Ben Burtt

8,3
998 ocen pracy dźwiękowca
powrót do forum osoby Ben Burtt

Aż sie zdziwiłem, że nie ma tu żadnych tematów. Więc co sądze o tym gościu? W sumie to niewiele o nim wiem. Ale sposób, w jaki opisywał dźwięki i ich tworzenie w dodatku na DVD do Walle'ego po prostu sprawił, że zacząłem szanować faceta. Zainteresowanym polecam obejrzeć ten dodatek ^^

moooras

Dla mnie świetny gość. Bardzo dobry dźwięk w Gwiezdnych wojnach i Indianie Jonsie

użytkownik usunięty
moooras

To czołowy reżyser dźwięku związany z legendarnym Skywalker Sound, a więc ludzi myślących o dźwięku nawet w najbardziej komercyjnych projektach w kategoriach sztuki i estetyki. Bardzo ciekawą strukturą dzwiękową okrasił "Monachium" Spielberga - utrzymaną w wyraznie psychologicznym, realistycznym, europejskim stylu brzmienia.

moooras

Gość jest świetny, dość często widuję z nim wywiady w materiałach i dokumentach dotyczących Gwiezdnych Wojen i naprawdę podziwiam jego pracę. Stworzył jedne z najbardziej charakterystycznych dźwięków kina i popkultury, np. dźwięki R2-D2, oddech Vadera, ryki Chewbacci czy dźwięki miecza świetlnego. Spójrzcie też nad iloma genialnymi filmami pracował, wielki szacunek dla tego pana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones