Anne RiceI

Howard Allen O'Brien

7,6
184 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Anne Rice

witam!! czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie tytuły noszą wszystkie części kroniki??
wiem że jest " wywiad z wampirem"
" wampir lestat"
" wampir armand"
"krew i złoto"
"posiadłośc blackwood "
jakie są jeszcze?????

fariatka

ależ ja z przyjemnością podam Ci wszystkie po kolei: tak się składa, że "Kroniki" to moja mała obsesja ;)
"Wywiad Z Wampirem"
"Wampir Lestat"
"Królowa Potępionych"
"Opowieść o Złodzieju Ciał"
"Memnoch The Devil" - (Diabeł Memnoch - jeszcze nie ma w Polsce)
"Wampir Armand"
"Merrick"
"Krew i Złoto"
"Posiadłość Blackwood"
"Blood Cancicle" (Krwawa Kantyczka - chyba jeszcze nie ma w Polsce)
PAA :**

lilith_19

bardzo dziękuje!!! podoba mi się styl pisarki i właśnie zaczynam kolekcję kronik!! wielkie dzięki!! pozdrawiam

fariatka

To może Ci się przyda informacja, że choć na razie "Opowieść o złodzieju ciał" jest bardzo trudna do zdobycia na rynku polskim to już niedługo sytuacja się poprawi. Ponieważ ten tytuł (i jeszcze któreś z tomów kronik) jest w zapowiedziach wydawnictwa Rebis już na luty 2007. No a luty się właśnie zaczął więc książka powinna być dostępna lada moment ;)
Piszę to ponieważ pierwszy trzy tomy dają się zakupić względenie bez problemu, natomiast ceny "Opowieści o złodzieju ciał" osiągają makabryczne ceny na allegro. Warto więc jeszcze troche poczekać i kupić nowe wydanie w księgarni.

Eleonora

witaj!! dzięki , widziałam na allegro te kosmiczne ceny !! dzięki wielkie chyba jednak poczekam aż znajdę to w księgarniach!! pozdrawiam

fariatka

Jeszcze jest fajna książka "Taltos" to jest z cyklu "Dzieje Czarownic z rodu Mayfair" i jest o czarownicach (nie o wampirach) no i jescze pewnych istotach. Wprawdzie to jest chyba trzeci tom, ale akurat go miałam i przeczytałam nie czytając innych i powiem Ci, że naprawdę świetna książka. Więc skoro podobają Ci się kroniki to na razie możesz jeszcze sobie to przeczytać bo akurat to było tak dziko wydane chyba jako jedyny tom z serii i to już ileś lat temu. No i ponieważ nie były dostępne inne tomy to nikt tego nie kupował i ceny bardzo spadły. Na allegro książka ta funkcjonowała po 10 zł (nowa). Nie wiem jak jest teraz, ale książka naprawdę super.
Co do tytułów książek w poszczególnych cyklach (która część jaki ma tytuł) to możesz posiłkować się informacjami ze stron wikipedii - przydatne źródło http://pl.wikipedia.org/wiki/Anne_Rice#Dzieje_Czarownic_z_rodu_Mayfair
pozdrawiam Cię serdecznie i miłego czytania:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones