Amanda Abbington

Amanda Jane Smith

7,7
2 746 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Amanda Abbington

Czy tylko mnie się podobało, jak zagrała Mary? W przeciwieństwie do dużej części fandomu, nie
byłam do niej uprzedzona, ale nie spodziewałam się, że zajmie jej 3 sekundy, by rozkochać w sobie
widzów. Jej Mary jest bystra, jest zabawna, z dedukcji Sherlocka wynika, że ma własne tajemnice,
więc będzie ciekawie; wspiera przyjaźń Johna i Sherlocka, nie jest piątym kołem u wozu, ale
równorzędną partnerką i przyjaciółką. Nie dałoby się tego zagrać, jest w jej roli część więzi, jakie
łączą ją oczywiście z Martinem i z Benedictem. I do tego Amanda jest tak niesamowicie urocza!
Jestem nią absolutnie oczarowana. Mam nadzieję, że twórcy pozwolą nam ja oglądać jak najdłużej,
mimo kanonicznych losów Mary.

szarlatan_jamayka

Ja również od razu pokochałam serialową Mary ;) tak jak mówisz , widać prawdziwą życiową chemię pomiędzy Amandą a Martinem. Wszystko wypada wiarygodnie , aż chce się oglądać ich dalsze losy. Nie widziałam z nią żadnych innych filmów czy seriali , ale jako Mary w Sherlocku Holmesie wypada super ;)

szarlatan_jamayka

Zgadzam się z każdym słowem :) Amanda w SH jest mega urocza, wręcz nie do niepolubienia :D

szarlatan_jamayka

Dokładnie, jest genialna i idealnie wpasowała się w relację Sherlock - John, ma wiele wdzięku no i... po prostu wypadła cudownie! Właśnie piałam z zachwytu nad tym, jak dopasowana jest z Watsonem, a tu się okazuje, że są parą w prawdziwym życiu... :)

O co chodzi z kanonicznymi losami Mary? SPOILERY Dlaczego wszyscy spodziewają się, że zginie lub zdradzi? Czy to ma źródło w opowiadaniach Doyle'a? Proszę o wtajemniczenie :P

buszasz

Wszyscy spodziewają się najgorszego (a i tak pewnie nikt nie wymyślił koszmaru, jaki nam zgotuje) bo znają Moffata. A w kanonie Mary umiera, nie jest nawet powiedziane w jaki sposób, zaś Watson wraca na Baker St.

szarlatan_jamayka

Dziękuję za wyjaśnienie :) Myślałam, że w oryginale Mary była jednak czarną postacią i jej śmierć miała coś z tym wspólnego, patrząc po teoriach spiskowych :P oj tak, Gatiss i Moffat to takie trolle, że drżę na myśl o tym, co nam pokażą...

szarlatan_jamayka

Mnie również przekonała do siebie po paru sekundach - nie mogę się nadziwić czemu tyle ludzi negatywnie odbiera zarówno postać jak i grę tej pani. Nie spodziewałam się, że Mary tak zgrabnie wpasuje się w duet Johna i Sherlocka, naprawdę miłe zaskoczenie. :)

szarlatan_jamayka

Podoba mi się, choć nie chcę, żeby mi się podobała. Wolę duet Sherlock-John bez żadnych dodatków. Choć scenarzyści robią wszystko, by było w porządku, to jednak widać dystans, jaki się wytworzył między tymi postaciami odkąd wkroczyła Mary.

szarlatan_jamayka

Dokładnie! Wpasowała się idealnie, nie 'zabiera' niczego z tego magicznego duetu Sherlock - John, a do tego zachęca Johna do wspólnego rozwiązywania 'spraw' z Sherlockiem :) Nie wyobrażam sobie innej Mary. Ta jest po prostu perfekcyjna :)

szarlatan_jamayka

Uwielbiam tą postać w jej wykonaniu! ^_^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones