Barbara Kwiatkowska-Lass

Barbara Kwiatkowska

8,2
2 906 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Barbara Kwiatkowska-Lass

Czy ktokolwiek z filmwebowiczów posiada informacje na jej temat? Jestem w tej pani
zakochana i chciałabym dowiedzieć się o niej jak najwięcej, tymczasem więcej informacji
niż to co mamy na chociażby filmwebie - brak.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie skany z gazet, książek czy cośz trudem wyszperanego w
internecie!
Pozdrawiam osoby, które się nade mną ulitują c:

użytkownik usunięty
autumn girl

Pochodząca z Patrowa k. Gostynia Barbara Kwiatkowska urodziła się 1 czerwca 1940 roku. Jako aktorka zadebiutowała w filmie "Ewa chce spać". Miała wówczas 17 lat. Niestety jej kariera trwała zalewie 10 lat. W 1967 roku wystąpiła w "Jowicie" Janusza Morgensterna.


W latach 1959-62 była żoną Romana Polańskiego. Jej drugim mężem był natomiast Karlheinz Böhm. Owocem ich związku jest Katharina Böhm (47 l.), obecnie znana szwajcarska aktorka. Ostatnie lata życia aktorka spędziła u boku muzyka jazzowego Leszka Żądło.

Barbara Kwiatkowska-Lass zmarła 6 marca 1995 roku w Baldham koło Monachium na wylew krwi do mózgu, podczas koncertu legendy muzyki swingowej Al Porcino. Od dawna chorowała na zapalenie wątroby typu C.

Urna z jej prochami zaginęła podczas transportu, co znacznie opóźniło jej pogrzeb. Ostatecznie aktorka spoczęła na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Mam nadzieję że pomogłam Liso.
Było to napisane w którymś numerze Życia na Gorąco.

autumn girl

Polecam świetne wspomnienie z Newsweeka:
http://kultura.newsweek.pl/taka-byla-pierwsza-zona-polanskiego,54738,1,1.html

autumn girl

Po dzisiejszym seansie "Miłości dwudziestolatków" w Iluzjonie też jestem zakochany. Wow!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones