Andriej Tarkowski

8,7
1 736 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andriej Tarkowski

Hej

Chciałem sobie w wakacje obejrzeć filmy Tarkowskiego. Posiadam:
1 Nostalgie
2. Andrej Rublow
3. Zeralko
4 Solaris

Które jeszcze polecacie i w jakiej kolejności je ogladać czy tak jak byly produkowane?

pietras_pio

Myślę, że kolejność nie ma tu większego znaczenia, ale jakbym musiał już wybierać to starałbym się oglądać chronologicznie.
Godny polecenia na pewno jest każdy film Tarkowskiego. Osobiście moim ulubieńcem jest "Solaris";P

pietras_pio

To wyżej to tylko średni Tarkowski. Prawdziwe mistrze ("Stalker" i "Ofiarowanie") przed tobą - lepiej zostaw je sobie na koniec...

pietras_pio

W/g mnie warto zaczać od krótkich metraży: "Zabójcy", "Dzisiaj przepustki nie będzie", no i przedbłysk przed "Dzieciństwem Iwana"- "Walec drogowy i skrzypce"...
pozdrawiam:)

użytkownik usunięty
pietras_pio

Do tej listy dołącz "Ofiarowanie" i "Dziecko wojny", a będziesz mieć solidne kino przed sobą. Ja też bym
poleciła zacząć chronologicznie, krótkometrażówki możesz zostawić sobie na koniec. Geniusz Tarkowskiego
wypłynął w obrazach pełnometrażowych. Dla mnie numery jeden to "Nostalgia", "Ofiarowanie" i "Andriej
Rublow", którego wreszcie niedawno doczekałam się na dvd!
Przyjemnego oglądania! Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones