Andriej Zwiagincew

Andriej Pietrowicz Zwiagincew

8,4
1 016 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andriej Zwiagincew
GhostFace

mam nadzieję, że nie skręci na złą drogę i nigdy tego nie uczyni

KYRTAPS

twierdzisz że horror musi być podrzędny?. Wiadomo robi inne kino, ale ten jeden horror by mu nie zaszkodził...ma gość skillsy

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Jimmy

zdaję sobie sprawę że nie jest to gatunek zacny i być może nawet "nie przystoi" tak zacnemu filozofowi kina jak Andriej, ale nadal czekam na horror, zobaczycie kiedyś go zrobi...

GhostFace

a tak generalnie to nie jestem fanem gatunku, lubię tylko perełki w stylu "Dziecka Rosemary" czy "Lśnienia" i na coś takiego od Zwiagincewa liczę.

GhostFace

"mam nadzieję, że nie skręci na złą drogę i nigdy tego nie uczyni"

Typowy snob filmowy nam się objawił w tym momencie.


R.Scott, Polański, Kubrick, Coppola udowodnili, że horror może być arcydziełem. Zwiagincew w "Wygnaniu" pokazał, że potrafi budować napięcie i jak dla mnie mógłby wyreżyserować horror.

La_Pier

Porównywanie Zwiagnicewa do takich wyrobników, jak Scott, jest co najmniej
nietrafione.

KYRTAPS

No tak, jakże to, przecież Zwiagincew jest Bogiem kina.

La_Pier

Który zsyła gromy na takich niewiernych, jak La Pier.

KYRTAPS

Co jak co, ale Zwiagincew jak na razie pretenduje to bycia bogiem kina. Zrobił jeszcze mało i czekam niecierpliwe na jakiekolwiek informacje na temat jego filmów (ktoś coś wie?), ale 2 filmy które zrobił są absolutnymi arcydziełami na skale światową i mierzyć je trzeba skalą całej historii kina w ogole.

Porównania go do Scotta czy Polańskiego są co najmniej zabawne :)

szczawik151

Nie bądź śmieszny. Przy Ridley'u i Polańskim, Zwiagincew póki co jest nikim.

La_Pier

Śmieszne to są co najmniej artystyczne dokonania Radley'a.

KYRTAPS

Śmieszne są tylko dla takiego snoba filmowego jak ty.

Aha, i chciałbym się dowiedzieć, w którym miejscu ja porównywałem Scotta i Polańskiego do Zwiagincewa, bo sobie nie przypominam i nie widzę.

La_Pier

Zapoznaj się ze znaczeniem słowa "snob".
Mi ono dużo bardziej pasuje do Ciebie.

KYRTAPS

Znaczenie tego słowa doskonale znam. Jedno z nich idealnie pasuje do twojej postaci.

szczawik151

TOP 5 filmów Zwiagincewa! Podawajcie swoje typy!

Moje to:
1. Powrót 10/10
2. Wygnanie 9/10

GhostFace

Kryptas trochę za bardzo się napinasz, przypominam, że Bergman, von Trier, czy Herzog robili horrory, a tych twórców nie zbijesz komentarzem pt. "horror to komercja". Fakt, że porównania Zwiagincewa do Scotta, czy jak rozumiem Wywiadu z wampirem są nietrafione, ale po co te nerwy?:P

kosa480

Gdzie czlowiek nie wejdzie tam potyczki slowne ;) a tak na serio to horror - jestem jak najbardziej za!

kosa480

"(...)przypominam, że Bergman, von Trier, czy Herzog robili horrory(...)

Tak, tylko trzeba pamiętać, że nie były to czysto gatunkowe horrory, a filmy autorskie (posługujący się jedynie pewnymi technikami właściwymi dla gatunku). Jeżeli mówimy więc w tym sensie, to czemu nie:)
Z tego co wiem Zwiagincew przygotowuje trzy projekty: jeden o ostatnich chwilach Sokratesa, drugi czarno-biały film antywojenny. Podobno najwcześniej zobaczymy niskobudżetowy dramat rozgrywający się we współczesnej Moskwie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones