Andrzej Kijowski

7,4
135 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Andrzej Kijowski

Szczerze pisząc, nie jestem przekonana, czy Andrzej Kijowski ukończył podane w ciekawostkach kierunki studiów. Na pewno był absolwentem krakowskiej polonistyki. Na seminarium - wraz z Janem Błońskim, Konstantym Puzyną i Ludwikiem Flaszenem - uczęszczał do profesora Kazimierza Wyki. Ale o tym dużo by opowiadać. Czytałam książkę Wiesławy Tomaszewskiej "Andrzej Kijowski. Biografia - bibliografia - recepcja", a także "Dziennik" Dedala (pseudonim Kijowskiego), a tam ani słowa ;| Piszę to wszystko nie po to, by dać popis swojej erudycji, która raczej jest wątpliwa. Po prostu pisałam pracę licencjacką z Jędrka i trochę się o nim naczytałam przez ponad rok :D

wuka

Oczywiście to racja. W wolnej chwili może uzupełnię ten profil. Wszystkie wiadomości są w wikipedii i na stronie internetowej http://www.andrzej.kijowski.pl.
Ojciec nie mógł kończyć historii w Warszawie ani filmówki w Łodzi - to są informacje dotyczące Janusza Kijowskiego, który ani mi brat, ani swat - jak go w moim "Opisie Obyczajów w 15-leciu międzysojuszniczym 1989-2004" opisałem.
O Seniorze -też tam opowiadam. ATK czyli junior (też Jędrek).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones