Barbara Białowąs

1,9
1 353 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Barbara Białowąs

Wielka nadzieja polskiej kinematografii. Dzięki takim ludziom mamy szanse na kolejne starcia w oscarowych produkcjach. Michael Haneke, Alejandro G. Inarritu, Giorgos Lanthimos czy też Asghar Farhadi powinni ją podziwiać, a jednocześnie się obawiać tak zdolnej reżyserki!
Życzę Pani, żeby Pani kariera zakończyła się już teraz i żeby budżet PISFu przeznaczano na zdolniejszych reżyserów. Pozdrawiam!

Savio_Dan

Nie rozumiem tej nienawiści skierowanej w kierunku pani Białowąs. Mnie ona bardzo przypomina Andy'ego Warhola. Jego filmy również są niedoceniane przez kinomanów. Obie te postacie z historii kina miały swoją wizję i się jej skrupulatnie trzymały. Powiem więcej, o obu będziemy mówić za kilkadziesiąt lat. Wysoki poziom prowadzony w nurty kina postmodernistycznego przywołuje mi na myśl Quentina Tarantino czy wczesnego Burtona. Pamiętaj że ich też nikt nie doceniał za młodu. Cudze chwalicie swego nie znacie. Według mnie każdy kto może powinien wspierać panią która jest podmiotem naszej rozmowy. Ja jej z całego serca życzę kolejnych sukcesów.

GBD

Ja wcale nie pałam aż tak wielką nienawiścią do Pani Białowąs! Gdyby powstała petycja zwana "Odejście pani Białowąs z polskiego kina" - z wielką chęcią bym ją podpisał. Aczkolwiek nie mam nic przeciwko, żeby ów Pani zajęła się pszczelarstwem czy zielarstwem. Niech sobie żyje. Zapewne po premierze "Big Love" reżyserce jest równie smutno teraz, co Warholowi kiedy został wyśmiany w Cannes ze swoim dziełem. Niewątpliwie będę klaskał na wieść, że p. Białowąs znalazła swoje szczęście u boku biedaka, z którym prowadzi ciucholand i tam odnajdzie swoje powołanie.

Savio_Dan

Pani Basia jak najbardziej powinna pozostać reżyserską lecz osobiście radziłbym jej wyjechać z Polski. To zakompleksiony naród nie potrafiący dzielić radości z dobra narodowego. W temacie kierunków polecałbym Włochy lub Francję, tam docenia się wybitne kino osób odważnie eksperymentujących z technikami przekazu. Może jeszcze Dania. Film w duecie Białowąs / von Trier byłby genialny. "Nimfomanka 3" o ile takowa powstanie powinna być współtworzona z panią Białowąs która może wnieść dużo w tę historię.

GBD

Pani Barbarabara mogłaby wyjechać do nigeryjskiego plemienia Apaczów. Na pewno wiele by się nauczyła i utożsamiła z tymi dzikusami! Może by kamerę zamieniła na dzidę.

Savio_Dan

Dlaczego tak pochopnie dopuszczasz się oceny szanownej pani Białowąs? Z dotychczasowych dzieł kinematografii wnioskuję że jest bardzo inteligentną personą. Żeńska wersja Polańskiego. Z całego serca polecam jej zmienić obywatelstwo i nie przyznawać się do Polski! Kiedy zacznie tworzyć zza granicą świat zobaczy jaką jest kreatorką kultury!

GBD

No to dołączenie do nigeryjskich Apaczów jest świetnym pomysłem! :D

Savio_Dan

A ja nadal jestem za Francją lub Włochami, ewentualnie Dania ale tylko przy możliwości współpracy z von Trierem. Oczywiście jest masa ciekawych kierunków gdzie docenia się prawdziwych artystów np. Japonia czy kraje Arabskie w których pewnie i tak by się odnalazła ze swoją twórczością.

GBD

"ewentualnie Dania" - proszę mnie nie obrażać.
Ja jednak obstawiałbym jakiś obóz pracy na Syberii.

Savio_Dan

Jedyne co Pani Basia mogłaby tam robić to dokształcać te podróby prawdziwych reżyserów jak Bałabanow czy Eisenstein. Wiele by się w tej chwili od niej nauczyli w technice montażu czy konstrukcji fabuły.

GBD

Może Leone by się tak zainspirował jej pomysłami, że powstałby z grobu.

Savio_Dan

Jestem więcej niż pewien że Leone za życia podkradał pomysły pani Białowąs. Widać jego nieudolne próby przemycania elementów fabuły, portrety psychologiczne postaci itp.

GBD

Wiesz co, chyba masz rację. Kurde, trza ten fakt zgłosić filmoznawcom. Ale się ucieszą, że mamy wybitną Polkę!

Savio_Dan

Cieszę się że nawróciłem cię na jasną stronę mocy i że od teraz również będziesz podziwiał jej kunszt.

GBD

" - Co z tego, że Pani film jest naszpikowany cytatami z dzieł, czy z nowofalowych czy z innych ?
- No to znaczy, że trzeba to zauważyć."

Savio_Dan

Bo trzeba to zauważyć, jej pomysłowe i zwinne metody manipulacji popkulturą. Zresztą filmy Leone czy Tarantina są naszpikowane "cyctatami" z jej filmów

GBD

Czytam tę dyskusję po wielu latach i ogarnia mnie niepohamowany śmiech :D

Savio_Dan

Kolego Savio_Dan, za masowe zaśmiecanie forum głupimi hasełkami to ciebie powinni wysłać na Syberię. Nie podoba ci się Big Love? Ok. Napisz raz, jak mężczyzna i po temacie. Ale ty koniecznie musisz rozkręcać dyskusję na poziomie sześciolatka.

Sony_West

Kiedy rekrutacja na wakacje na Syberii?

Sony_West

Dobry wieczór, ja w sprawie tej Syberii. Aktualne?

Sony_West

To był tzw. - uwaga, uwaga! - ż-ż*rt ;// Wiem, zakazane i straszne słowo.

GBD

"kreatorką kultury" - chyba Kreaturą kultury!

DoomsWeek

Dokładnie!

GBD

Wiesz, zauważyłeś ciekawy fakt. Wszyscy ci "chwilowi" artyści jak Warchoł... wstrzelają się w daną niszę, na chwilę, robiąc coś co się chwilę podoba. Zauważyłeś jak twórczość Warchoła jest prostacka? Udało mu się raz, pomieszał sobie kolorki. Jacyś hipsterzy się zachwycili. Warchoł pomyślał, że jest alfą i omegą sztuki... zaczął robić filmy. Mówisz, że są niedoceniane... bo są po prostu kiepskie. To, że coś się raz udało czy osiągnęło się sukces (mizerny) w jednej dziedzinie, nie znaczy od razu, że Warchoł jest wybitnym "reżyserem". Oglądnij fajny film Wyjście przez sklep z pamiątkami. Przejrzysz może na oczy o co chodzi z "awangardową" pseudo-sztuką.

GBD

HAHAHAHAHAHHSHAHAHAHAHAHAHAHAHA

GBD

Ty tak na poważnie?

Savio_Dan

Ty tak na serio?

grzegorz_021

Prawdziwa perła polskiego kina.

użytkownik usunięty
Savio_Dan

Mało tego! Toż to Warhol, von Trier i Tarantino w spódnicy! Ci zmarniali zas*ańcy Eisenstein i Leone to w ogóle beton, nie wart całowania jej postmodernistycznych ciżemek! Bardzo podobała mi się dyskusja. Szczególnie moment, gdy zostałeś "nawrócony" ostatecznie pokazał z kim rozmawiasz. Złoto w internetach. Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones