Barbara Mularczyk

7,0
1 856 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Barbara Mularczyk

Gra Mariolkę Kiepską i uważam że dobrze to robi. Kogo byście chcieli? Elizateth Taylor? A poza tym uważam, że mimo, że gra dresiarę i młocicę, jest całkiem sympatyczna. Podejrzewam, że wewnątrz jest miła i ciepła i wcale nie jest prymitywna. A Kiepscy, to nie rodzinka inteligentów.

wybrzydzacz

Tu nie chodzi o to, KOGO ona gra, tylko JAK tego kogoś gra. Otóż, Mularczyk W OGÓLE NIE GRA. To niemożebne beztalencie totalne. Aż człowiek jest zażenowany, jak na nią musi patrzeć.

robokopo

A jak ma według ciebie grać? Jak Nina Andrycz? Nie przesadzaj, gra wystarczająco dobrze. W którymś z odcinków widziałem także jak tańczy i śpiewa. To robi również całkiem nieźle (w przeciwieństwie do tej "Jolasi" "Cyca", której cały "talent", to te rąbnięte fryzury). Całkiem fajna dziewczyna i lubię ją oglądać.

wybrzydzacz

Jak ma grać? Tak ma grać, żeby to można nazwać grą, a nie bezwiednym miotaniem się. Nie interesuje mnie, jak ona śpiewa i tańczy, ani jak wygląda nago. Ona publicznie chce funkcjonować jako aktorka, więc musi się liczyć się z tym, że pod tym kątem będzie oceniana. Co to w ogóle znaczy "fajna dziewczyna". Jak ktoś jest fajny, to znaczy, że już nadaje się do grania?

robokopo

Dobra gra właśnie polega na tym, by nie było widać, że gra. Nie twierdzę, że Mularczyk jest wybitną aktorką, ale akurat w po Kiepskich niczego nie można powiedzieć więc twoje czepianie się jest tylko czepianiem się, bo jej nie lubisz. A o śpiewie i tańcu wspomniałem bo dobrze wykształcony aktor powinien to robić, jak i mieć umiejętności inne, jak np jazda na koniu, szermierka. Po tym widać, że Mularczyk nie jest naturszczykiem. I gdzieś ty widział(-a) miotanie się? Ona jest wyjątkowo spokojna i prawie jej nie widać.

wybrzydzacz

Błąd. Nie znam jej, nie mogę jej nie lubić. Bredzisz. Dobra gra polega na tym, że ktoś wiernie oddaje emocje. U Mularczyk nie ma ich śladu. Ona nie jest naturszczykiem. Ona jest cwaniarą wsadzoną tam przez swojego tatusia. Cwaniarą, która nie ma za grosz honoru, bo sama dobrze wie, jakim dnem jest, a jakoś nie widać, żeby miała rezygnować. Wiedzą to też scenarzyści, którzy nie dają jej dłuższych kwestii, bo to byłby pogrom. Zniknięcie z ekranu tego serialu. Jak na razie jest tylko zniesmaczenie tym aktorskim dnem.

robokopo

Skoro jej nie znasz, to dlaczego się wypowiadasz i jakoś wiesz, kto ja tam wsadził, kim ona jest i co by było gdyby? Typowy (-a) zawistny ociekający jadem polaczek.

wybrzydzacz

Wypowiadam się tylko o jej "aktorstwie". Skoro występuje publicznie, to musi się liczyć z krytyką.

robokopo

Jasne, zmieszać z błotem każdego, kto się pokazuje publicznie. A co!! W łóżku ci nie wychodzi? I jak tu kochać ludzi?

wybrzydzacz

Gówno ci do tego. Ona występuje publicznie i jest oceniana. Może się wycofać, może nie pokazywać tego swojego "aktorstwa", nie będzie krytyki.

robokopo

Ugryź się w zadek. Może ci ta zawiść przejdzie.

wybrzydzacz

Litości! Ona jest sztuczna, nie ma gry aktorskiej. Właśnie Cycu i Jolasia są dobrzy w tym co robią, a ona niestety nie...

wybrzydzacz

wg mnie nadaje się do tej roli, jest zwykłą dziewczyną, a gra "od niechcenia", bo taka jest po prostu rola Marioli.

ginger_girl

Błąd. Mularczyk w ogóle nie gra. Ona się miota jak pijana po ekranie i coś usiłuje, ale je nie wychodzi. A nie wychodzi jej dlatego, że nie ma ZA GROSZ talentu. Totalne beztalencie. Dno i muł.

robokopo

Oj przestań pieprzyć. Nie masz podstaw do oceniania talentu na podstawie tej roli, której prawie nie ma. Dno i muł to sam jesteś.

wybrzydzacz

Strasznie logiczne... Ja mam przestać, bo nie mam podstaw, ale ty nie, bo ty masz podstawy. Gratuluję!

ginger_girl

Dokładnie tak!

ginger_girl

Gra tak jak umie, czyli nijak. Niestety w polskich serialach to nie rzadkość, że ktoś gra sztucznie.

ginger_girl

z tym się zgodzę.

wybrzydzacz

Fajna jest i pasuje do serialu, rzeczywiście nie wiadomo dlaczego się jej czepiają

witmannn

Nie wiadomo dla ciebie. Czepiają się, ponieważ w Mularczyk nie ma ani śladu aktorskiego talentu.

A "fajnych" to jest wiele rzeczy... Co wcale nie znaczy, że coś "fajne" w jednym miejscu, jest "fajne" w drugim...

robokopo

Ale on anie gra w Hamlecie, czy u Felliniego tylko w wesołym sitcomie, do którego świetnie pasuje, aktorsko daje radę i bez niej Kiepscy nie byli by już tacy sami.

witmannn

Absolutnie się z tym nie zgodzę! ONA W OGÓLE NIE DAJE RADY! To piąte koło u wozu. Jej występy są żenujące. Żenujący przykład całkowitego beztalencia aktorskiego, które ma czelność męczyć ludzkość swoim beztalenciem. Bez babki Kiepskiej (która grała świetnie) jakoś się świat nie zawalił. Wywalenie Mularczyk jest dalece wskazane.

robokopo

To mamy różne zdanie. Mariolka wg mnie i wielu sympatyków tego serialu idealnie się wpasowuje w akcję, pamiętam odcinek Kiepscy dają czadu jak tylko gestem ręki i mimiką potrafiła idealnie oddać to, o co chodziło. Jak jej nie lubisz to trudno, ja ją w tym serialu lubię bardzo

witmannn

W ogóle mnie to nie przekonuje. Mularczyk w ogóle nie umie grać. Nie ma talentu nawet w śladowych ilościach.

robokopo

To twoje zdanie, moje jest inne i tyle, wg mnie jest idealna do swojej roli i nie widzę żadnego powodu, żeby twoje czy moje zdanie miało być obowiązujące. jak jej nie lubisz to jej po prostu nie oglądaj

witmannn

Ja jej nie nie lubię, ponieważ jej nie znam. Krytykuję jej występy w Kiepskich, ponieważ swym TOTALNYM BEZTALENCIEM ich niszczy. Nie bez kozery jej wejścia są krótkie, tak samo jako kwestie. Myślę, że reżyser i scenarzyści (oraz w ogóle wszyscy oprócz jakichś ślepców lub niedoświadczonych widzów - do których ty należysz) to doskonale widzą i stąd ta ograniczona jej rola. Podobnie jest z jej filmografią. Przecież nikt by się nie odważył jej zaangażować. No, chyba żeby był "przykaz" - tak jak to ma miejsce moim zdaniem w Kiepskich. Niestety, Kiepscy to mój ulubiony serial komediowy, dlatego jestem niejako zmuszony do męczarni przy oglądaniu tego BEZTALENCIA.

robokopo

Ja nie cierpię tzw mądrali, którzy mają o sobie "WIELKIE" mniemanie, uważają, że tylko ich zdanie ma jakąkolwiek wagę a każdy kto sadzi inaczej jest "niedoświadczonym" widzem... Otóż doświadczony widzu - Basia jest amatorką, gra tylko krótkie wejścia, bo gra tam wielu aktorów pierwszoplanowych, a odcinek trwa tylko 20 min i nie ma gdzie pokazać co potrafi, aczkolwiek miała kilka naprawdę niezłych wejść bo znam WSZYSTKIE odcinki Kiepskich (niektóre na pamięć doświadczony widzu) i dla mnie jest jednym z symboli tego serialu. Może ktoś ją zaangażuje, a może nie, ale nikt nie musi, mnie ona w Kiepskich zupełnie wytarczy

witmannn

Ty nie cierpisz "mądrali"... A siebie ścierpisz?

Nie interesuje mnie, kim ona jest. Interesuje mnie, JAK on gra. A gra TRAGICZNIE. To jest jedno wielkie aktorskie DNO!

robokopo

Według mnie Basia fajnie grała Mariolke za czasów Okiła, ale gdy stery przejął Yoka to kompletnie zniszczył tę postać. (i nie tylko Mariolkę) Z wesołej, szalonej nastolatki, stała się zrzędliwą ciotką. Ferdka zamienili w zgryźliwego dziada, a z Boczka zrobili upośledzonego umysłowo debila.

Crockett

Cóż, z Mularczyk nie da się nic zrobić, ponieważ nie posiada talentu aktorskiego za grosz.

Crockett

To prawda, ale to sprawa właśnie reżysera, żeby z aktora wyciągnąć co trzeba

robokopo

Jak już napisałem w innym poście - pisanie o innym człowieku napastliwie per "dno" raczej osłabia siłę wypowiedzi, a na pewno jej nie wzmacnia i jest poza tym niekulturalne, dodatkowo nie najlepiej świadczy o człowieku posługującym się takim językiem. To tylko młoda kobieta, której ani nie utrzymujesz, ani jej za nic nie płacisz. Nie oglądaj jej i luz, a wykrzykiwanie tutaj w kółko dno, dno, dno jest ... no comments

witmannn

Ach tak? To jak mam ocenić denne aktorstwo? W ogóle nie można powiedzieć, że ktoś jest aktorskim dnem? Ja nie mówię o niej nic personalnego. Mówię tylko o tym, jak gra, a mam do tego prawo, ponieważ ona robi to publicznie. Swoje rady sobie wsadź. Nie są mi one potrzebne.

robokopo

Wiem, takim "najmądrzejszym z mądrych" nie wolno radzić, bo przecież "wiedzą wszystko najlepiej" - nie ma jak to "prawdziwy" inteligent na forum... nic tak nie odzwierciedla "inteligencji" jak chamski i prostacki jezyk

witmannn

Myślę, że nikt by nie zauważył braku Mariolki :)

webkosz

Oj, prawdziwi fani przywiązani do serialu na pewno. Ona jest częścią tej rodziny:)

wybrzydzacz

Jak to Ferdek mówi, "a d...a tam" :P krytykanci zawsze się znajdą, tak samo i jak i wielbiciele. Ja tam akurat wczesną Mariolę lubię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones