Beata Tyszkiewicz

Beata Maria Helena Tyszkiewiczówna-Kalenicka

7,8
15 212 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Beata Tyszkiewicz

Całe życie "profesor" i ta hrabina pracowali na swój dorobek i szacunek a na starość jak już kostucha w okno im kołacze robią wszystko by to zaprzepaścić złośliwością i krytyką wobec bliźnich.
Brak jakiejkolwiek konstruktywnej krytyki tylko przygłupie epitety i włażenie w tyłek ludziom którzy są trendy...
.

Jordan66

Oj poczytaj troszeczkę o Bartoszewskim jego życiu i tym co robił bo z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że pojęcia o czym piszesz.
A co Pani Tyszkiewicz mamy podobne zdanie.

Pozdrawiam

Jordan66

Nie wiem czemu piszesz "profesor" w cudzysłowie. Bartoszewski, jako postać i jego biografia chyba są Ci obce.

forever

Bo Bartoszewski nie jest w 100% profesorem takim normalnym... tylko dostał potem takie tytuły, ale nauki nie ukończył.

Zygfryd666

"nauki nie ukończył"?! A jaką naukę trzeba ukończyć żeby być profesorem; takim normalnym; bo nienormalnym już nie; takim ze średnią 100% albo większą?

ekitan84

Żeby być profesorem, to trzeba być prof. dr hab., czyli trzeba skończyć studia magisterskie, potem obronić doktorat, potem zrobić habilitację...a potem jeszcze długo "nic nie robić", żeby dostać profa belwederskiego od prezydenta...Jesteś profesorem zwyczajnym.
Można być też profesorem uczelnianym, np. prof.Akademii Medycznej dr hab. Jan Nowak.

Bartoszewski jest dokładnie takim samym profesorem jak Lepper...Tyle, że Andrew na Ukrainie, a Bartoszewski dostał od niemców za popr.polityczną.
To są "profesory" z nadania jakiejś tam pseudo-uczelni Wszystkiego Najlepszego...Bartoszewski nie ukończył studiów...
Tak więc takim jest profesorem Bartoszewski, nie na 100%, a na 0%, jasne? Taka jest prawda...przykro mi.

Został też po kilku miesiącach zwolniony z Oświęcimia...Pewno dostał L4? ;-) Wielki "autorytet".

ps- Nooo mamy jeszcze profesorów szkół średnich...;-)

lisoszakal

Bartoszewski został zwolniony z Oświęcimia dzięki staraniom Polskiego Czerwonego Krzyża.

A co do jego wykształcenia - nie papierek świadczy o człowieku, tylko jego dokonania.

Jeśli znasz mniej znane fakty z jego życia, które umniejszałyby jego popularności - napisz je, chętnie je poznam (moja wiedza na temat Bartoszewskiego jest pobieżna, więc chętnie ją uzupełnie. Zaznaczam, że to nie jest prowokacja, po prostu chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej o nim).

buzor

Jego dokonania są mocno naciągane, a przeszłość mocno nie jasna.

Dzięki staraniom PCK został zwolniony z więzienia po pół roku.....no comment. Czy wiesz, że to są kpiny?
Żydów po prostu niemcy nie zwalniali z Oswięcimia i nawet papież nie mógł pomóc. Ciekawe czym się "zasłużył", a może z racji krótkowzroczności albo alergii na pluskwy?

ps- więźniem Oświęcimia i bohaterem, autorytetem to był rtm.Witold Pilecki.

lisoszakal

Hmm... to nie są fakty. Widzę, że jednak nic konkretnego nie możesz mi powiedzieć o jego zwolnieniu z więzienia, wolę więc pozostać przy oficjalnej wersji, która wydaje mi się bardziej wiarygodna.

buzor

To co robisz teraz, w pokerze nazywa się blefowaniem...

Udowodnij mi, że to nie są fakty, a wszystko odszczekam!

A jaka jest oficjalna wersja? Ta, którą przedstawia "profesor"? Don't think so...




ps- Jakim cudem będąc Żydem można było zostać zwolnionym z Oświęcimia po paru miesiącach przez PCK?
Pytam...Stwierdzono u gościa depresję, czy katar?

lisoszakal

To co napisałeś na temat zwolnienia z oświęcimia Bartoszewskiego to nie fakty, tylko domysły. Jeśli nie wierzysz, że stało się to staraniami PCK, to w jaki sposób do tego doszło według twoich źródeł?

A poza tym nie blefuję w żaden sposób bo wcale nie zależy mi na rehabilitacji Bartoszeskiego na tym forum ani gdziekolwiek indziej. Drążę ten temat z czystej ciekawości. Najcześciej podawana jest jednak wersja o staraniach PCK o zwolnienie Bartoszewskiego. Czy zatem wszystkie źródła informacji (może nie wszystkie ale zapewne większość) kłamią?

buzor

Myśl! Myślenie ma przyszłość!

Zwolniono "profesora" właśnie dzięki staraniom PCK...Dokładnie się z tym zgadzam! Nie snuję żadnych innych domysłów, gdż to jest oczywisty fakt!

Problem polega na tym, że tylko "wybrani" i "zasłużeni" mogli zostać zwolnieni przez PCK /innej możliwości i tak nie było/


Powtarzam- "profesor" /ale już nie doktor habilitowany :-))))))/ został zwolniony przez PCK- zawsze to powtarzam!!

Pytanie...........Jakim cudem PCK zwolniło akurat jego? ;-)
Alergia, katar, czy może bóle zatok? A może za "wybitne zasługi"? ;-)

lisoszakal

napisałeś "Dzięki staraniom PCK został zwolniony z więzienia po pół roku.....no comment. Czy wiesz, że to są kpiny" - dla mnie to oczywiste że negowałeś w tym zdaniu fakt zwolnienia Bartoszewskiego dzięki staraniom PCK. Na przyszłość wyrażaj się jaśniej, to nie będziesz musiał pouczać innych na temat myślenia.

A jaki był powód zwolnienia profesora przez PCK? Ty mi powiedz, bo ja nie widze w tym żadnej konspiracji hitlerowskiej. (Zakładam że mogę się mylić, ale czekam na fakty)

buzor

OK- nie zrozumieliśmy się...

no comment...dotyczyło zwolnienia jako takiego, chodziło mi po prostu o całokształt.../fakt iż umożliwiło to PCK był dla mnie tak oczywisty, że aż zaniedbałem składnię...po prostu do głowy mi nie przyszło, że ktoś się przyczepi aż tak i mi zarzuci, że snuję jakieś dziwne teorie...ech, detektyw z Ciebie, detektyw...;-)/


Ale grunt, że sobie wyjasniliśmy...

Powód zwolnienia "profesora", a nie profesora jest tajemnicą, cicho szaaa...Nie wiem tak samo jak Ty.
Ale musisz się zgodzić, że jest to dość dziwne...zwolnienie po pół roku młodego Żyda przez PCK /sic!/
A myślisz, że ja nie czekam na fakty? Czekam tak samo jak Ty!

ps- bądźmy konsekwentni i pana Leppera też tytuułujmy "profesorem".

pzdr.

lisoszakal

A od kiedy Bartoszewski jest Żydem?? LOL
Przecież on jest Polakiem, polskim Panem, który miał przed wojną folwark i służbę....

Gdyby był Żydem nie byłby polskim Panem no nie??
Myślcie trochę ludzie, Żydem nie jest ma tylko honorowe obywatelstwo Izraela tak jak Kaczyński i nic więcej....

Kaczyński też ma obywatelstwo Izraela i co jest Żydem??

Albo Wałęsa ma tytuł Sir to co jest szlachcicem?? Tylko w UK....

A Lepper to bez komentarza lisoszakal....

Bartoszewski był bohaterem AK i tyle, a jaki tam z niego profesor to nie wiem....

Pzdr

forever

pisze w cudzysłowiu bo bez podania nazwy uczelni nie mozna tytulowac bartoszewskiego profesorem, poniewaz tytulu od prezydenta on nie posiada. dostal profesure na jakiejs tam uczelni nie pamietam jakiej, chyba w austrii. konsekwentnie leppera tez powinnismy nazywac profesorem (dostal na ukrainie tytul), a tego chyba bysmy nie chceli. z ogromnym szacunkiem dla bartoszewskiego prostuje wypowiedz uwazajac zarazem iz jego zaslug w okreslonych okresach w historii nie trzeba powiekszac tymze tytulem bo same w sobie sa wystarczajaco chlubne.
pozdrawiam

Jordan66

"Hrabina" trza też wziąć w cudzysłów...

Po pierwsze- babsko jest nieślubne,
Po drugie- śmieszne tytuły w Polsce zniesiono w latach 20-ch,
Po trzecie- co to za tytuł hrabiowski kupiony od zaborcy?

lisoszakal

Szkoda, bo bym był Panem jak mój pradziad i by na mnie ciemne chłopstwo robiło, oj szkoda, cóż komuchy rozpieprzyły ten raj na ziemi....

Jordan66

Całkowicie się zgadzam z autorem posta.
a to, że profesorem jest z nadania uczelni, a nie belwederskim, sądziłem, że jest powszechnie wiadome. Jak się okazuje - niekoniecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones