Andriej Tarkowski

8,7
1 732 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Andriej Tarkowski

Ostatnio jakieś sceny widziałem jego filmów, i ten 1-wszy o tym dziecku. Natomiast praktycznie nic nie wiem o nim. Dlaczego uważany jest za taką wybitną postać? Z tego co się orientuje to taki drugi Kieślowski, ale...Tarkowski chyba posługuje się o wiele głębszymi i ciekawszymi metaforami egzystencji ludzkiej. Czy bardziej skupia się na człowieku, na jednostce niż robił to Kieślowski ?

Wielki_ted

Proponuje zacząć oglądać filmy Tarkowskiego a sam będziesz mógł odpowiedzieć sobie na to pytanie.

kucuser

Idziesz na łatwiznę bo samemu specjalnie nie jesteś w stanie ująć jego filozofii w jakiś ciekawych zdaniach. Zresztą założe się że wyjątkiem nie jesteś, bo jego filmy (widzialem jeden) są tak trudne do przełknięcia (w atrakcji, emocjach) jak szklanka wódki jednym łykiem.

Wielki_ted

Ująć filozofie Tarkowskiego, a to dobre.
Masz tyle analiz, recenzji na temat filmów Tarkowskiego itp. a pomimo tego zakładasz bezsensowny temat, dlatego odpisałem ci zamiast tracić czas żebyś zaczął oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones