Barbet Schroeder

6,8
297 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Barbet Schroeder
DrBunny

hehe, widzę że ktoś tu czytał "Hollywood" ;)

baron666

Jak najbardziej. Przeczytałem wszystkie książki Bukowskiego, które zostały wydane w Polsce i muszę przyznać, że największe wrażenie wywarły na mnie "Z szynką raz!" i "Najpiękniejsza dziewczyna w mieście".
Przed obejrzeniem "Barfly" przeczytałem "Hollywood" i to był bardzo dobry ruch. Obawiam się, że film wiele straciłby w moich oczach, gdybym wcześniej nie zapoznał się z paroma historiami związanymi z produkcją. A Jon Pinchot i François to moje dwie ulubione postaci.

DrBunny

"Hollywood" to świetne uzupełnienie "Barfly", niezwykle ciekawy opis kulisów powstawania filmu. Historie tj. o nogach Faye czy okularach z palemkami Mickey'a to prawdziwe smaczki. Osobiście nie wyobrażam sobie tego filmu utrzymanego w innym klimacie, z inną obsadą. I choć po latach Mickey nazwał Barbet'a "dupkiem" to obaj wykonali tu kawał dobrej roboty. Natomiast "Hollywood" samo w sobie byłoby dobrym materiałem na film. Modyfikacja nazwisk ikon pop-kultury to znakomity zabieg i pewne wyzwanie dla czytelnika: Wenner Zergog, Ramona, Francis Ford Lopalla... ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones