Andrzej Afanasjew

Andrzej Jan Franciszek Afanasiew

5,0
2 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Afanasjew

Z archiwum Andrzeja Afanasjew
Ważne imprezy z moim udziałem : informacja dla czytających: Filmy , Teledyski , ogniste konsultacje, kabarety, biesiady, spotkania artystyczne, programy TV.

Widowisko TV "Wielobój gwiazd" reprezentant drużyny debiut TV 79r.
Film. "Komedianci wczorajszej ulicy "Prod. Iluzjon 1986r reż. Janusz Kidawa - rola elwer śląski
Serial TV Katowice pt: "Budniokowie i inni" produkcja ."POLTEL KATOWICE 1986-1987r
reż. Janusz Kidawa- rola Andrzejek hulaka Kowolik
Film. "Sławna jak Sarajevo"1987r.film kinowy reż. Janusz Kidawa-rola partyzant 1,ślązak 1
Serial TV " Korzenie i skrzydła-Rodzina Kandelów"1987r.reż Zbigniew Chmielewski rola fakir z festynu
Film. "Latające machiny kontra Pan samochodzik" film kinowy. 1990r.reż Janusz Kidawa rola pirat
Film "Dwa pawie na złotych sznurkach"1988 r. reż. Piotr Skrzynecki rola postać z tłumu fakir z Jarmarku
TV Premiera Filmu "Dwa pawie na złotych sznurkach" Pałac pod Baranami" Bal Pod Pawiem" aktor wykonawca
TV Katowice "Kantyczki Śląskiej Kapeli Regionalnej" uczestnik wykonawca utworów, scenek, monologów
TV Katowice "Święta Trybuny Robotniczej" wraz Śląską Kapelą Regionalną
TV Katowice teatr TV reż. Włodzimierz Pawlak "Solidne przedsiębiorstwo" Haszka rola- amant z widowni.
TV Katowice teatr TV reż. Włodzimierz Pawlak "Opowieść kryminalna" Haszka rola- kelner
TV Przemyśl "Ogólnopolski przegląd kapel" 1 miejsce wraz z Kapelą Chłopcy z Bieda szybów oraz indywidualne wyróżnienie za tekst piosenki oraz inscenizacje scenek dawnych śląskich podwórek według reż. Andrzej Afanasiew
Bajka TV1 "Opowieści górskiego potoku"1988r.reż Leszek Staroń rola Królewicz
.Teatr TV "Gdzie diabeł nie może"1988r.reż Włodzimierz Pawlak rola policjant
Teatr TV "Bezgrzeszne lata Kornela Makuszyńskiego"1988r.rola osiłek z 7 klasy napastnik reż. Włodzimierz Pawlak
TV Praga "Święto TV Ostrawa" piosenki , skecze, monologi, A.A oraz Śląska Kapela Regionalna. Serial
TV2 "Święta Wojna" rola góral z fantazją , Mikołaj oszust, kierowca.2001r
Inscenizacja TV "Hołd Pruski" scenka , kuglarz królewski ,połykacz ogni 1991r.
Dokument TV reż. Kabaret Długi "To jest Fama" rola student samospalenie"1990r.
Dokument TV reż. Andrzej Chłapecki, Andrzej Afanasiew "Ostatnia noc w Berlinie" sen Ślązaka. Fama 1990r
Program Rozrywkowy TV2 "Love TV" Maryla Rodowicz, Andrzej Rosiewicz, rola tancerz, murarz, młodzież ZMS
Program MDM-Wojciech Mann , Krzysztof Materna gość programu , własne opowieści życiem pisane.
Program TV Katowice "Wieczór sławnych Andrzeji" -gość programu.
Programiki TV POLSAT "Do ucha malucha" reżyser scenek, klaun Hipcio i nie tylko.
Benefis TV2 Jacka Wójcickiego reż. Krzysztof Jasiński - ognisty pokaz
BenefisTV2 Jana Nowickiego reż. Krzysztof Jasiński - ognisty autograf oraz "Ballada o Żabce" autor A.Afnasiew
Benefis TV2 Kazimierza Kutza reż. Krzysztof Jasiński -ognisty cyrk
Benefis TV2 Romana Nowotarskiego reż. Krzysztof Jasiński - taniec z ogniem .
Teledysk TV "MALEO" Noc jest zła" postać -ognisty upiór teledysk TV "Ameryka ,
Ameryka" zespół Józka Bachledy - postać ognista zjawa., narrator
TV Wideo "Elwer szoł" Kabaret RAK" fakir z placu, ballada garncarz A. Afanasiew
TV. Rejestracja spektaklu Piwnicy Pod Baranami ."Pasą się pasą barany wełniane "Teatr Stary" aktor piwniczny debiut 20.02.1989r
TV BBC "Komuno wróć" Piwnica Pod Baranami" 1990R
TV2"Noc Paryska w Krakowie "Piwnica Pod Baranami" aktor uliczny ,połykacz ogni płomienne wróżby.1990r.
TV1"Pochód w Warszawie Komuno wróć, koncert w Kongresowej "Piwnica Pod Baranami" aktor
TV2 "Imieniny Piotra Skrzyneckiego na zamku Przegorzałach" aktor połykacz ogni pirotechnik.1991r
TV2"Bal na Dworcu PKP w Krakowie "Piwnica Pod Baranami" aktor płomienny Klaun dla Piotra
TV2"Imieniny Piotra Skrzyneckiego pod mostem Dębnickim w Krakowie" aktor ognisty pirotechnik 1993r.
TV2"40 lecie" Piwnicy Pod Baranami" aktor dyr. Cyrku ulicznego dla Piwnicy niespodzianka pirotechniczna Smok.
TV2"Koncert Piwnicy Pod baranami dla Piotra Skrzyneckiego" Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
TV2"Życie prywatne Wazów" Spektakl Piwnicy Po Baranami" ogrody Jagiellońskie aktor
TV2"Koncert w Piwnicy Pod Baranami" dla Czesława Miłosza, aktor tam złożyłem ognisty autograf na dłoni poety ogniste pocałunki z moich ust.1989 r.
TV "Powitanie Sławomira Mrożka w Krakowie" koncert w Piwnicy Pod Baranami -aktor
TV2"Koncert Piwnicy Pod Baranami" na rynku w Krakowie aktor Piwniczny,
oraz dla pani Premier Hanny Suchockiej w Piwnicy
TV2"45 Lat kabaretu Piwnica Pod Baranami" Muzeum Lotnictwa w Krakowie
TV 45 Lat kabaretu Piwnica Pod Baranami "Koncert dla Piotra "teatr im Juliusza Słowackiego w Krakowie
TV POLONIA Bilefeld "Miss Polonia Germany 2000"prowadzenie-Moderator A. A
TV Odsłona pomnika Piwnicy Pod Baranami Park Decjusza autorstwa Bronisława Chromego. Tak spełniło się marzenie Piotra, by piwnica miała swój pomnik.
Łezka w oku kręciła się mi kiedy zobaczyłem siebie na słupie zasłużonych dla kabaretu.2000 r.
TV Jajeczka w Piwnicy Pod Baranami artyści piwniczanie oraz goście
TV Opłatki w Piwnicy Pod Baranami artyści piwniczni oraz goście
TV Katowice Benefis Jerzego Cnoty Kino Panorama w Chorzowie 2005r
TV INTERAKTYWNA "PIWNICA ARTYCHA" U Jurka Moskały 2005r
TV Kablowa Jastrzębie Zdrój "Wybory Miss Regionu" prowadzenie A.A,TV Kablowa Racibórz TV Kielce Wybory Miss Lata, program kabaretowy autorski A. A i inne Regionalne
TVp1 Nowy program "Gwiazdy kontra Gwiazdy" reż. Leszek Kumański diabelski połykacz w drużynie "Ich Troje" Maćka Kużajewskiego, Maćka Zegana, Kayi Paschalskiej, Iwony Guzowskiej, prowadziła urocza Kasia Skrzynecka 2004 r.
TVP2 50 lat Kabaretu ?Piwnica Pod Baranami? 29.06.2006 r. Ogrody Archeologiczne w Krakowie
Gliwicki Teatr Muzyczny "Dziadek do orzechów" reż. Zofia Rudnicka oraz Tatiana Kwiatkowska: Udzieliłem konsultacji, nauki sztuk magicznych, wykonałem rekwizyty, efektów pirotechnicznych wykonawcy roli Drosselmeyera Jackowi Nowosielskiemu. TV Katowice, Dyrekcja teatru udzieliła mi specjalne podziękowania po premierze czasie bankietu.
Dla Teatru im Witkacego w Zakopanym udzieliłem nauki ogni i wykonałem rekwizyt aktorce Jadzi Siemaszkowej sztuka "Magbet"
Przez 25 Lat pracy artystycznej pokazywano mnie w telewizyjnych migawkach: TV Polonia, Teleexspresie, Panoramie, Dzienniku TV, Wiadomościach ,Pegazie, programach kulturalnych, Telewizji Regionalnych, BBC, podczas zapowiedzi nominacji Telekamer za najlepsze seriale, teledyski, oraz Wydarzenia Kulturalne.
Udzielił konsultacji do nowego programu TVP2 "Załóż się" poprowadzony przez Annę Popek i Steffena Möllera.
Od lipca 2008 TV Silesia rólki, ballady własne, wytwarza kostiumy i rekwizyty do programu"A nóm sie to podobo"udział już 25 odcinkach


Pozdrawiam
Andrzej Afanasiew staro rodowo sceniczne Afanasjew

28.06.2000 r.godz. 20,00 spełniło się marzenie Piotra Skrzyneckiego jeszcze za życia mawiał że Piwnica powinna mieć swój pomnik,
Wspaniały piwniczny artysta rzeźbiarz Bronisław Chromy zrealizował żartobliwy pomysł Piotra w Parku Decjusza w Krakowie,
gdzie mieści się Galeria Bronisława Chromego, artyści Piwnicy Pod Baranami oraz liczni goście piwnicy po raz pierwszy zobaczyli dzieło.
Artyści , piwniczanie postanowili co rok spotykać się właśnie w miejscu gdzie za życia można zobaczyć żyjących na pomniku.
Piotr dał wiele radości tym co się tego nie spodziewali ,teraz kiedy go niema nadal czuwa nad nami sypiąc magiczny pył na głowy nasze.
Miałem być górnikiem zostałem królewiczem z bajki reż. Leszka Staronia "Opowieści górskiego potoku",
sam nie wiem czym zasłużyłem by, znaleźć się wśród nazwisk odlanych na jednej z podpór magicznych kręgów

2 maj 2005 r.MINISTER KULTURY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ WALDEMAR DĄBROWSKI wyróżnił odznaką pana Andrzeja Afanasiew "ZASŁUŻONY DZIAŁACZ KULTURY".
Wyróżnienie wręczyli w rodzinnym mieście Knurów Prezydent Miasta ADAM RAMS, ZASTEPCA PREZYDENTA mgr KAZIMIERZ KACHEL, PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA TOMASZ REGINEK,
mgr JERZY KOSOWSKI Dyrektor CENTRUM KULTURY W KNUROWIE.
Jestem wdzięczny wszystkim za wyróżnienie mojej pracy artystycznej i kulturalnej w kraju oraz zagranicą. Andrzej Jan Franciszek Afanasiew staro rodowo Afanasjew,

Polykacz

Czy może Panu dostępnić te archiwa? W szczególności:
TV. Rejestracja spektaklu Piwnicy Pod Baranami ."Pasą się pasą barany wełniane "Teatr Stary" aktor piwniczny debiut 20.02.1989r
TV BBC "Komuno wróć" Piwnica Pod Baranami" 1990R
TV2"Noc Paryska w Krakowie "Piwnica Pod Baranami" aktor uliczny ,połykacz ogni płomienne wróżby.1990r.
TV1"Pochód w Warszawie Komuno wróć, koncert w Kongresowej "Piwnica Pod Baranami" aktor
TV2 "Imieniny Piotra Skrzyneckiego na zamku Przegorzałach" aktor połykacz ogni pirotechnik.1991r
TV2"Bal na Dworcu PKP w Krakowie "Piwnica Pod Baranami" aktor płomienny Klaun dla Piotra
TV2"Imieniny Piotra Skrzyneckiego pod mostem Dębnickim w Krakowie" aktor ognisty pirotechnik 1993r.
TV2"40 lecie" Piwnicy Pod Baranami" aktor dyr. Cyrku ulicznego dla Piwnicy niespodzianka pirotechniczna Smok.
TV2"Koncert Piwnicy Pod baranami dla Piotra Skrzyneckiego" Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
TV2"Życie prywatne Wazów" Spektakl Piwnicy Po Baranami" ogrody Jagiellońskie aktor
TV2"Koncert w Piwnicy Pod Baranami" dla Czesława Miłosza, aktor tam złożyłem ognisty autograf na dłoni poety ogniste pocałunki z moich ust.1989 r.
TV "Powitanie Sławomira Mrożka w Krakowie" koncert w Piwnicy Pod Baranami -aktor
TV2"Koncert Piwnicy Pod Baranami" na rynku w Krakowie aktor Piwniczny,
oraz dla pani Premier Hanny Suchockiej w Piwnicy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones