtube.com/watch?v=LUDntpV_HdQ
bo odwołał... święta!
https://www.youtube.com/watch?v=1Y-jTaPLod0
bo usiłował śpiewać :-)
Kochany Alan

Anonimus19

1. Szeryf z Robin Hooda - szaleniec genialnie zgrany
2. Gruber z Die Hard - oaza spokoju i opanowania w masce zła
3. Metatron z Dogmy - genialny i szalony w jednym.
4. Rasputin - ukradł film reszcie aktorów
RIP

Anonimus19

Rozważna i romantyczna; może mała rola, ale w Love Actually też swoją postać zagrał rewelacyjnie.

użytkownik usunięty
ewww22

Zgadzam się, uwielbiam go w tym filmie :)

użytkownik usunięty
Anonimus19

Chyba w The Closet Land gdzie gra śledczego

Anonimus19

A mnie urzekło jak razem z Deppem śpiewa w Sweeney Todd :)

shinevividly

zaskakująca rola Alana... ja jednak pozostanę przy pierwszych rolach w jakich go widziałem... governer z Robin Hooda i Gruber z Die Hard... jeszcze mogę dodać tupical british z 'Love actually'... takieho akcentu i sposobu mówienia jak on... nikt nie zdubluje... SPOCZYWAJ w.p.

shinevividly

Mnie to rozśmieszyło :) Zwłaszcza jak Alan zaczął śpiewać "bambambam" XD :D

Yennefer_de_Vengerberg

A w którym to filmie było, jeśli można wiedzieć? ;)

joanna_kordus

"Sweeney Todd: Demoniczny goliborda z Fleet Street"

Yennefer_de_Vengerberg

Ach, tak. Słuchałam tego, ale jakoś nie uważam, żeby to było zabawne. ;) Ale jego głosu, jak śpiewał albo po prostu nucił, to słuchałam jak zahipnotyzowana. :)

Anonimus19

https://www.youtube.com/watch?v=BZGH7qJf4OI

Anonimus19

Oczywiście Szklana pułapka szczególnie scena zabójstwa Mr Takagi i jak spotyka Johna w środku filmu i udaje zakładnika i oczywiście świetny finał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones