Axl Rose

William Bruce Rose Jr.

8,4
27 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Axl Rose

... któregoś razu w wywiadzie powiedział że dla Żydów i Polaków nigdy nie zagra. Był w tedy u szczytu formy i nie przewidział że w 2006 kiedy zgaśnie jego sława będzie ratował się koncertem w Warszawie. Szkoda że daliśmy mu zarobić, kasował około 200zł za bilet. Stupido Polakko!

RoBiNN

Domniemane zdanie : "dla Żydów i Polaków nie zagra" nigdy tak naprawdę nie zostało wypowiedziane. Każdy gdzieś to od kogoś słyszał, ale nikt nie wie gdzie i kiedy, nie zostało udokumentowane. Plotka jest powtarzana za każdym razem przez media gdy tylko Axl się w nich pojawia, a tak naprawdę wzięła się od błędnego przetłumaczenia słów piosenki "One in a milion" gdzie padają słowa "Police and Niggers get out of my way...", ktoś Police usłyszał jako Polish =) i wszystko jasne. Na podstwie tych słów można go jedynie posądzić o rasizm, ale to wydaje się jeszcze głupsze gdy pomyśli się o tym, że członkiem GNR był Slash, który w końcu jest mulatem. Poza tym zespół grał razem z Lennym Kravitz'em (również mulat). Na dodatek dali koncetr na początku lat 90 w Izraelu. A co do występu w Polsce. Axl wraz z GNR pojechał w trasę po Europie, zaproszono ich o Polski, więc i dla nas wystąpił. Proste. Koncetr był wspaniały, najlepszy z całej dotychczasowej trasy, tylko przy tej okazji media znowu wyciągnęły tę głupią plotkę.

pin_

"słów piosenki "One in a milion" gdzie padają słowa "Police and Niggers get out of my way...", ktoś Police usłyszał jako Polish =) i wszystko jasne. Na podstwie tych słów można go jedynie posądzić o rasizm"


Ale błąd!!!!
To chyba nie tak :]
To prawda - utwór ten wywołał pełno kontrowersji, ale to nielogiczne przetłumaczyć police na polish. Poza tym polish nie znaczy: polacy. Polak to Pole.
Z moich źrodel wiem, ze to wzielo sie od slow "polished jews" (wypolerowane żydki) - określenie takiego nowobogackiego szpanera w stanach. Jakiś tuman przetłumaczył sobie, że chodziło o polaków i żydów.... "i tak już zostało" cytując "ChNP". pozdrawiam. Let's fuckin' rock!
Nie dajmy się ;-)

contraband

zresztą One In A Million to apel o tolerancję - jest to prosty zabieg artystyczny, gdzie w poszczególnych zwrotkach Axl śpiewa jak rasita, homofob i ksenofob, a w refrenie odpowiada tej personie, że "jest jedną z miliona, niczym spadająca gwiazda... i obyśmy nie płakali przez nią"

contraband

To prawda - utwór ten wywołał pełno kontrowersji, ale to nielogiczne przetłumaczyć police na polish. Poza tym polish nie znaczy: polacy. Polak to Pole."
Polish tez moze oznaczac Polakow bo w jezyku angielski narodowosc mozna okreslic przez przymiotnik od Panstwa np. Irish to sa Irlandczycy

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
contraband

"Polished jews" to kolejna plotka, w angielskim internecie takiego określenia nie ma. Wywiad, w którym miał ten wyraz rzekomo się pojawić, też nigdy nigdzie się nie ukazał.
Źródłem plotki jest oprócz tego czyjegoś misheardu z piosenki prawdopodobnie połączenie kontrowersyjności Axla z ominięciem Polski na trasie w 1992. I tyle.

Ferdas_2

Inne możliwe przyczyny powstania plotki (lecz raczej mało prawdopodobne):
- Konflikt z sąsiadką Axla o nazwisku Gabriela Kantor, która narzekała na głośną muzykę, podczas którego pobili się butelkami, pisało w gazetach (polsko brzmiące nazwisko, lecz nie wiadomo, czy to Polka).
- Porównanie przez Axla swojego dzieciństwa do Auschwitz na jednym z koncertów (lecz 2 lata później Gunsi odwiedzili Izrael, zostali ciepło przyjęci, a koncert był bardzo udany).

Ferdas_2

Edit: Gabriela Kantor jest Węgierką (z jej profilu na Linkedinie). Więc ta możliwość upada.

pin_

Po 1. Koncert był w Rybniku
Po 2. Na tym koncercie założył sobie na plecy nasza flagę, którą na scenę wrzucił mu fan, co wg oznacza szacunek
Po 3. W tym wywiadzie powiedzial "polished jews" co oznacza "błyszczący żydzi"
Po 4. Miał babcie polkę
Po 5. Guns N' Roses grali w Polsce tez w dziewięćdziesiątym którymś kiedy byli u szczytu kariery
Wiec proszę zanim następnym razem cos skomentujesz upewnij sie, ze wiesz o co chodzi :))

pin_

Nie chodzi o słowa piosenki ale o słowa wypowiedziane w wywiadzie. SAM SŁYSZAŁEM I WIDZIAŁEM przed laty. Nie było mowy o nielubieniu ż,,w , no bo jak babuszka pochodzi z polski i jest tej nacji. Powiedział że w życiu nie zagra w Polsce i dla polaków właśnie za to jakoby byliśmy winni i odpowiedzialni za holocaust. POWTARZAM SAM TO WIDZIAŁEM I SŁYSZAŁEM nawet być może w PL tv przed wielu laty. Powiedziałem sobie że w życiu nie obejrzę i nie wysłucham nic z jego udziałem i tyle w temacie i niech mi nikt nie ściemnia o słowach jakiejś piosenki.

Maro62

@Maro62 a ja widziałem jak Boga wieszano na krzyżu. SAM TO WIDZIAŁEM I SŁYSZAŁEM może nawet w polskiej tv.

Maro62

A ja wczoraj widziałem latającego różowego słonia rzygającego tęczą. SAM WIDZIAŁEM I SŁYSZAŁEM.

RoBiNN

Właśnie. Zresztą on sam mówił, że nigdy tego nie powiedział... Ludzie przestańcie. Axl - the best!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
RoBiNN

a bilety za 110, 220, 330(VIP). najwiecej poszlo tych na plyte (110) ;) pozdrawiam :P

PS.
Koncert swietny, zaluj, ze z powodu jakiejs plotki, ktora ktos ci wmowil - nie byles na takim wydarzeniu.

RoBiNN

fan pozerów Cobaina, M. Mansona i Osbourne'a... a nawet jego córeczki:] plus kicz XX w. - zespolik KISS:/ i wszystko jasne...

Axlette

Nie wiedziałem, ze ta głupia plotka o domniemanych wulgaryzmach pod adresem Polaków jeszcze funkcjonuje. Ludzie, on tego nigdy nie powiedział, rok temu był tu w Polsce, grał koncert i miał swietny kontakt z polską publicznościa, by w pewnym momencie wyciągnąc naszą flagę narodową. Przestańcie wierzyć w te plotki, bo sa nieprawdą.

Corleone

ludzie zawsze lubili takie głupie ploty i sensacyjki. to ten typ co lubuje sie we wszelkiego rodzaju brukowych pisemkach. dla nich nieważna jest prawda, tylko to,że narobiło sie trochę szumu.

Axlette

Pozerów?! Dziewczyno, błagam.. oszczędź swojej głupoty. Bo az mi się chce wymiotować.

RoBiNN

Z innej strony nawet gdyby to nie była plotka - ma ktoś żal do niego ?! Ja tam uważam że jesteśmy narodem co najmniej dziwnym. I cieszę się że przyjechał, choćby po to aby ten kraj unormalnić ;)

WEJDER

Nawet gdyby Axl powiedział coś takiego nie zdziwiłabym się. Za co tu niby kochać Polskę? Za dode i innege głupie, różowe lale?
Mało jest dobrych polskich zespołów, które by bardzo daleko zaszły tak jak GN'R... Niby powstają jakieś małe metalowe zespoły ale nikt o nich nawet nie wie...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
aniolek1234

Polished Jews - dokładnie macie racje to polerowane Żydki, nowobagaccy...Ale jakiś osioł źle przetłumaczył i wyszło jak wyszło...
Axl jest zajebisty ma świetny głos i talent...Kto inny miałby taki łeb zeby skomponowac "Sweet Child O' Mine" czy "November Rain"

aniolek1234

Jak już ktoś jest rasistą to raczej nie rozpatruje w jakiej części masz "inną" krew niż on sam.

pin_

"<15 czerwca 2006 na stadionie Legii w Warszawie odbył się koncert Guns N’ Roses, na którym gościnnie wystąpił były gitarzysta i współzałożyciel zespołu - Izzy Stradlin. Axl zaśpiewał, mimo przypisanych mu przez polskie brukowce słów, że

„Dla Polaków i Żydów śpiewać nie będzie”

(wynik zlego przetlumaczenia autora artykulu jednego z brukowcow, ze Axl nie wystapi dla

„Polished Jews”

co oznacza w slangu amerykanskim „Karierowicze”). W utworze ‘Patience’ Axl Rose honorowo zarzucił na siebie flagę Polski.>"

Hank

Swoją drogą Axl ma Polskie korzenie. Wiec wątpie, aby ta plotka była prawdą

pauu_euu

dokładnie też o tym czytałem, a tak poza tym jak czytam te wypowiedzi to mi śmiać się chce, bo wszyscy piszą ciągle o tym samym, nie wiem co wy kopiujecie i potem wklejacie te wypowiedzi, normalnie wystarczy przeczytać trzy pierwsze, a potem wszystko się powtarza;Dhe, he pozdrawiam ;)

sztajner13

słyszałam coś identycznego o eminemie. Nawet jeśli to powiedział to tylko dla szumu, nikt normalny nie powiedziałby czegoś takiego

Diglet

Zgadzam się z tym że Polski nie ma za co kochać ale nie zgodzę się z tym że w Polsce nie ma grup muzycznych znanych poza Polską

RoBiNN

Nie wiem czy ktoś już to napisał, ale Axl powiedział, że nigdy nie zagra dla "polished Jews- wypolerowanych Żydów .To idiom oznaczający wymuskanych fagasów z klasy średniej. Po prostu nie gra na płatnych imprezach okolicznościowych i tyle." Czyli nasi kochani reporterzy nie potrafili dobrze przetłumaczyć, albo zrobili to specjalnie, żeby zrobić aferę.

Mala_Lady_Punk

Axl powiedział, że nie zagra dla "Polished jews" (karierowicze) a nie dla Polish and jews (Polacy i Żydzi) . To taki slang, więc pewnie dlatego źle przetłumaczyli

RoBiNN

A ja słyszałem, że słowa te wypowiedział wokalista "Rage Against the Machine". Axl raczej by tak nie powiedział - ponoć ma polskie korzenie (patrz: Wikipedia). Pozdrawiam

RoBiNN

Cała sprawa wzięła się stąd, że jakis idiota zle przełumaczył jego słowa, a teraz wszyscy sę nakręcają i nastawiają negatywnie ;/ Ludzie poczytajcie troche na ten temat potem sie bulwersujcie.

użytkownik usunięty
RoBiNN

Wręcz przeciwnie - stanął w obronie Polaków i Żydów - twierdząc, że jest mu ich żal.

użytkownik usunięty

Nawet temat o tym założyłam:
http://www.filmweb.pl/forum/MUZYKA/%22Gardz%C4%99+tym+antysemickim+i+antypolskim +pomiotem%22+-+Axl+Rose,1516445

użytkownik usunięty

Ten tekst, o którym mówisz powiedział podobno Enimem, a wypowiedź Axla powiązano z nią.
Axl jest ponoć polsko-żydowskiego pochodzenia, więc byłoby to trochę bez sensu. Nie sądzę by walnął taki tekst - niby to może tylko pozory, ale raczej dobrze patrzy mu z oczu.

polsko żydowskiego pochodzenia ????
gdzie ty to wyczytałaś--w fakcie ????

Haha. Axl jest pochodzenia Polskiego a nie jakiegoś odłamu ludzkiego jakim są żydzi.

loaz

Axl jest świetnym artystą ale lekko niezrównoważonym człowiekiem. Mało ludzi jest w stanie napisać lepsze teksty do piosenek, zwłaszcza ballad. Ogólnie gunsi są moim ulubionym zespołem a zwłaszcza legendarny skład z Axlem, Izzym, Stevenem, Duffem i Slashem. Mam nadzieje ze kiedys znow zagrają razem choć jest to mało możliwe ;/

użytkownik usunięty
loaz

Odwal się nazisto.

Nie chodzi mi o rasizm za który zabijano żydów, nie przepadam za nimi. Co do Guns'ów to jest mój najlepszy zespół rockowy.
Za "November Rain", "NightTrain" "Dont'cry" i wiele innych ma u mnie wielkie uznanie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Gaja_22

"wziasc" LOL
"WYTWORNYCH ŻYDÓW" LOL

nikike

"polished Jews" to slangowe określenie ludzi z "wyższych sfer", różnego rodzaju bogatych snobów i japiszonów.

Elmo_Is_Dead

Na pewno? Coś mnie się wydaje, że to "polished jews" jako "karierowicze" to tylko nasz wymysł. Poza polskimi stronami to określenie jest praktycznie niegooglowalne, na stronach angielskich linkuje tylko do... kilku stron o Holokauście, gdzie oznacza "Polscy Żydzi".
Więc ta teoria raczej nieprawdziwa...

Ferdas_2

nie gugluj tylko sprawdź w słowniku czy nawet głupim translatorze co oznacza słowo polished ;)

Elmo_Is_Dead

OK, tylko jak do tego wszystkiego ma się wyraz "polerowany"? Chodziło mi o to, że taki idiom najprawdopodobniej nie istnieje w j. angielskim.

RoBiNN

U szczytu formy, w 1993, odwiedził Izrael. Trochę nie trafiłeś ze swoją teorią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones