Andrzej Grabarczyk

7,2
3 341 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Grabarczyk

Od paru dni "prześladuje" mnie wspomnienie pewnego serialu, który oglądałam jako dziecko, albo już nastolatka na TVP Polonia, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Z tego, co pamiętam (chociaż nie mam 100-procentowej pewności, że to był on), Andrzej Grabarczyk grał tam ojca głównego bohatera- nastoletniego chłopca i cały ten serial był połączeniem zwykłego serialu opowiadającego historię pewnej rodziny oraz programu do nauki języka angielskiego. Co jakiś czas wspomniany główny bohater, zatrzymywał się w swoich codziennych czynnościach i do kamery tłumaczył zasady języka angielskiego. W pamięci szczególnie utrwalił mi się odcinek świąteczny, w którym ojciec szukał w Wigilię karpia, bo wcześniej zapomniał go kupić i oczywiście miał z tym problem. Jeśli ktoś pamięta tytuł tego serialu, to byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Przeszukałam filmografię pana Andrzeja, ale nie znalazłam niczego podobnego.

Laura_Melody

To był on, jego żonę grała Magdalena Wołłejko a syna Filip Kalczyński, ale to nie był program do nauki angielskiego, tylko program do nauki polskiego dla obcokrajowców - stąd leciał on tylko na TVPolonia. Rodzina nosiła nazwisko Grzegorzewski/a - że niby takie trudne, polskie ;)

Awdar

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie nie za bardzo pamiętałam, o czym to dokładnie było, ale pamiętałam, że na pewno bardzo lubiłam ten program. Coś mi świtało, że chodziło o naukę języka, ale pomieszało mi się, że to był angielski dla Polaków, a nie na odwrót. A pamiętasz jak się nazywał ten program (bo chyba nie "Rodzina Grzegorzewskich")?

Laura_Melody

No właśnie tego jednego szczegółu też nie pamiętam ;)

Awdar

ten serial nazywał się banalnie "Uczmy się polskiego" była tam taka durna piosenka o tym samym tytule "uczmy się polskiego, uczmy sie polskiego, z mamą, z koleżanką, z tatą i z kolegą " :D nie opuściłam żadnego odcinka.... a ten chłopak który grał syna grzegorzewskich..... mmmhmhmmhmmhmmmmmmmm...... ;)

vegetable

;D

Pechowo dla Ciebie Filip Kalczyński nie został w końcu aktorem, tylko skończył warszawską SGH (zdaje się tak jak planowała jego postać z "Uczymy się polskiego" ;)). Jeżeli oglądasz Klan, to ciekawostką jest fakt, że jego rodzony ojciec, Krzysztof Kalczyński, gra tam ojca Zyty, więc teścia syna postaci granej przez pana Grabarczyka ;D

Awdar

też lubiłam ten serial i zastanawia mnie dlaczego go nie ma na filmwebie :(

Awdar

A jak się nazywa aktorka która grała ich córkę ?

urbannul

Pytasz o Martę (imię serialowej dziewczynki, z resztą Grzegorzewscy mieli jedną córkę, więc moje pytanie jest głupie :-) ) ? Jeśli tak, to dziewczynka, która wcielała się w tę rolę nazywa się, nomen omen, Marta, Stefańska.

Mnie zaś ciekawi, jak nazywała się aktorka/epizodystka, która wcielała się w rolę Marty, ale tej "starszej" Marty, sąsiadki Grzegorzewskich (widzę, że tu w imionach pomysłodawcy się nie wysilili :P) - 4:49 (z filmu o linku podanym przeze mnie poniżej). Mam z resztą jakieś dziwne przeczucie, że skądś znam tę dziewczynę (teraz już kobietę :-) ).

https://www.youtube.com/watch?v=9SK33iwH1K0 -> tu jest link do pierwszego odcinka serialu (gdyby kogoś interesowało)

cOOba

Co do Marty to sam chyba znalazłem w napisach końcowych. Dziewczyna/kobieta ta nosi nazwisko Katarzyna Libich (przynajmniej wedle napisów końcowych odcinka), ale nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia, żeby upewnić się, czy to na pewno ona (inna rzecz, że teraz teoretycznie mogła zmienić nazwisko i znalezienie jej pod tamtym nazwiskiem może być trudne, czy wręcz niemożliwe :-) ).

cOOba

Dziewczyna nazywala sie Marta, a mala corka Magda :-) znalazlam te odcinki na youtube, milo powspominac

cOOba

A to nie jest młoda Krystyna Pawłowicz?

Laura_Melody

to sie nazywalo "uczmy sie polskiego"

Laura_Melody

Proszę bardzo: https://www.youtube.com/watch?v=2pIcsFGZzA0

Laura_Melody

chyba klan nie jestem pewien

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones