Asghar Farhadi

7,9
870 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Asghar Farhadi

Jak jest Niedźwiedż za najlepszy fim to chyba i Oscar za Rozstanie pod zdjęciem też powinien
być...??

Rado101

Nie została wprowadzona odpowiednia kontrybucja. W nagrodach wciąż jest napisane, że jest jedynie nominowany.

Rado101

Dokładnie. Ta "rzetelność" na filmwebie zaczyna być regułą.

Rado101

Ale Farhadi nie dostał Oscara za "Rozstanie". Był nominowany za scenariusz, ale przegrał z Allenem. Natomiast Oscar w kategorii film nieanglojęzyczny, w której "Rozstanie" wygrało, jest przyznawany krajowi, z którego film pochodzi - a więc w tym wypadku został przyznany Iranowi - a nie reżyserowi filmu (wiem, ta reguła jest idiotyczna, ale taka jest :)).

Davus

Skoro tak jest, to czemu Pawlikowski ma na filmwebie Oscara za "Idę"?

akira_22

Bo to Filmweb. :)

akira_22

Zresztą wpisz sobie tutaj "Pawel Pawlikowski": http://awardsdatabase.oscars.org/ampas_awards/BasicSearchInput.jsp
Nic Ci nie wyskoczy. Potem wpisz "Poland" albo "Ida" - i będziesz mieć Oscara dla Polski, nie Pawlikowskiego.

akira_22

Gdybyś na bieżąco oglądał galę rozdania Oscarów to dowiedział byś się że Pawlikowski jako pierwszy reżyser otrzymał Oscara na którym było napisane jego imię i nazwisko bo akurat w tym roku po raz pierwszy uznano by wprowadzić taką regułę dlatego też pod jego imieniem i nazwiskiem statuetka się znajduje wcześniej Oscara za film przyznawano narodowi a nie imiennie reżyserowi

maciekb80

Dzięki. Nie oglądałam gali tylko po prostu zdziwiło mnie to jak przeglądałam filmweb.

akira_22

Nie ma za co ;-) . Ja jestem az za nabierzaco i to mnie kiedys zgubi .

maciekb80

Ale jakoś Laszlo Nemes nie ma Oscara na filmwebie ;)

Davus

To jakim cudem facet naprawdę ma Oscara? Wpisz sobie w google grafika "Asghar Farhadi oscar". Ciekawe jak to wytłumaczysz :D

filmowy_laufer

No jak to jakim cudem? Przecież odbierał Oscara za "Rozstanie".
I bardzo możliwe, że ma go na swojej półce.
Ale nie jest (oficjalnie) laureatem Oscara. Laureatem jest Iran:
http://awardsdatabase.oscars.org/ampas_awards/DisplayMain.jsp?curTime=1464290421 029

Davus

Trochę to nielogiczne. Zrobić dobry film, wygrać Oscara, mieć go u siebie w domu, ale wszyscy będą mówić, że nagroda należy do Iranu.

filmowy_laufer

Wiem, że to głupie, ale tak jest. :)

filmowy_laufer

Zresztą wpisz sobie do tej wyszukiwarki "Asghar Farhadi":
http://awardsdatabase.oscars.org/ampas_awards/BasicSearchInput.jsp
Wyskoczy Ci tylko nominacja za scenariusz.
Potem wpisz sobie "Iran" - i będziesz mieć Oscara dla "Rozstania".

Davus

No dobra, ale czemu filmweb uznaje Oscara dla Pawła Pawlikowskiego?

filmowy_laufer

Bo to Filmweb. Zresztą odpowiedziałem już na takie pytanie wyżej użytkownikowi akira_22. Sprawdź. :)

filmowy_laufer

Oficjalnie Pawlikowski nie tylko nie jest laureatem, ale nawet nigdy nie był do Oscara nominowany. (Głupie, wiem, ale taki jest regulamin Akademii.)

Davus

Lekka wtopa filmwebu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones