Andriej Tarkowski

8,7
1 725 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andriej Tarkowski

Czy ktoś może wie czy istnieje kolekcja jego filmów po polsku ?

WalterHofer

Niestety nie. Z tego co mi wiadomo Gutek film wydał "Ofiarowanie", był jeszcze "Stalker", "Rublow" i "Solaris" w pakiecie klasyka kina radzieckiego, ale niestety nigdzie niedostępnej do kupna i marnie wydanej. Filmy jak "Nostalgia" czy "Zwierciadło" w ogóle nie zostały wydane na DVD po polsku - nie mówiąc już o kolekcji.

DarkSpac3

Szkoda. Dziękuję za odpowiedź.

WalterHofer

Zwierciadło da się znaleźć chyba tylko na torentach i to z dużym szczęściem. Nie ma szans na ten film

rider212

Ja mam nagrane Zwierciadło z TVP Kultura.

DarkSpac3

"Stalker", "Rublow" i "Solaris" z edycji "klasyka kina radzieckiego" są już w zasadzie niedostępne. Niedawno widziałem - 100 zł za film.

WalterHofer

Jeśli pytanie nadal jest aktualne. Kiedyś szukając książek natknęłam się na książkę o Rublowie. Dołączona jest do niej płyta i z tego, co widzę oferta nadal jest aktualna. http://www.taniaksiazka.pl/andriej-rublow-mistrz-niewidzialnej-strony-dvd-turczy nski-andrzej-p-272070.html

Szizuko

O dziękuję bardzo za informację. Nie wiedziałem o tym wydawnictwie :)

WalterHofer

Proszę bardzo :-)

Szizuko

Miałem przyjemność przeczytać - sama książka jest nawet ciekawa, polecam. Filmu koneserom zachwalać nie trzeba ;)

AdrianKorzeniewski

O, dobrze wiedzieć. Zastanawiałam się nad kupnem tego zestawu, ale przeczytałam opinie, że sama książka o Rublowie jest nudna w porównaniu do filmu. Ja polecam utwór Jacka Kaczmarskiego - Rublow.

Szizuko

Nie jest to arcydzieło literatury, uściślając. Startu do genialnego filmu Tarkowskiego nie ma, ale dla osób zainteresowanych życiem artystów i duchownych XIV i XV wieku, kulturą rosyjską, mistyką, społeczeństwem wyniszczanym przez politykę kniaziów i najazdy mongolskie, jest to dosyć przyjemne przedłużenie obcowania z tym klimatem.
Gwoli utworu Jacka - "Rublow", Box 36 CD i wszystkie książki (jego i o nim) dumnie leżą u mnie na półce, polecam również wszystkim jeszcze nieprzekonanym do genialnego poety :)

AdrianKorzeniewski

Literatury rosyjskiej nigdy mało, a i z historią Rublowa też na pewno kiedyś się zapoznam, jeśli mi życia i czasu nie zabraknie na czytanie tych wszystkich historii :-) Zazdroszczę takiej ładnej półki. Cóż, tacy artyści już nie trafiają w "gusta" ludzi. Ale może ktoś się znajdzie, też polecam.

Szizuko

W tematyce polecam jeszcze mini biografię-album Michała Ałpatowa "Rublow" dostępna w bibliotekach, łatwiej jest podejść głębiej do aspektu, którym zajął się Tarkowski. Sporo dzieł Rublowa na ładnych ilustracjach. Pomogła mi trochę w zrozumieniu jego arcydzieła ;)
Prawdziwa sztuka zawsze się obroni, niezależnie od czasów :)

użytkownik usunięty
WalterHofer

Taka kolekcja nie ma sensu. Kto go kupi w tym kraju, który z roku na rok jest coraz głupszy? Lepsza jest kolekcja - Najlepsze komedie ostatniej dekady, to się przynajmniej sprzeda ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones