Bartosz Paduch

6,6
42 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Bartosz Paduch

W wywiadzie powiedział: ,,Środowisko filmowe jest raczej liberalno-lewicowe, a ja wierzę w niezależność i możliwość powiedzenia tego, co chcę. Nikt mi nie będzie mówił, co można a czego nie można nakręcić. Działam na własny rachunek".
Lewacki totalitaryzm panuje w środowisku filmowym. Jaka jest kara od tych totalitarystów tłumaczy B. Paduch na przykładzie filmu ,,Smoleńsk" (przy którym był drugim reżyserem): ,,Chciałem więc pomóc przy filmie, który nie miał prawa powstać w tamtych warunkach politycznych, z przekory, czyli na pohybel ówcześnie rządzącej partii. Z drugiej strony to był mój świadomy wybór i to było ciekawe doświadczenie, dla mnie jako II reżysera. Otrzaskałem się z planem, prowadziłem zdjęcia. Część ekipy bała się, że już nigdy nie dostaną pracy w branży, bo pracowali lub zagrali w tym filmie. Próbowali się więc kamuflować, była na nich ogromna presja środowiskowa".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones