Basil Rathbone

Philip St. John Basil Rathbone

7,9
1 051 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Basil Rathbone

Choć moja przygoda z serią filmów o Holmesie dopiero się zaczyna uwazam, że Rathbone jest rewelacyjny w tej roli i stanowi duzy atut tych filmów. I chyba z tej roli go najbardziej zapamiętam, mimo, iz widziałem go jeszcze w paru innych filmach, gdzie udowodnił, że nie przypadkiem trafił do filmu.

Doe

Margaret Mitchell wskazywała Basila Rathbone'a jako Retha Butlera do filmu "Przeminęło z wiatrem". Mam wrażenie, że nie była to wcale zła kandydatura ( ale nie wzięto pod uwagę tej sugestii).

użytkownik usunięty
bazoro

O, ciekawe. Ale szkoda że nie wzięto pod uwagę tego pomysłu. Ten pan byłby o wiele lepszy byłby od Clarke'a Gable'a. Poza tym pasuje mi bardzo do ról bohaterów z powieści sióstr Bronte i innych tego typu historii. :)

bazoro

Clarke Gable w tej roli mi się w ogóle mnie podobał w przeciwieństwie do Leigh,de Havilland,Howarda.Był czarną owcą w obsadzie,on nie grał on wystepował gwiazdorząc i był sztuczny jak podrobiony dolar.O wiele lepszy w tej roli był Timothy Dalton w nieudanej kontynuacji z 199bodajze4 roku "Scarlett"-to była jedyna zaleta tego filmu.Rathbone w oryginalnym PzW też byłby o wiele lepszy!

Doe

Sherlock wg mnie NAJLEPSZY!

użytkownik usunięty
dzonydep

Jako, że wpis stosunkowo świeży, to domyślam się, że nie tylko ja oglądam obecnie "Sherlocków" na Stopklatce. ;)
Oczywiście zgadzam się z Wami.

Doe

Jak dla mnie to najlepszy Holmes. Widziałem wiele adaptacji i ta z nim była najlepsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones