Amy AdamsIII

Amy Lou Adams

8,2
71 938 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Amy Adams

Świetna rola. Spokojna, wyciszona, naturalna. Trudna do zagrania, bowiem mało ekspresyjna. Akademia jednak wolała po raz kolejny nagrodzić nominacją Streep za przeciętną rolę w przeciętnym filmie. Szkoda.

Rudolfo

Błędnie dodano, że jest nominowana....

Rudolfo

Zgadzam się. Dla mnie to skandal że nie dostała nominacji za Nowy Początek lub Zwierzęta Nocy....

Rudolfo

Streep od lat stosuje te same środki wyrazu. Owszem zazwyczaj wypada dobrze ale niczym nie zaskakuje. To nie są role godne nominacji do Oscara. Kompletnie nie rozumiem jej fenomenu. W jej przedziale wiekowym jest kilka znacznie lepszych, wszechstronnych aktorek, nie grających na jedno kopyto - Glenn Close, Helen Mirren, Jessica Lange. Co raz bardziej zaczynam utwierdzać się w przekonaniu że swoją pozycję zawdzięcza sympatią politycznym. Opłaciło się skrytykować Trumpa podczas Złotych Globów. Kolejna nominacja dla zasady.

MikeyS

zgadzam się z Toba.

MikeyS

Ja na przykład wole duzo bardziej Glenn Close, która chyba Oskara nie ma, miała kilka nominacji. jest nawet fizycznie troche podoba do Maryli ,ale jej gra duzo bardziej mi odpowiada.Ja tam Trumpa ninie lubie wiec dobrzer ,ze go skrytykowała a tu działa taki element psychologiczny, ma tyle oskarów, znaczy dobra jest to zagłosuje na nia, na całym swiecie tak jest. Jak ktos wypracuje sobie pozycje to później juz leci , chyba ze sobie czyms nagrabi i sie ludzie odwróca a jak sobie nie nagrabi to tak sie powtarza jak modlitwe, ze ktos jest dobry.

użytkownik usunięty
Rudolfo

dokładnie, jak nie dają jej Oscara, tak teraz w ogóle jej nie nominowali, a zagrała według Mnie w dwóch wyjątkowych i bardzo dobrych pozycjach jak właśnie Arrival i Nocturnal Animals - gdzie jej rola z muzyką Abla Korzeniowskiego w tle była wręcz magiczna. Po prostu czuło się te wszystkie emocje bijące z ekranu dzięki temu jak zagrała w tych filmach. Do tego Akademia pominęła Korzeniowskiego. Ujmując najprościej to co czuje napisze tylko, że jestem mocno rozczarowana

Rudolfo

na Filmwebie u Amy Adams w nagrodach wciąż widzę nominację za "Arrival" :)

Rudolfo

O roli Streep można powiedzieć wszystko tylko nie to, że jest 'przeciętna'.
IMO Streep, Negga i Huppert na swoje nominacje zasłużyły. Jeśli już się którejś czepiać to tej Stone (Portman jeszcze nie widziałem).

Rudolfo

A, no i IMO Adams była lepsza w "Zwierzętach nocy" i za film Forda bym ją nominował :)

Rudolfo

Meryl była bardzo dobra, ale nie była wybitna moim zdaniem jak na swoje możliwości. Nie wyróżniła się ta rolą pośród innych swoich wcieleń. Wolałbym zobaczyć bardziej świeży popis możliwości aktorskich. Ale Oscary nie są sprawiedliwe. Halle Berry, Gwyneth Paltrow, Reese Witherspoon... moim zdaniem nie były godne tej nagrody. A Amy? Klasa sama w sobie. Ale przepisem na sukces często jest bycie dosłownym, krzykliwym czy przaśnym.

użytkownik usunięty
kybe

Faktycznie Meryl dostała nominacje z automatu. W Boskiej Florence jest naprawde dobra, ale żeby od razu nominacja to troche przesada. Amy bardziej się należało. Co do Berry i Paltrow to się zgadzam, ale Reese zagrała świetnie i moim zdaniem zasłużyła na Oscara :)

Rudolfo

Zgadzam się z Tobą 100%. Kapitalna rola w nowym początku i świetna w zwierzętach nocy. Te oskary to już coraz większa bzdura.

Rudolfo

Za "Nowy początek" to Złotą Malinę powinna dostać.

Pinto

A gdzie nominacja do Oscara za Nocturnal Animals?????

użytkownik usunięty
Rudolfo

No nie wiem, moim zdaniem niczego specjalnego nie zagrała, aby od razu nominację dostawać :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones