Andrew Lesnie

8,7
3 167 ocen zdjęć
powrót do forum osoby Andrew Lesnie

-przynajmniej w moim odczuciu. Przede wszystkim szeroki plan. Najbardziej podobały mi
się ujęcie jeźdźców(chodzi dosłownie o jeźdźców, nie tylko o rohirrimów) galopujących po
stepach Rohanu a w tle ośnieżone szczyty gór (np. gdy Gandalf, Aragorn, Legolas I Gimli
jadą do Edoras) - coś pięknego.

Okciuk

Zgadzam się, mi też podobały się sceny batalistyczne w Powrocie Króla - gdy Denethor ujrzał armię orków i pokazanie Rohirrimów po tym, jak Theoden krzyczy "Śmierć!"

Okciuk

Zgadzam się, cała trylogia jest wybitnie wręcz fotografowana. Oglądając sceny z "Powrotu króla", np. szarże jeźdźców Rohanu czy Gondoru oraz Gandalfa przeganiającego latające Nazgule - miałem ciarki na plecach, do czego przyczyniła się również muzyka.

Okciuk

Wie, jak wykorzystać piękno Nowej Zelandii

Wojnarukf

Jest jest sporo perełek w autorstwie tego pana np: scena gdy Frodo ucieka przed Nazgulem na barkę na Brandywine, jak Frodo się chowa za filarem podczas walki z trollem w Morii, jak Gandalf podczas walki z Sarumanem jest kręcony przez niego po podłodze... w ogóle co ja się będę rozpisywał. Wszystko są świetne, a najlepsza jest ta jak Gandalf z Eomerem przybywają z odsieczą do Helmowego Jaru w promieniach wschodzącego słońca. Najbardziej epickie scena w całej historii kina.

karolthas

Nie można jednoznacznie stwierdzić, które ujęcie jest najlepsze. Każde pokazuje co innego, a po za tym - kwestia gustu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones