Alan RickmanI

Alan Sidney Patrick Rickman

8,9
89 267 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alan Rickman

Dzieci sieroty Potterowe głosują? To dobry aktor ale nie na I dziesiątkę . Ale wszystko jasne - patrze na I dziesiatke i jest golum , gandalf , jeden czarodziej , 2 czarodziej . Tylko patrzeć jak Al. Pacino spadnie z tronu.

A tak w ogóle to czas stworzyć nową kategorię Top Aktorów którzy otrzymali przynajmniej I nominację do Oskara

arek7

Zgadzam się z Tobą, że nie zasługuje na tak wysokie miejsce, chociaż go bardzo lubię, ale to przez nowy sposób tworzenia rankingu, akurat Harry Potter jest strasznie popularny i nie da się ukryć, że Rickman idealnie do roli Snape pasował, więc liczą bez sensu oceny za tę samą rolę w 8 częściach i średnia się robi za wysoka;/ zresztą popatrz na przykład na Martina Freemana, wszyscy chyba oceniają go tylko za Hobbita, który akurat był moim zdaniem jego najlepszą rolą, wręcz dla niego stworzoną i nagle jest trzeci, co jak dla mnie jest trochę absurdalne, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że mu do tego daleko... tak samo zresztą ze wszystkimi, których wymieniłeś, przy takim sposobie tworzenia rankingu pewnie będą królować bohaterowie popularnych serii;/

arek7

jeśli masz jakies obiekcje to poogladaj sobie jego role w szklanej pulapce i robin hoodzie ksieciu zlodzieji

sobol1237

Nie uważam się za "sierotę Potterowska". Rocznik nie ten. Widziałam go w wielu innych filmach. Przeważnie - jak np. Oldman czy Irons gra postać - można powiedzieć, że z założenia - drugoplanową, która jednak zapada w pamięć. Ma warsztat, dykcję i charyzmę (wielkodusznie dodaję linka, żebyś wiedział o czym dorośli piszą: http://pl.wikipedia.org/wiki/Charyzma). Równie dobrze mogę zadać pytanie: dlaczego Brad Pitt ma takie wysokie noty lub wspomniany Al Pacino, który po Ojcu Chrzestnym nabrała takiej maniery, że 80% jego gry to dwie miny - wzburzona lub zblazowana (link: http://pl.wiktionary.org/wiki/zblazowanie). Jeśli chodzi o Oskary - od dawna rozdawane są wg Hollywood'skich zasad, co nie oznacza że są one miarodajne (znowu link: http://www.synonimy.pl/synonim/miarodajny/).

d_excalibur

wiem o co ci chodzi nie potrzebuje żadnych linków chodzi mi o to że wiadomo że serwis filmweb.pl bez obrazy ale za badzo jest wygórowany i za bardzo jest zależny od psychofanów którzy role w od 1 do 3-4 filmów stawiaja na równi z aktorami którzy nie mają słabych ról

sobol1237

To prawda. Właściwie to wpienił mnie wpis osoby w temacie, a nie Twój. Moja wina, źle wpisałam - przepraszam..

d_excalibur

to prawda rickman może nie ma za dużo bardzo dobrych ról stał sie popularny dzieki roli Snape'a ale przeciez niektorzy aktorzy jak on czy Maggie Smith albo Emma Thompson specjalnie te role wzieli zeby o sobie przypomniec bo wiedzieli ze ludzie na nie tez zwroca uwage

sobol1237

Mimo to - jest to ocena za aktorstwo - aktorem jest bardzo dobrym, mimo, że ma mało dobrych ROLI.
:)

arek7

Zgadzam się z d_excalibur. Dodam jeszcze rolę Metatrona w Dogmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones